Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Șeful delegației Stroe Ionuț-Marian deputat PNL
2. Membri Ardelean Ben-Oni senator PNL 2.03.2015
3.   Fenechiu Cătălin-Daniel deputat PNL
4.   Gorghiu Alina-Ștefania deputat PNL 5.03.2013
5.   Jipa Florina Ruxandra senator PSD 29.09.2014
6.   Korodi Attila deputat UDMR
7.   Neacșu Marian deputat PSD
8.   Pâslaru Florin-Costin deputat PSD 2.03.2015
9.   Preda Cezar-Florin deputat PNL
10.   Tudose Mihai deputat PSD 11.04.2016
11. Supleanți Badea Viorel Riceard senator PNL
12.   Birchall Ana deputat PSD
13.   Bogdănici Camelia-Margareta
din 1 apr. 2015
deputat UNPR 1.04.2015
14.   Corlățean Titus
din 2 mar. 2015
senator PSD
15.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL
16.   Fifor Mihai-Viorel senator PSD
17.   Grecea Maria deputat PNL 22.03.2016
18.   Kelemen Atilla-Béla-László deputat UDMR
19.   Popa Ion senator PNL 16.06.2015

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Budurescu Daniel-Stamate deputat ALDE 5.03.2013
2. Chiuariu Tudor-Alexandru senator PNL 2.03.2015
3. Drăghici Damian senator  23.06.2014
4. Florea Daniel deputat PSD 27.06.2016
5. Iacob Ridzi Monica Maria deputat PSD 16.02.2015
6. Iordache Florin deputat PSD 11.04.2016
7. Nicolescu Theodor-Cătălin deputat PNL 12.05.2015
8. Rușanu Dan Radu deputat PNL 29.04.2013
9. Tudose Mihai deputat PSD 2.03.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 17 octombrie 2018, 22:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro