Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Consiliului Europei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Cuc Alexandru-Răzvan
din 17 dec. 2018
deputat PSD
2. Membri Brăiloiu Tit-Liviu senator PSD
3.   Bulai Iulian deputat USR
4.   Corlățean Titus senator PSD
5.   Gorghiu Alina-Ștefania senator PNL
6.   Korodi Attila deputat UDMR
7.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian deputat PSD
8.   Preda Cezar-Florin deputat PNL
9.   Stroe Ionuț-Marian deputat PNL
10.   Ștefan Corneliu deputat PSD 13.09.2017
11.   Tușa Adriana Diana deputat PSD
12. Supleanți Badea Viorel Riceard senator PNL
13.   Benkő Erika deputat UDMR
14.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel deputat PNL
15.   Dumitrescu Cristian-Sorin senator PSD
16.   Nicolae Andrei deputat PSD
17.   Popa Ion senator ALDE
18.   Prună Cristina-Mădălina
din 17 dec. 2018
deputat USR
19.   Simionca Ionuț deputat PMP
20.   Socotar Gheorghe-Dinu deputat PSD
21.   Steriu Valeriu-Andrei
din 20 feb. 2018
deputat PSD

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Președinte Corlățean Titus
până în 17 dec. 2018
senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Bîzgan-Gayral Oana-Mioara deputat Neafiliați 17.12.2018
2. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD 5.07.2017