Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Stan Ioan deputat PSD
2. Vicepreședinți Borbély László
din 9 sep. 2015
deputat UDMR 9.09.2015
3.   Palăr Ionel deputat PNL
4. Secretari Marian Ion Cristinel
din 17 sep. 2014
deputat UNPR 17.09.2014
5.   Oprea Dumitru senator PNL
6. Trezorier Valeca Șerban Constantin senator PSD
7. Membri Boboc Cătălin senator PNL
8.   Ciucă Liviu-Bogdan deputat ALDE
9.   Cordoș Alexandru senator PSD 1.04.2014
10.   Gavrilescu Grațiela Leocadia deputat ALDE
11.   Grama Horia deputat PSD
12.   Ignat Miron deputat Minoritati
13.   Manda Iulian Claudiu deputat PSD
14.   Mitrea Manuela deputat PSD
15.   Mitu Augustin Constantin senator PSD
16.   Murgu Neagu deputat UNPR
17.   Oprea Mario-Ovidiu senator PNL
18.   Popescu Dumitru-Dian senator PLC
19.   Roman Cristian-Constantin deputat PNL 10.12.2013
20.   Steriu Valeriu-Andrei deputat UNPR
21.   Ștefănescu Elena Cătălina deputat PSD
22.   Turcan Raluca deputat PNL

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Vicepreședinți Kelemen Hunor
până în 9 sep. 2015
deputat UDMR
2. Secretari Comșa Cornel-George
până în 17 sep. 2014
deputat 

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Comșa Cornel-George deputat  17.09.2014
2. Donțu Mihai-Aurel deputat PNL 7.07.2016
3. Firea Gabriela senator PSD 22.06.2016
4. Kelemen Hunor deputat UDMR 9.09.2015
5. Mocanu Vasile deputat PSD 20.04.2015
6. Negruț Clement deputat UNPR 10.12.2013
7. Rădulescu Constantin deputat PSD 16.06.2015 7.07.2016
8. Stoica Ștefan senator  4.02.2014

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 18 octombrie 2017, 14:14
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro