Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Nassar Rodica
din 9 mai 2013
deputat PSD
2. Membri Dobre Victor Paul deputat PNL
3.   Hașotti Puiu senator PNL
4.   Hulea Ioan deputat UNPR 18.06.2013
5.   Nistor Vasile senator PLC
6.   Silistru Doina senator PSD
7. Supleanți Donțu Ovidiu Liviu senator PSD
8.   Movilă Petru deputat UNPR 16.06.2015
9.   Nazare Alexandru deputat PNL 1.04.2014
10.   Smarandache Miron Alexandru deputat PSD
11.   Surugiu Iulian-Radu deputat PNL

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Bădălău Niculae senator PSD 17.04.2013
2. Ciolacu Ion-Marcel deputat PSD 19.12.2016
3. Intotero Natalia-Elena deputat PSD 16.06.2015
4. Mora Akos-Daniel senator PNL 18.11.2014
5. Movilă Petru deputat UNPR 1.04.2014
6. Popa Radu Mihai deputat UNPR 18.06.2013
7. Ungureanu Mihai Răzvan senator PNL 1.07.2015

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 19 decembrie 2018, 11:09
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro