Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > Parlamentari PE Versiunea pentru printare

Parlamentarii români desemnați ca membri ai Parlamentului European

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în dataParlamentul European
ComisiaGrupul
politic
1. Anastase Roberta Alma deputat PD-L 30.11.2007  

EPP-ED

2. Athanasiu Alexandru senator PSD 30.11.2007  

PES

3. Bărbulețiu Tiberiu deputat PNL 30.11.2007  

ALDE

4. Buruiană Aprodu Daniela deputat  30.11.2007  

ITS

5. Bușoi Cristian Silviu deputat PNL 24.04.2007 29.11.2007  

ALDE

6. Ciornei Silvia senator PC 30.11.2007  

ALDE

7. Cioroianu Adrian Mihai senator PNL 24.04.2007  

ALDE

8. Corlățean Titus deputat PSD 14.02.2007  

PES

9. Coșea Dumitru Gheorghe Mircea deputat PD-L 30.11.2007  

ALDE

10. Crețu Corina senator PSD 30.11.2007  

PES

11. Crețu Gabriela deputat PSD 30.11.2007  

PES

12. Dâncu Vasile senator PSD 30.11.2007  

PES

13. Dumitrescu Cristian-Sorin deputat PSD 30.11.2007  

PES

14. Ganț Ovidiu Victor deputat Minoritati 30.11.2007  

EPP-ED

15. Hellvig Eduard Raul deputat PNL 30.11.2007  

ALDE

16. Iacob Ridzi Monica Maria deputat PD-L 30.11.2007  

EPP-ED

17. Kelemen Atilla-Béla-László deputat UDMR 30.11.2007  

EPP-ED

18. Kónya-Hamar Sándor deputat UDMR 30.11.2007  

EPP-ED

19. Marinescu Marian-Jean deputat PD-L 30.11.2007  

EPP-ED

20. Mihalache Sorin Dan deputat PSD 30.11.2007  

PES

21. Mihăescu Eugen senator PRM 30.11.2007  

ITS

22. Moisuc Viorica Georgeta Pompilia senator PRM 30.11.2007  

ITS

23. Morțun Alexandru Ioan senator PNL 30.11.2007  

ALDE

24. Pașcu Ioan Mircea deputat PSD 30.11.2007  

PES

25. Petre Maria senator PD-L 30.11.2007  

EPP-ED

26. Plumb Rovana deputat PSD 24.04.2007 30.11.2007  

PES

27. Podgorean Radu deputat PSD 30.11.2007  

PES

28. Popeangă Petre deputat PRM 30.11.2007  

ITS

29. Pușcaș Vasile deputat PSD 14.02.2007 24.04.2007  

PES

30. Sârbu Daciana Octavia deputat PSD 30.11.2007  

PES

31. Severin Adrian deputat PSD 30.11.2007  

PES

32. Silaghi Ovidiu Ioan deputat PNL 24.04.2007  

ALDE

33. Stănescu Cristian deputat PRM 30.11.2007  

ITS

34. Szabó Károly Ferenc senator UDMR 30.11.2007  

EPP-ED

35. Șerbu Gheorghe Vergil senator PNL 30.11.2007  

ALDE

36. Toma Horia-Victor deputat PNL 24.04.2007 30.11.2007  

ALDE

37. Țicău Silvia Adriana senator PSD 30.11.2007  

PES

38. Țîrle Radu senator PNL 30.11.2007  

EPP-ED

39. Vălean Adina Ioana deputat PNL 30.11.2007  

ALDE

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 20 octombrie 2018, 11:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro