Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > ICE-DP Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Șeful delegației Mincă Liliana
din 18 iun. 2013
deputat ALDE 18.06.2013
2. Membri Cotescu Marin-Adrănel senator PNL
3.   Federovici Doina Elena senator PSD
4.   Itu Cornel deputat PSD
5.   Paul Maria-Andreea deputat PNL
6.   Știrbu Gigel-Sorinel deputat PNL
7. Supleanți Adam Luminița-Pachel deputat UNPR
8.   Cosma Vlad-Alexandru deputat PSD
9.   Cristian Horia deputat PNL
10.   Găină Mihăiță deputat PSD
11.   Pavel Marian senator PSD
12.   Volosevici Andrei-Liviu senator PLC

Fosti membri ai biroului

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
1. Șeful delegației Diaconu Adrian-Nicolae
până în 18 iun. 2013
deputat PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Diaconu Adrian-Nicolae deputat PSD 18.06.2013
2. Nițu Remus-Daniel senator PLC 14.03.2016
3. Olosz Gergely senator UDMR 5.03.2013 13.05.2013

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 18 ianuarie 2019, 19:31
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro