Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Popa Florian
din 9 oct. 2012
deputat PSD
2. Vicepreședinți Popa Mihaela senator PNL
3.   Stanciu Anghel
din 9 oct. 2012
deputat PSD 30.03.2010
4. Secretari Günthner Tiberiu senator UDMR
5.   Palăr Ionel deputat PNL
6. Membri Axenie Carmen deputat PD-L
7.   Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu deputat PSD
8.   Chelaru Ioan senator PSD
9.   Donțu Mihai-Aurel deputat PNL
10.   Hașotti Puiu senator PNL 31.05.2011
11.   Kerekes Károly deputat UDMR
12.   Manolescu Oana deputat Mino.
13.   Mărcuțianu Ovidius senator Prog. 31.05.2011
14.   Mitrea Manuela deputat PSD 9.10.2012
15.   Mocanu Alexandru senator PD-L
16.   Mocanu Vasile deputat PSD
17.   Nicula Vasile Cosmin senator PSD
18.   Pardău Dumitru deputat PNL
19.   Petö Csilla-Mária deputat UDMR
20.   Popa Florian
din 30 mar. 2010 - până în 9 oct. 2012
deputat PSD
21.   Rasaliu Marian Iulian senator PD-L
22.   Stan Ioan deputat PSD
23.   Tabără Valeriu deputat PD-L

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Moldovan Emil Radu
din 30 mar. 2010 - până în 30 iun. 2012
deputat PSD
2.   Munteanu Ioan
până în 30 mar. 2010
deputat PSD
3. Vicepreședinți Moldovan Emil Radu
până în 30 mar. 2010
deputat PSD
4.   Popa Florian
din 30 mar. 2010 - până în 9 oct. 2012
deputat PSD
5. Trezorier Bădescu Iulian
din 31 mai 2011 - până în 29 iun. 2012
senator PSD 31.05.2011
6.   Ion Vasile
până în 31 mai 2011
senator 

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Arion Viorel deputat PD-L 20.06.2012
2. Bădescu Iulian senator PSD 31.05.2011 29.06.2012
3. Frâncu Emilian Valentin senator PNL 29.06.2012
4. Ghișe Ioan senator PNL 30.03.2010 31.05.2011
5. Giurgiu Mircia deputat PSD 31.05.2011
6. Ion Vasile senator  31.05.2011
7. Mărcuțianu Ovidius senator Prog. 30.03.2010
8. Moldovan Emil Radu deputat PSD 30.06.2012
9. Moldovan Emil Radu deputat PSD 30.06.2012
10. Munteanu Ioan deputat PSD 30.03.2010

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 16 decembrie 2017, 7:12
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro