Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > Observator PE Versiunea pentru printare

Parlamentarii români desemnați ca observatori la Parlamentul European

sept.2005 - dec.2006

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în dataParlamentul European
ComisiaGrupul
politic
1. Anastase Roberta Alma deputat PD-L 31.12.2006

AFET

EPP-ED

2. Athanasiu Alexandru senator PSD 31.12.2006

EMPL

PES

3. Bărbulețiu Tiberiu deputat PNL 31.12.2006

ENVI

ALDE

4. Becșenescu Dumitru deputat  31.12.2006

TRAN

ALDE

5. Buruiană Aprodu Daniela deputat  31.12.2006

AGRI

NI

6. Ciornei Silvia senator PC 31.12.2006

ITRE

ALDE

7. Cioroianu Adrian Mihai senator PNL 31.12.2006

AFET

ALDE

8. Corlățean Titus deputat PSD 31.12.2006

LIBE

PES

9. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea deputat PD-L 31.12.2006

AGRI

ALDE

10. Crețu Corina senator PSD 31.12.2006

ECON

PES

11. Crețu Gabriela deputat PSD 31.12.2006

IMCO

PES

12. Dâncu Vasile senator PSD 31.12.2006

REGI

PES

13. Duca Viorel Senior senator  31.12.2006

ITRE

NI

14. Dumitrescu Cristian-Sorin deputat PSD 31.12.2006

JURI

PES

15. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati 31.12.2006

CULT

EPP-ED

16. Hogea Vlad Gabriel deputat PC 31.12.2006

ECON

NI

17. Iacob Ridzi Monica Maria deputat PD-L 31.12.2006

BUDG

EPP-ED

18. Kelemen Atilla-Béla-László deputat UDMR 31.12.2006

AGRI

EPP-ED

19. Kónya-Hamar Sándor deputat UDMR 31.12.2006

CULT

EPP-ED

20. Marinescu Marian-Jean deputat PD-L 31.12.2006

LIBE

EPP-ED

21. Mihalache Sorin Dan deputat PSD 19.06.2006 31.12.2006

BUDG

PES

22. Mihăescu Eugen senator PRM 31.12.2006

AFET

NI

23. Morțun Alexandru Ioan senator PNL 31.12.2006

REGI

ALDE

24. Muscă Monica Octavia deputat  26.10.2006

CULT

ALDE

25. Nicolae Șerban senator PSD 10.05.2006

AFCO

PES

26. Pașcu Ioan Mircea deputat PSD 31.12.2006

AFET

PES

27. Petre Maria senator PD-L 31.12.2006

REGI

EPP-ED

28. Podgorean Radu deputat PSD 31.12.2006

AGRI

PES

29. Popa Nicolae-Vlad senator  31.12.2006

LIBE

ALDE

30. Popeangă Petre deputat PRM 31.12.2006

BUDG

NI

31. Sârbu Daciana Octavia deputat PSD 31.12.2006

ENVI

PES

32. Severin Adrian deputat PSD 31.12.2006

TRAN

PES

33. Silaghi Ovidiu Ioan deputat PNL 31.12.2006

IMCO

ALDE

34. Szabó Károly Ferenc senator UDMR 31.12.2006

LIBE

EPP-ED

35. Țicău Silvia Adriana senator PSD 10.05.2006 31.12.2006

AFCO

PES

36. Țîrle Radu senator PNL 31.12.2006

ENVI

EPP-ED

37. Vălean Adina Ioana deputat PNL 26.10.2006 31.12.2006

CULT

ALDE

38. Zgonea Valeriu Ștefan deputat PSD 19.06.2006

BUDG

PES

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 20 iunie 2018, 16:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro