Camera Deputaților
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2020-prezent > Camera Deputaților > Versiunea pentru printare

Lista deputatilor în ordine alfabetica

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
din
Nr. Denumire
1.  Acatrinei Dorel-Gheorghe 35 SUCEAVA AUR
2.  Achimaș-Cadariu Patriciu-Andrei 13 CLUJ PSD
3.  Adomnicăi Mirela Elena 35 SUCEAVA PSD
4.  Aelenei Dănuț 14 CONSTANȚA AUR
5.  Albișteanu Mihail 24 IAȘI AUR
6.  Albotă Emil-Florin 30 OLT PSD
7.  Alda Adrian 2 ARAD PSD
8.  Alexandru Victoria-Violeta 42 BUCUREȘTI PNL
9.  Alexe Florin-Alexandru 26 MARAMUREȘ PNL
10.  Amet Varol   Minoritati
11.  Andrei Alexandru-Ioan 19 GIURGIU PNL
12.  Andronache Gabriel 8 BRAȘOV PNL
13.  Andrușceac Antonio 4 BACĂU AUR
14.  Apjok Norbert 26 MARAMUREȘ Neafiliați
15.  Apostol Alin-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR PLUS
16.  Ardelean Ben-Oni 37 TIMIȘ PNL
17.  Atanasiu Onuț Valeriu 18 GALAȚI PNL
18.  Avrămescu Gabriel-Ioan 10 BUZĂU PNL
19.  Axinia Adrian-George 31 PRAHOVA AUR
20.  Badea Iulian-Alexandru 17 DOLJ PSD
21.  Badea Mihai-Alexandru 42 BUCUREȘTI USR PLUS
22.  Badiu Georgel 41 VRANCEA AUR
23.  Balabașciuc Călin-Constantin 12 CĂLĂRAȘI AUR
24.  Balan Ioan 35 SUCEAVA PNL
25.  Balint Liviu-Ioan 16 DÂMBOVIȚA PNL
26.  Banciu Ionuț-Sorin 8 BRAȘOV PNL
27.  Banias Mircea Marius 14 CONSTANȚA PNL
28.  Barbu Costel 36 TELEORMAN PNL
29.  Barbu Florin-Ionuț 30 OLT PSD
30.  Barcari Rodica-Luminița 23 IALOMIȚA PNL
31.  Barna Ilie Dan 34 SIBIU USR PLUS
32.  Băcanu Cristian-Tudor 42 BUCUREȘTI PNL
33.  Bălășoiu Aurel 3 ARGEȘ PSD
34.  Băltărețu Viorel 13 CLUJ USR PLUS
35.  Bejinariu Eugen 35 SUCEAVA PSD
36.  Bende Sándor 21 HARGHITA UDMR
37.  Benedek Zacharie 15 COVASNA UDMR
38.  Benga Tudor - Vlad 8 BRAȘOV USR PLUS
39.  Berescu Monica-Elena 24 IAȘI USR PLUS
40.  Biró Rozália-Ibolya 5 BIHOR UDMR
41.  Bîlcea Ovidiu-Sergiu 2 ARAD PNL
42.  Bîrcă Constantin 12 CĂLĂRAȘI PSD
43.  Blaga Daniel-Codruț 16 DÂMBOVIȚA USR PLUS
44.  Bode Lucian Nicolae 33 SĂLAJ PNL
45.  Bola Bogdan-Alexandru 14 CONSTANȚA PNL
46.  Bota Călin-Ioan 26 MARAMUREȘ PNL
47.  Botez Mihai-Cătălin 39 VASLUI USR PLUS
48.  Bucura-Oprescu Simona 3 ARGEȘ PSD
49.  Budăi Marius-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
50.  Buican Cristian 40 VÂLCEA PNL
51.  Buicu Corneliu-Florin 28 MUREȘ PSD
52.  Bulai Iulian 29 NEAMȚ USR PLUS
53.  Bulai Oana-Gianina 29 NEAMȚ PSD
54.  Burciu Cristina 13 CLUJ PNL
55.  Burduja Sebastian-Ioan 42 BUCUREȘTI PNL
56.  Buzoianu Diana-Anda 42 BUCUREȘTI USR PLUS
57.  Calista Mara-Daniela 29 NEAMȚ PNL
58.  Calotă Florică Ică 36 TELEORMAN PNL
59.  Cambera Oana-Alexandra 25 ILFOV USR PLUS
60.  Cazan Laurențiu-Nicolae 40 VÂLCEA PNL
61.  Cătăniciu Steluța-Gustica 5 BIHOR PSD
62.  Cătăuță Ana-Maria 4 BACĂU PSD
63.  Căuș Vasile-Aurel 5 BIHOR PNL
64.  Chelaru Mircia 3 ARGEȘ AUR
65.  Chesnoiu Adrian-Ionuț 30 OLT PSD
66.  Chichirău Cosette-Paula 24 IAȘI USR PLUS
67.  Chira Claudiu-Martin 37 TIMIȘ PNL
68.  Chirilă Virgil Alin 27 MEHEDINȚI PSD
69.  Ciofu Cătălina 4 BACĂU PNL
70.  Ciolacu Ion-Marcel 10 BUZĂU PSD
71.  Ciornei Radu Tudor 35 SUCEAVA USR PLUS
72.  Ciubuc Ciprian 9 BRĂILA AUR
73.  Cîtea Vasile 24 IAȘI PSD
74.  Coarnă Dumitru 12 CĂLĂRAȘI PSD
75.  Coleșa Ilie-Alin 13 CLUJ AUR
76.  Constantin Daniel 3 ARGEȘ PNL
77.  Cozma Adrian-Felician 32 SATU-MARE PNL
78.  Cozmanciuc Corneliu-Mugurel 29 NEAMȚ PNL
79.  Cristea Andi-Lucian 10 BUZĂU PSD
80.  Cristescu Radu-Mihai 32 SATU-MARE PSD
81.  Cristian Brian 26 MARAMUREȘ USR PLUS
82.  Crîstici Ognean   Minoritati
83.  Crușoveanu Marian 14 CONSTANȚA PNL
84.  Csép Éva-Andrea 28 MUREȘ UDMR
85.  Csoma Botond 13 CLUJ UDMR
86.  Cupșa Ioan 5 BIHOR PNL
87.  Damian Romulus-Marius 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
88.  Dancă Ionel 41 VRANCEA PNL
89.  Dămureanu Ringo 17 DOLJ AUR
90.  Dehelean Silviu 5 BIHOR USR PLUS
91.  Dinu Cristina-Elena 19 GIURGIU PSD
92.  Drancă Andrei-Iulian 7 BOTOȘANI USR PLUS
93.  Drulă Cătălin 37 TIMIȘ USR PLUS
94.  Dumitrache Ileana Cristina 14 CONSTANȚA PSD
95.  Dumitrescu Raluca Giorgiana 23 IALOMIȚA PSD
96.  Dumitru Florian-Emil 12 CĂLĂRAȘI PNL
97.  Dunava Costel Neculai 4 BACĂU PSD
98.  Enachi Raisa 39 VASLUI AUR
99.  Farago Petru 2 ARAD UDMR
100.  Fădor Angelica 35 SUCEAVA PNL
101.  Făgărășian Valentin-Ilie 43 DIASPORA PNL
102.  Fălcoi Nicu 37 TIMIȘ USR PLUS
103.  Fechet Mircea 4 BACĂU PNL
104.  Feodor Silviu   Minoritati
105.  Feodorov Lucian 7 BOTOȘANI AUR
106.  Fifor Mihai-Viorel 2 ARAD PSD
107.  Firczak Iulius Marian   Minoritati
108.  Florea Daniel 42 BUCUREȘTI PSD
109.  Florea Oana-Consuela 42 BUCUREȘTI PSD
110.  Floroiu Ionel 4 BACĂU PSD
111.  Flucuș Dumitru 8 BRAȘOV PNL
112.  Focșa Dumitru-Viorel 14 CONSTANȚA AUR
113.  Folescu Cornel-Vasile 27 MEHEDINȚI PSD
114.  Furtună Mirela 38 TULCEA PSD
115.  Gál Károly 15 COVASNA UDMR
116.  Ganț Ovidiu Victor   Minoritati
117.  Gavrilă Anamaria 22 HUNEDOARA AUR
118.  Gavrilescu Grațiela Leocadia 31 PRAHOVA PSD
119.  Georgescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
120.  Gheba Daniel-Sorin 17 DOLJ USR PLUS
121.  Gheorghe Andrei Daniel 25 ILFOV PNL
122.  Gheorghiu Bogdan 35 SUCEAVA PNL
123.  Ghera Giureci-Slobodan   Minoritati
124.  Ghiță Daniel-Florin 25 ILFOV PSD
125.  Giugea Nicolae 17 DOLJ PNL
126.  Giurgiu Adrian 28 MUREȘ USR PLUS
127.  Gîdei Laurențiu-Viorel 18 GALAȚI PSD
128.  Gliga Dumitrița 28 MUREȘ PSD
129.  Goleac Nicoleta-Matilda 42 BUCUREȘTI PSD
130.  Grecu Ion-Cătălin 30 OLT PSD
131.  Grindeanu Sorin Mihai 37 TIMIȘ PSD
132.  Grosaru Andi-Gabriel   Minoritati
133.  Gudu Michael 38 TULCEA PNL
134.  Hajdu Gábor 21 HARGHITA UDMR
135.  Halici Nicușor 41 VRANCEA PSD
136.  Hangan Pollyanna-Hanellore 22 HUNEDOARA USR PLUS
137.  Havârneanu Filip 24 IAȘI USR PLUS
138.  Hărătău Elena 4 BACĂU PNL
139.  Holban Georgeta-Carmen 16 DÂMBOVIȚA PSD
140.  Horga Maria-Gabriela 19 GIURGIU PNL
141.  Hurduzeu Florin-Silviu 11 CARAȘ-SEVERIN PSD
142.  Huțu Alexandra 7 BOTOȘANI PSD 1 feb. 2021
143.  Huțucă Bogdan-Iulian 14 CONSTANȚA PNL
144.  Iancu Marius-Ionel 30 OLT PSD
145.  Ibram Iusein   Minoritati
146.  Ichim Cristian-Paul 4 BACĂU USR PLUS
147.  Ilie Victor 8 BRAȘOV USR PLUS
148.  Ilișanu Claudiu-Augustin 4 BACĂU PSD
149.  Intotero Natalia-Elena 22 HUNEDOARA PSD
150.  Ion Stelian-Cristian 14 CONSTANȚA USR PLUS
151.  Ionescu George 31 PRAHOVA PNL
152.  Ivan Bogdan-Gruia 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
153.  Ivănuță Cristian-Daniel 24 IAȘI AUR
154.  Kelemen Attila 11 CARAȘ-SEVERIN UDMR
155.  Kelemen Hunor 21 HARGHITA UDMR
156.  Kiss János 5 BIHOR PNL
157.  Kocsis-Cristea Alexandru 24 IAȘI PNL
158.  Kolcsár Anquetil-Károly 28 MUREȘ UDMR
159.  Könczei Csaba 15 COVASNA UDMR
160.  Kulcsár-Terza József-György 28 MUREȘ UDMR
161.  Ladányi László-Zsolt 21 HARGHITA UDMR
162.  Lasca Mihai Ioan 5 BIHOR AUR
163.  Lazăr Ion-Marian 40 VÂLCEA USR PLUS
164.  Lazăr Teodor 4 BACĂU USR PLUS
165.  Leoreanu Laurențiu-Dan 29 NEAMȚ PNL
166.  Longher Ghervazen   Minoritati
167.  Lőrincz Ștefan-Iulian 43 DIASPORA USR PLUS
168.  Lungoci Dumitru-Lucian 14 CONSTANȚA PSD
169.  Lungu Romeo-Daniel 10 BUZĂU PSD
170.  Lupu Andrei-Răzvan 31 PRAHOVA USR PLUS
171.  Macovei Silviu Nicu 24 IAȘI PSD
172.  Magyar Loránd-Bálint 32 SATU-MARE UDMR
173.  Manea Cătălin-Zamfir   Minoritati
174.  Mang Ioan 5 BIHOR PSD
175.  Manta Claudiu 20 GORJ PSD
176.  Marșalic Jaro Norbert 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
177.  Mărculescu Dumitru 27 MEHEDINȚI PNL
178.  Mărgărit Mitică-Marius 18 GALAȚI PSD
179.  Merka Adrian-Miroslav   Minoritati
180.  Miftode Marius-Andrei 8 BRAȘOV USR PLUS
181.  Mihalcea Remus-Gabriel 3 ARGEȘ PSD
182.  Mihălcescu Carmen-Ileana 42 BUCUREȘTI PSD
183.  Miklós Zoltán 15 COVASNA UDMR
184.  Mina Marian 19 GIURGIU PSD
185.  Mircea Florin 9 BRĂILA PSD
186.  Miruță Radu-Dinel 20 GORJ USR PLUS
187.  Mitrea Dumitrina 29 NEAMȚ AUR
188.  Miuțescu Gheorghe Adrian 3 ARGEȘ PNL
189.  Moisin Radu-Marin 13 CLUJ PNL
190.  Moldovan Sorin-Dan 13 CLUJ PNL
191.  Molnar Ervin 28 MUREȘ PNL
192.  Molnar Radu-Iulian 13 CLUJ USR PLUS
193.  Morar Olivia-Diana 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
194.  Moșteanu Liviu-Ionuț 3 ARGEȘ USR PLUS
195.  Muncaciu Sorin-Titus 18 GALAȚI AUR
196.  Munteanu Remus 29 NEAMȚ PSD
197.  Murariu Oana 13 CLUJ USR PLUS
198.  Muraru Iulian-Alexandru 24 IAȘI PNL
199.  Mușoiu Ștefan 23 IALOMIȚA PSD
200.  Nacov Gheorghe   Minoritati
201.  Nagy Szabolcs 32 SATU-MARE UDMR
202.  Nagy Vasile 2 ARAD AUR
203.  Nassar Rodica 42 BUCUREȘTI PSD
204.  Năcuță Sorin 24 IAȘI PNL
205.  Năsui Claudiu-Iulius-Gavril 42 BUCUREȘTI USR PLUS
206.  Neaga Florian-Claudiu 33 SĂLAJ PSD
207.  Neagu Denisa-Elena 42 BUCUREȘTI USR PLUS
208.  Neață Eugen 40 VÂLCEA PSD
209.  Nechita Aurel 18 GALAȚI PSD
210.  Niță Nicu 9 BRĂILA PSD
211.  Olar Corneliu 1 ALBA PNL
212.  Orban Ludovic 42 BUCUREȘTI PNL
213.  Ostaficiuc Marius-Eugen 24 IAȘI PSD
214.  Oteșanu Daniela 40 VÂLCEA PSD
215.  Özmen Oana-Marciana 42 BUCUREȘTI USR PLUS
216.  Paladi George-Adrian 9 BRĂILA PSD
217.  Pambuccian Varujan   Minoritati
218.  Panait Radu 32 SATU-MARE USR PLUS
219.  Paraschiv Rodica 31 PRAHOVA PSD
220.  Pavelescu Nicolae 3 ARGEȘ PSD
221.  Păunescu Silviu-Titus 23 IALOMIȚA AUR
222.  Pecingină Gheorghe 20 GORJ PNL
223.  Petrețchi Nicolae-Miroslav   Minoritati
224.  Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina 17 DOLJ PSD
225.  Piper-Savu Florin 36 TELEORMAN PSD
226.  Pirtea Marilen - Gabriel 37 TIMIȘ PNL
227.  Plăiașu Gabriel 16 DÂMBOVIȚA PNL
228.  Polak Tudor 39 VASLUI PNL
229.  Polițeanu Mihai-Laurențiu 31 PRAHOVA USR PLUS
230.  Pop Darius 26 MARAMUREȘ AUR
231.  Pop Rareș Tudor 42 BUCUREȘTI USR PLUS
232.  Popa Alexandru 9 BRĂILA PNL
233.  Popa Radu Mihai 16 DÂMBOVIȚA PSD
234.  Popa Ștefan-Ovidiu 40 VÂLCEA PSD
235.  Popescu Dan-Cristian 42 BUCUREȘTI PSD
236.  Popescu Pavel 42 BUCUREȘTI PNL
237.  Popescu Virgil-Daniel 27 MEHEDINȚI PNL
238.  Popescu Vlad 35 SUCEAVA PSD
239.  Popica Eduard-Andrei 39 VASLUI PSD
240.  Predescu Ana-Loredana 8 BRAȘOV PSD
241.  Predoiu Marian-Cătălin 31 PRAHOVA PNL
242.  Presură Alexandra 17 DOLJ PSD
243.  Prișcă Răzvan Sorin 31 PRAHOVA PNL
244.  Prună Cristina-Mădălina 42 BUCUREȘTI USR PLUS
245.  Prunean Alin-Costel 33 SĂLAJ USR PLUS
246.  Pușcașu Lucian-Florin 35 SUCEAVA AUR
247.  Rafila Alexandru 42 BUCUREȘTI PSD
248.  Rasaliu Marian-Iulian 8 BRAȘOV PSD
249.  Rizea Cristina Camelia 14 CONSTANȚA USR PLUS
250.  Rodeanu Bogdan-Ionel 18 GALAȚI USR PLUS
251.  Roman Florin-Claudiu 1 ALBA PNL
252.  Roman Nicolae 10 BUZĂU AUR
253.  Roșca Mircea 31 PRAHOVA PNL
254.  Rujan Dumitru 11 CARAȘ-SEVERIN PNL
255.  Rusu Daniel-Gheorghe 1 ALBA AUR
256.  Salan Viorel 22 HUNEDOARA PSD
257.  Sandu Viorica 18 GALAȚI PSD
258.  Sas Lóránt-Zoltan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD USR PLUS
259.  Sărmaș Ioan-Sabin 13 CLUJ PNL
260.  Scripnic Lilian 18 GALAȚI AUR
261.  Seidler Cristian-Gabriel 42 BUCUREȘTI USR PLUS
262.  Seres Dénes 33 SĂLAJ UDMR
263.  Sighiartău Robert-Ionatan 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PNL
264.  Simion George-Nicolae 42 BUCUREȘTI AUR
265.  Simonis Alfred - Robert 37 TIMIȘ PSD
266.  Solomon Adrian 39 VASLUI PSD
267.  Stancu Ionel   Minoritati
268.  Stancu Paul 36 TELEORMAN PSD
269.  Stativă Irinel Ioan 39 VASLUI PSD
270.  Stănescu Vetuța 22 HUNEDOARA PNL
271.  Stângă George-Cătălin 18 GALAȚI PNL
272.  Stoian Maria 36 TELEORMAN PNL
273.  Stoica Bogdan-Alin   Minoritati
274.  Stoica Ciprian-Titi 37 TIMIȘ AUR
275.  Stoica Diana 42 BUCUREȘTI USR PLUS
276.  Stoica Elena 41 VRANCEA PSD
277.  Stoica Ștefan-Bucur 17 DOLJ PNL
278.  Stroe Ionuț-Marian 17 DOLJ PNL
279.  Suciu Sebastian-Ilie 34 SIBIU AUR
280.  Suciu Vasile-Daniel 6 BISTRIȚA-NĂSĂUD PSD
281.  Szabó Ödön 5 BIHOR UDMR
282.  Șandru Cosmin 37 TIMIȘ PNL
283.  Șerban Ciprian-Constantin 29 NEAMȚ PSD
284.  Șerban Gianina 25 ILFOV AUR
285.  Șimon Gheorghe 26 MARAMUREȘ PSD
286.  Șișcu George 38 TULCEA PNL
287.  Șlincu Dan-Constantin 7 BOTOȘANI PSD
288.  Șoldan Gheorghe 35 SUCEAVA PSD
289.  Șoptică Costel 7 BOTOȘANI PNL
290.  Șovăială Constantin 34 SIBIU PNL
291.  Ștefan Ion 41 VRANCEA PNL
292.  Știrbu Gigel-Sorinel 30 OLT PNL
293.  Tanasă Dan 28 MUREȘ AUR
294.  Tănase Antonel 42 BUCUREȘTI PNL
295.  Tănăsescu Alina-Elena 17 DOLJ PSD
296.  Tătaru Nelu 39 VASLUI PNL
297.  Teniță Dragoș-Cătălin 42 BUCUREȘTI USR PLUS
298.  Teodoroiu Simona-Maya 31 PRAHOVA PSD
299.  Terente Eugen 38 TULCEA USR PLUS
300.  Thellmann Christine 34 SIBIU PNL
301.  Toader Bogdan-Andrei 31 PRAHOVA PSD
302.  Tobă Francisc 8 BRAȘOV Neafiliați 17 feb. 2021
303.  Toda Daniel-Liviu 37 TIMIȘ USR PLUS
304.  Todosiu Beniamin 1 ALBA USR PLUS
305.  Toma Ilie 22 HUNEDOARA PSD
306.  Toma Vasilică 24 IAȘI PSD
307.  Trăilă Cristina 42 BUCUREȘTI PNL
308.  Trif Bogdan Gheorghe 34 SIBIU PSD
309.  Tudorache Daniel 42 BUCUREȘTI PSD
310.  Tuhuț Radu-Marcel 1 ALBA PSD
311.  Tulbure Simina-Geanina-Daniela 43 DIASPORA USR PLUS
312.  Turcan Raluca 34 SIBIU PNL
313.  Tușa Adriana Diana 42 BUCUREȘTI PSD
314.  Tuță George-Cristian 25 ILFOV PNL
315.  Țachianu Marian 16 DÂMBOVIȚA PSD
316.  Țepeluș Laurențiu-Cristinel 10 BUZĂU PSD
317.  Țoiu Oana-Silvia 42 BUCUREȘTI USR PLUS
318.  Țuțuianu Marius-Horia 14 CONSTANȚA PSD
319.  Ungureanu Emanuel-Dumitru 10 BUZĂU USR PLUS
320.  Varga Glad-Aurel 2 ARAD PNL
321.  Vexler Silviu   Minoritati
322.  Vicol-Ciorbă Laura-Cătălina 17 DOLJ PSD
323.  Vîlceanu Dan 20 GORJ PNL
324.  Volosatîi Boris 43 DIASPORA AUR
325.  Vulpescu Ioan 16 DÂMBOVIȚA PSD
326.  Weber Mihai 20 GORJ PSD
327.  Wiener Adrian 2 ARAD USR PLUS
328.  Zakarias Zoltán 21 HARGHITA UDMR
329.  Zetea Gabriel-Valer 26 MARAMUREȘ PSD
330.  Zisopol Dragoș Gabriel   Minoritati

Deputati care si-au încetat mandatul înainte de terminarea legislaturii

  Nume si prenume Circumscriptia electorala Grupul
parlamentar
Membru
pâna
Nr. Denumire
1.  Pătrăuceanu Constantin-Neculai 7 BOTOȘANI PSD 1 feb. 2021

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 8 martie 2021, 5:53
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro