Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Tabără Valeriu deputat PUNR
2. Vicepreședinți Achim George senator PNȚCD
3.   Ivănescu Paula Maria deputat USD-PD
4. Secretari Corâci Ioan Cezar deputat 
5.   Dorian Dorel
din 16 feb. 1999
deputat Minoritati 16.02.1999
6. Trezorier Popa Virgil deputat PDSR
7. Membri Avramescu Constantin-Gheorghe deputat PNL
8.   Baciu Mihai deputat USD-PD
9.   Badea Alexandru Ioan deputat PNȚCD
10.   Berciu Ion deputat PNȚCD
11.   Bivolaru Ioan deputat PDSR
12.   Blejan Constantin senator PNL 17.06.1999
13.   Dugulescu Petru deputat PNȚCD
14.   Ion Vasile senator PDSR
15.   Ionescu-Galbeni Niculae Vasile Constantin deputat PNȚCD
16.   Kovacs Csaba-Tiberiu deputat UDMR
17.   Lazia Ion deputat PNL
18.   Lepșa Victor Sorin deputat 
19.   Pătru Nicolae senator PRM
20.   Pécsi Francisc deputat UDMR
21.   Petrescu Ovidiu Cameliu deputat PDSR
22.   Solcanu Ion senator PDSR
23.   Tocaci Emil senator 

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Babiaș Iohan-Peter deputat Minoritati 16.02.1999
2. Căncescu Aristotel Adrian senator PD 26.06.2000
3. Ghibernea Dan deputat PDSR 8.02.2000
4. Pop Stelian Alexandru senator PNL 17.06.1999

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 18 octombrie 2018, 20:50
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro