Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Chițac Vergil senator Neafiliați
2. Membri Ardelean Ben-Oni deputat PNL
3.   Bădălău Niculae senator PSD
4.   Băsescu Traian senator Neafiliați
5.   Cupă Ion deputat ALDE 13.09.2017
6.   Fălcoi Nicu senator USR
7.   Mocioalcă Ion deputat PSD
8.   Tîlvăr Angel deputat PSD
9. Supleanți Dumitrescu Iulian senator PNL
10.   Gerea Andrei Dominic
din 13 sep. 2017
deputat ALDE
11.   László Attila senator UDMR
12.   Lupașcu Costel deputat PSD
13.   Marussi George-Nicolae senator USR
14.   Orțan Ovidiu-Florin senator PSD
15.   Pop Andrei deputat PSD
16.   Popa Mihai Valentin deputat PSD
17.   Popescu Pavel deputat PNL 26.04.2017
18.   Salan Viorel senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Borza Remus-Adrian deputat Neafiliați 13.09.2017
2. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL 26.04.2017
3. Verestóy Attila senator UDMR 24.01.2018
4. Vlase Petru Gabriel deputat PSD 5.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 20 august 2018, 19:40
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro