Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor de sex masculin

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
din
Nr. Denumire
1.  Achiței Vasile-Cristian 7 BOTOȘANI PNL
2.  Adnagi Slavoliub   Minoritati
3.  Alexe Costel 24 IAȘI PNL
4.  Ampleev Andrian   Minoritati 12 sep. 2018
5.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU PSD
6.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV PNL
7.  Andrușcă Dănuț 29 NEAMȚ PSD
8.  Antal István-János 14 CONSTANȚA UDMR
9.  Anton Anton 42 BUCUREȘTI ALDE
10.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ UDMR
11.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ PNL
12.  Avram Constantin 4 BACĂU ALDE
13.  Axinte Vasile 24 IAȘI PSD
14.  Babuș Radu 14 CONSTANȚA PSD
15.  Balan Ioan 35 SUCEAVA PNL
16.  Balint Liviu-Ioan 33 SĂLAJ PSD
17.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA Neafiliați
18.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU USR
19.  Băișanu Ștefan-Alexandru 35 SUCEAVA ALDE
20.  Bălănescu Alexandru 27 MEHEDINȚI PSD
21.  Bănicioiu Nicolae 24 IAȘI Neafiliați
22.  Bârlădeanu Dragoș-Petruț 41 VRANCEA PSD
23.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA PSD
24.  Bende Sándor 21 HARGHITA UDMR
25.  Benedek Zacharie 21 HARGHITA UDMR
26.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV USR
27.  Bica Dănuț 3 ARGEȘ PNL
28.  Bichineț Corneliu 39 VASLUI PMP
29.  Biro Zsolt-Istvan 28 MUREȘ UDMR
30.  Boboc Valentin Gabriel 36 TELEORMAN PSD
31.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ PNL
32.  Bodea Marius 24 IAȘI PNL
33.  Bogdan Gheorghe-Dănuț 5 BIHOR PSD
34.  Bontea Vlad 27 MEHEDINȚI PSD
35.  Boroianu Aurel-Robert 14 CONSTANȚA PNL
36.  Borza Remus-Adrian 8 BRAȘOV Neafiliați
37.  Bota Marius Sorin-Ovidiu 26 MARAMUREȘ PSD
38.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI USR
39.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
40.  Buican Cristian 40 VÂLCEA PNL
41.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ PSD
42.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ USR
43.  Bumb Sorin-Ioan 1 ALBA PNL
44.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN ALDE
45.  Căciulă Aurel 39 VASLUI PSD
46.  Călin Ion 17 DOLJ PSD
47.  Căprar Dorel-Gheorghe 2 ARAD PSD
48.  Chiriac Viorel 8 BRAȘOV PSD
49.  Ciocan Dan 30 OLT PSD
50.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU PSD
51.  Ciuhodaru Tudor 24 IAȘI PSD
52.  Cîmpeanu Sorin Mihai 42 BUCUREȘTI Neafiliați
53.  Cîtea Vasile 24 IAȘI PSD
54.  Cocoș Vasile 40 VÂLCEA PSD
55.  Codreanu Constantin 43 DIASPORA PMP
56.  Coliu Doru-Petrișor 43 DIASPORA PMP
57.  Constantin Daniel 42 BUCUREȘTI Neafiliați
58.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ PNL
59.  Cristache Cătălin 18 GALAȚI PMP
60.  Csoma Botond 13 CLUJ UDMR
61.  Cuc Alexandru-Răzvan 19 GIURGIU PSD
62.  Cucșa Marian-Gheorghe 37 TIMIȘ ALDE
63.  Culeafă Mihai 25 ILFOV PNL
64.  Cupă Ion 17 DOLJ ALDE
65.  Cupșa Ioan 5 BIHOR PNL
66.  Dan Nicușor Daniel 42 BUCUREȘTI USR
67.  Dehelean Silviu 5 BIHOR USR
68.  Dîrzu Ioan 1 ALBA PSD
69.  Dobre Mircea-Titus 14 CONSTANȚA Neafiliați
70.  Dobre Victor Paul 18 GALAȚI PNL
71.  Dobrovici-Bacalbașa Nicolae 18 GALAȚI PSD
72.  Dobrovie Matei-Adrian 42 BUCUREȘTI Neafiliați
73.  Dohotaru Adrian-Octavian 13 CLUJ Neafiliați
74.  Dragnea Nicolae-Liviu 36 TELEORMAN PSD
75.  Drăghici Mircea-Gheorghe 3 ARGEȘ PSD
76.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ USR
77.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU PSD
78.  Durbacă Eugen 18 GALAȚI Neafiliați
79.  Duruș Vlad-Emanuel 26 MARAMUREȘ USR
80.  Erdei Dolóczki István 32 SATU-MARE UDMR
81.  Farago Petru 2 ARAD UDMR
82.  Firczak Iulius Marian   Minoritati
83.  Florea Damian 42 BUCUREȘTI PSD
84.  Floroiu Ionel 4 BACĂU PSD
85.  Furic Iarco   Minoritati
86.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
87.  Găină Mihăiță 23 IALOMIȚA PSD
88.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
89.  Gerea Andrei Dominic 3 ARGEȘ ALDE
90.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV PNL
91.  Gheorghe Tinel 23 IALOMIȚA PNL
92.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA PNL
93.  Ghera Giureci-Slobodan   Minoritati
94.  Gherman Dumitru 5 BIHOR PSD 4 sep. 2017
95.  Ghilea Găvrilă 5 BIHOR PNL
96.  Ghinea Cristian 42 BUCUREȘTI USR
97.  Giugea Nicolae 17 DOLJ PNL
98.  Goga Octavian 15 COVASNA PSD
99.  Grosaru Andi-Gabriel   Minoritati
100.  Gudu Vasile 38 TULCEA PNL
101.  Halici Nicușor 41 VRANCEA PSD
102.  Havrici Emanuel-Iuliu 35 SUCEAVA PSD
103.  Heiuș Lucian-Ovidiu 22 HUNEDOARA PNL
104.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA PNL
105.  Iancu Iulian 14 CONSTANȚA PSD
106.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT PSD
107.  Ibram Iusein   Minoritati
108.  Iftimie Neculai 29 NEAMȚ PSD
109.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU PSD
110.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA USR
111.  Ionescu George 31 PRAHOVA PNL
112.  Iordache Florin 30 OLT PSD
113.  Itu Cornel 13 CLUJ PSD
114.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA UDMR
115.  Korodi Attila 21 HARGHITA UDMR
116.  Kulcsár-Terza József-György 15 COVASNA UDMR
117.  Lazăr Sorin 10 BUZĂU PSD
118.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ PNL
119.  Lovin Dumitru 40 VÂLCEA ALDE
120.  Lupașcu Costel 7 BOTOȘANI PSD
121.  Lupescu Dumitru 16 DÂMBOVIȚA USR
122.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI PSD
123.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE UDMR
124.  Manole Petre-Florin 42 BUCUREȘTI PSD
125.  Marica Petru-Sorin 22 HUNEDOARA PSD
126.  Márton Árpád-Francisc 15 COVASNA UDMR
127.  Matei Călin-Vasile-Andrei 26 MARAMUREȘ PSD
128.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI PSD
129.  Mihalescul Dumitru 35 SUCEAVA PNL
130.  Mocanu Adrian 10 BUZĂU ALDE
131.  Mocioalcă Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
132.  Mohaci Mihai 8 BRAȘOV PSD
133.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ PNL
134.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ USR
135.  Movilă Petru 24 IAȘI PMP
136.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA PSD
137.  Nasra Gabriel-Horia 13 CLUJ PSD
138.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR
139.  Neagu Nicolae 34 SIBIU PNL
140.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
141.  Nechifor Cătălin-Ioan 35 SUCEAVA Neafiliați
142.  Nicoară Romeo Florin 32 SATU-MARE PNL
143.  Nicolae Andrei 31 PRAHOVA PSD
144.  Nicolicea Eugen 12 CĂLĂRAȘI PSD
145.  Nistor Laurențiu 22 HUNEDOARA PSD
146.  Niță Mihai 30 OLT ALDE
147.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
148.  Nosa Iuliu 33 SĂLAJ PSD
149.  Olar Corneliu 1 ALBA PNL
150.  Olteanu Daniel 39 VASLUI ALDE
151.  Oprea Dumitru 24 IAȘI PNL
152.  Oprișcan Mihai Doru 28 MUREȘ ALDE
153.  Oros Nechita-Adrian 13 CLUJ PNL
154.  Palăr Ionel 4 BACĂU PNL
155.  Pambuccian Varujan   Minoritati
156.  Pașcan Emil-Marius 28 MUREȘ PMP
157.  Pau Radu - Adrian 37 TIMIȘ PSD
158.  Păle Dănuț 10 BUZĂU PSD
159.  Petcu Toma-Florin 19 GIURGIU ALDE
160.  Petrea Gabriel 42 BUCUREȘTI PSD
161.  Petrețchi Nicolae-Miroslav   Minoritati
162.  Petric Octavian 32 SATU-MARE PSD
163.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ PNL
164.  Pistru-Popa Eusebiu-Manea 2 ARAD ALDE
165.  Pleșoianu Liviu Ioan Adrian 42 BUCUREȘTI PSD
166.  Ponta Victor-Viorel 20 GORJ Neafiliați
167.  Pop Andrei 23 IALOMIȚA PSD
168.  Pop Georgian 42 BUCUREȘTI PSD
169.  Pop Tudor Rareș 42 BUCUREȘTI USR
170.  Popa Florin 18 GALAȚI PSD
171.  Popa Mihai Valentin 8 BRAȘOV PSD
172.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA PSD
173.  Popescu Nicolae-Daniel 43 DIASPORA USR 19 apr. 2017
174.  Popescu Pavel 37 TIMIȘ PNL
175.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI PNL
176.  Preda Cezar-Florin 16 DÂMBOVIȚA PNL
177.  Predoiu Marian-Cătălin 12 CĂLĂRAȘI PNL
178.  Prisnel Adrian-Claudiu 17 DOLJ USR
179.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA PNL
180.  Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin 10 BUZĂU PSD
181.  Raețchi Ovidiu Alexandru 42 BUCUREȘTI PNL
182.  Răcuci Claudiu-Vasile 1 ALBA PNL
183.  Rădulescu Alexandru 35 SUCEAVA PSD
184.  Rădulescu Cătălin-Marian 3 ARGEȘ PSD
185.  Rădulescu Dan-Răzvan 31 PRAHOVA USR
186.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI USR
187.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA PNL
188.  Roman Ioan Sorin 5 BIHOR PSD
189.  Romanescu Cristinel 10 BUZĂU PNL
190.  Rotaru Alexandru 29 NEAMȚ PSD
191.  Rotaru Răzvan-Ilie 7 BOTOȘANI PSD
192.  Sămărtinean Cornel-Mircea 37 TIMIȘ PMP
193.  Sebestyén Csaba-István 21 HARGHITA UDMR
194.  Sefer Cristian-George 12 CĂLĂRAȘI PMP
195.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR
196.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
197.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
198.  Simion Lucian-Eduard 38 TULCEA PSD
199.  Simionca Ionuț 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PMP
200.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ PSD
201.  Sitterli Ovidiu-Ioan 34 SIBIU PNL
202.  Socotar Gheorghe-Dinu 28 MUREȘ PSD
203.  Solomon Adrian 39 VASLUI PSD
204.  Spânu Ion 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
205.  Stamatian Vasile-Florin 13 CLUJ PNL
206.  Stan Viorel 29 NEAMȚ PSD 13 feb. 2018
207.  Stanciu-Viziteu Lucian-Daniel 4 BACĂU USR
208.  Stancu Florinel 17 DOLJ PSD
209.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD
210.  Stănescu Alexandru 30 OLT PSD
211.  Steriu Valeriu-Andrei 42 BUCUREȘTI PSD
212.  Stoica Bogdan-Alin   Minoritati
213.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ PNL
214.  Suciu Matei 37 TIMIȘ PSD 16 ian. 2017
215.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
216.  Surgent Marius-Gheorghe 22 HUNEDOARA ALDE
217.  Szabó Ödön 5 BIHOR UDMR
218.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ PSD
219.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ PSD
220.  Șișcu George 38 TULCEA PNL
221.  Șova Lucian 4 BACĂU PSD
222.  Șovăială Constantin 34 SIBIU PNL
223.  Ștefan Corneliu 16 DÂMBOVIȚA PSD
224.  Ștefan Ion 41 VRANCEA PNL
225.  Ștefan Viorel 18 GALAȚI PSD
226.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT PNL
227.  Tabugan Ion 11 CARAȘ-SEVERIN ALDE
228.  Terea Ioan 34 SIBIU PSD
229.  Tîlvăr Angel 41 VRANCEA PSD
230.  Todor Adrian 2 ARAD PSD
231.  Todoran Adrian-Mihăiță 26 MARAMUREȘ PMP
232.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA PSD
233.  Tomac Eugen 42 BUCUREȘTI PMP
234.  Tripa Florin-Dan 2 ARAD PSD
235.  Tudose Mihai 9 BRĂILA PSD
236.  Turcescu Robert-Nicolae 14 CONSTANȚA PMP
237.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 13 CLUJ USR
238.  Ursu Răzvan-Ion 31 PRAHOVA PSD 16 ian. 2017
239.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD PNL
240.  Varga Vasile 9 BRĂILA PNL
241.  Vasile Daniel   Minoritati
242.  Vasilică Radu Costin 3 ARGEȘ PSD
243.  Vass Levente 28 MUREȘ UDMR
244.  Văcaru Alin Vasile 20 GORJ Neafiliați
245.  Velcea Nicolae 3 ARGEȘ PSD
246.  Vexler Silviu   Minoritati
247.  Vișan George-Gabriel 14 CONSTANȚA PSD
248.  Vîlceanu Dan 20 GORJ PNL
249.  Vîrză Mihăiță 42 BUCUREȘTI PSD
250.  Vlad Sergiu Cosmin 2 ARAD USR
251.  Voicu Mihai Alexandru 43 DIASPORA PNL
252.  Vosganian Varujan 24 IAȘI ALDE
253.  Vrăjitoru Sorinel-Marian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 sep. 2017
254.  Weber Mihai 20 GORJ PSD
255.  Zainea Cornel 25 ILFOV USR
256.  Zamfira Constantin-Cătălin 25 ILFOV PSD
257.  Zisopol Dragoș Gabriel   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala PartidMembru
pâna
Nr. Denumire
1.  Dobra Călin-Ionel 37 TIMIȘ PSD 4 ian. 2017
2.  Gâdea Adrian-Ionuț 36 TELEORMAN PSD 27 ian. 2017
3.  Costescu Manuel 43 DIASPORA USR 3 mar. 2017
4.  Nicolăescu Gheorghe-Eugen 42 BUCUREȘTI PNL 1 iun. 2017
5.  Badea Leonardo 16 DÂMBOVIȚA PSD 4 iul. 2017
6.  Iacomi Iulian 12 CĂLĂRAȘI PSD 4 iul. 2017
7.  Trușcă Constantin 27 MEHEDINȚI PSD 17 iul. 2017
8.  Chiriță Dumitru 42 BUCUREȘTI PSD 20 noi. 2017
9.  Munteanu Ioan 29 NEAMȚ PSD 23 ian. 2018
10.  Vlase Petru Gabriel 4 BACĂU PSD 5 iul. 2018
11.  Ignat Miron   Minoritati 14 aug. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 21 octombrie 2018, 13:55
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro