Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a OSCE

Cristian Rădulescu
Cristian Rădulescu
deputat USD-PD
Președinte
din 16 dec. 1998
Nistor Bădiceanu Octavian Bot Marțian Dan Slavomir Gvozdenovici
Nistor Bădiceanu
senator PNȚCD
membru
Octavian Bot
deputat
membru
Marțian Dan
deputat PDSR
membru
Slavomir Gvozdenovici
deputat Minoritati
membru
din 16 feb. 1999
Dan-Mircea Popescu Adrian Severin
Dan-Mircea Popescu
senator PDSR
membru
Adrian Severin
deputat
membru
din 10 mai 2000
Ecaterina Andronescu Doru Gaita Paula Maria Ivănescu Monica Octavia Muscă
Ecaterina Andronescu
deputat PDSR
supleant
din 10 mai 2000
Doru Gaita
senator PDSR
supleant
din 10 mai 2000
Paula Maria Ivănescu
deputat USD-PD
supleant
din 10 mai 2000
Monica Octavia Muscă
deputat PNL
supleant
din 16 mai 2000
Vichentie Nicolaiciuc Florica Rădița Raica Cornel Sturza Popovici
Vichentie Nicolaiciuc
deputat Minoritati
supleant
din 10 mai 2000
Florica Rădița Raica
deputat PNȚCD
supleant
din 10 mai 2000
Cornel Sturza Popovici
deputat PNȚCD
supleant
din 10 mai 2000

Fosti membri

Radu Budeanu Sergiu-Florin Nicolaescu Vichentie Nicolaiciuc Adrian Severin
Radu Budeanu
deputat USD-PD
până în 25 dec. 1997
Sergiu-Florin Nicolaescu
senator PDSR
până în 3 iun. 1998
Vichentie Nicolaiciuc
deputat Minoritati
până în 16 feb. 1999
Adrian Severin
deputat
din 3 iun. 1998
până în 16 dec. 1998
Cornel Sturza Popovici
Cornel Sturza Popovici
deputat PNȚCD
până în 10 mai 2000

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 12 august 2020, 21:21
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro