Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Chițac Vergil senator Neafiliați
2. Membri Ardelean Ben-Oni deputat PNL
3.   Bădălău Niculae senator PSD
4.   Băsescu Traian senator PMP
5.   Cupă Ion deputat ALDE 13.09.2017
6.   Fălcoi Nicu senator USR
7.   Mocioalcă Ion deputat PSD
8.   Tîlvăr Angel deputat PSD
9.   Vlase Petru Gabriel deputat PSD
10. Supleanți Dumitrescu Iulian senator PNL
11.   Gerea Andrei Dominic
din 13 sep. 2017
deputat ALDE
12.   László Attila senator UDMR
13.   Lupașcu Costel deputat PSD
14.   Marussi George-Nicolae senator USR
15.   Orțan Ovidiu-Florin senator PSD
16.   Pop Andrei deputat PSD
17.   Popa Mihai Valentin deputat PSD
18.   Popescu Pavel deputat PNL 26.04.2017
19.   Salan Viorel senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Borza Remus-Adrian deputat Neafiliați 13.09.2017
2. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL 26.04.2017
3. Verestóy Attila senator UDMR 24.01.2018