You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Parliament of Romania > Delegations > APF Versiunea pentru printare

Delegation to the International Assembly of French-speaking Parliamentarians

Viorica Afrăsinei Mitzura Domnica Arghezi Nelu Badea Alexandru Brezniceanu
Viorica Afrăsinei
deputy PDSR
member
since 16 feb. 1999
Mitzura Domnica Arghezi
deputy PRM
member
Nelu Badea
senator PUNR
member
since 8 sep. 1998
Alexandru Brezniceanu
deputy USD-PD
member
since 16 dec. 1998
Sergiu Chiriacescu Ion-Andrei Gherasim Constantin Șerban Rădulescu-Zoner
Sergiu Chiriacescu
senator PDSR
member
since 17 jun. 1999
Ion-Andrei Gherasim
deputy PNȚCD
member
Constantin Șerban Rădulescu-Zoner
deputy PNL
member

Former members

Vasile Dobrescu Daniela Popa Cristian Rădulescu Rodica Mihaela Stănoiu
Vasile Dobrescu
senator PUNR
until 8 sep. 1998
Daniela Popa
deputy
until 16 feb. 1999
Cristian Rădulescu
deputy USD-PD
until 16 dec. 1998
Rodica Mihaela Stănoiu
senator PDSR
until 17 jun. 1999

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania saturday, 28 may 2022, 13:19
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro