Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Delegații parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume și prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Preda Cezar-Florin deputat PD-L
2. Membri Anghel Florin Serghei deputat PD-L
3.   Badea Viorel Riceard senator PNL
4.   Corlățean Titus senator PSD
5.   David Cristian senator PNL 30.03.2010
6.   Fenechiu Relu deputat PNL
7.   Frunda György senator UDMR
8.   Stavrositu Maria deputat  30.03.2010
9.   Tudose Mihai deputat PSD
10. Supleanți Blaga Iosif Veniamin deputat PD-L
11.   Călian Petru deputat PD-L 30.03.2010
12.   Igaș Traian Constantin senator PD-L
13.   Iordache Florin deputat PSD 30.03.2010
14.   Kelemen Atilla-Béla-László deputat UDMR
15.   Mang Ioan senator PSD
16.   Panțîru Tudor deputat PSD
17.   Stoica Mihaela deputat PD-L
18.   Stroe Ionuț-Marian deputat PNL

Foști membri

  Nume și prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Călian Petru deputat PD-L 30.03.2010
2. Năstase Adrian deputat PSD 20.06.2012
3. Robu Nicolae senator PNL 30.03.2010

Foști membri supleanți

  Nume și prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Moldovan Carmen Ileana deputat PSD 30.03.2010
2. Săftoiu Ana Adriana deputat PNL 1.02.2012
3. Stavrositu Maria deputat  30.03.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 30 mai 2016, 11:43
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro