Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APF Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a Francofoniei

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Ardeleanu Sanda-Maria deputat PNL
2. Membri Anghel Gabriela-Lola deputat PNL
3.   Banias Mircea Marius senator PLC
4.   Bucura-Oprescu Simona deputat PSD
5.   Budurescu Daniel-Stamate deputat ALDE 1.04.2014
6.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae deputat PSD
7.   Severin Georgică senator PSD 18.06.2013

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Alexe Florin-Alexandru deputat PNL 4.12.2013 1.04.2014
2. Ilieșiu Sorin senator PSD 17.04.2013
3. Marian Valer senator  18.06.2013
4. Roman Petre deputat PNL 4.12.2013
5. Tudor Doina-Anca senator PNL 7.06.2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București sâmbătă, 18 noiembrie 2017, 21:20
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro