Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Lupu Vasile deputat PNȚCD
2. Vicepreședinți Dumitrescu Cristian-Sorin senator PD
3. Membri Chiliman Andrei Ioan deputat PNL 16.12.1998
4.   Frunda György senator UDMR
5.   Hrebenciuc Viorel deputat PDSR 9.09.1999
6.   Năstase Adrian deputat PDSR
7.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae deputat USD-PD 10.06.1998
8.   Stănoiu Rodica Mihaela senator PDSR
9.   Șteolea Petru deputat PUNR
10.   Vasile Radu senator 
11. Supleanți Ardelean Ioan senator PUNR
12.   Baciu Mihai deputat USD-PD 16.12.1998
13.   Bădulescu Doru Laurian senator PDSR
14.   Gabrielescu Valentin Corneliu senator PNȚCD
15.   Glăvan Ștefan deputat USD-PD
16.   Ionescu Marina deputat PDSR
17.   Kelemen Atilla-Béla-László deputat UDMR
18.   Pîslaru Dumitru deputat PDSR
19.   Pop Stelian Alexandru senator PNL 16.12.1998
20.   Popescu Emil-Teodor deputat PNȚCD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Berceanu Radu Mircea deputat USD-PD 10.06.1998
2. Lăzărescu Dan Amedeu senator PNL 16.12.1998
3. Meleșcanu Teodor Viorel senator  24.11.1997
4. Șincai Ovidiu deputat PDSR 7.07.1999

Fosti membri supleanti

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Chiliman Andrei Ioan deputat PNL 16.12.1998
2. Vilău Ioan Adrian deputat PDSR 16.12.1998

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 21:51
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro