Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Rădulescu Cristian
din 16 dec. 1998
deputat USD-PD 16.12.1998
2. Membri Bădiceanu Nistor senator PNȚCD
3.   Bot Octavian deputat 
4.   Dan Marțian deputat PDSR
5.   Gvozdenovici Slavomir deputat Minoritati 16.02.1999
6.   Popescu Dan-Mircea senator PDSR
7.   Severin Adrian deputat  10.05.2000
8. Supleanți Andronescu Ecaterina deputat PDSR 10.05.2000
9.   Gaita Doru senator PDSR 10.05.2000
10.   Ivănescu Paula Maria deputat USD-PD 10.05.2000
11.   Muscă Monica Octavia deputat PNL 16.05.2000
12.   Nicolaiciuc Vichentie deputat Minoritati 10.05.2000
13.   Raica Florica Rădița deputat PNȚCD 10.05.2000
14.   Sturza Popovici Cornel deputat PNȚCD 10.05.2000

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
din datapâna în data
1. Budeanu Radu deputat USD-PD 25.12.1997
2. Nicolaescu Sergiu-Florin senator PDSR 3.06.1998
3. Nicolaiciuc Vichentie deputat Minoritati 16.02.1999
4. Severin Adrian deputat  3.06.1998 16.12.1998
5. Sturza Popovici Cornel deputat PNȚCD 10.05.2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 24 septembrie 2020, 19:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro