You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Parliament of Romania > Delegations > APOSCE Versiunea pentru printare

Delegation to the OSCE Parliamentary Assembly

Cristian Rădulescu
Cristian Rădulescu
deputy USD-PD
Chairperson
since 16 dec. 1998
Nistor Bădiceanu Octavian Bot Marțian Dan Slavomir Gvozdenovici
Nistor Bădiceanu
senator PNȚCD
member
Octavian Bot
deputy
member
Marțian Dan
deputy PDSR
member
Slavomir Gvozdenovici
deputy Minoritati
member
since 16 feb. 1999
Dan-Mircea Popescu Adrian Severin
Dan-Mircea Popescu
senator PDSR
member
Adrian Severin
deputy
member
since 10 may 2000
Ecaterina Andronescu Doru Gaita Paula Maria Ivănescu Monica Octavia Muscă
Ecaterina Andronescu
deputy PDSR
deputy
since 10 may 2000
Doru Gaita
senator PDSR
deputy
since 10 may 2000
Paula Maria Ivănescu
deputy USD-PD
deputy
since 10 may 2000
Monica Octavia Muscă
deputy PNL
deputy
since 16 may 2000
Vichentie Nicolaiciuc Florica Rădița Raica Cornel Sturza Popovici
Vichentie Nicolaiciuc
deputy Minoritati
deputy
since 10 may 2000
Florica Rădița Raica
deputy PNȚCD
deputy
since 10 may 2000
Cornel Sturza Popovici
deputy PNȚCD
deputy
since 10 may 2000

Former members

Radu Budeanu Sergiu-Florin Nicolaescu Vichentie Nicolaiciuc Adrian Severin
Radu Budeanu
deputy USD-PD
until 25 dec. 1997
Sergiu-Florin Nicolaescu
senator PDSR
until 3 jun. 1998
Vichentie Nicolaiciuc
deputy Minoritati
until 16 feb. 1999
Adrian Severin
deputy
since 3 jun. 1998
until 16 dec. 1998
Cornel Sturza Popovici
Cornel Sturza Popovici
deputy PNȚCD
until 10 may 2000

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 24 september 2020, 19:01
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro