Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > UIP Versiunea pentru printare

Comitetul Director al Grupului Român al Uniunii Interparlamentare

Ioan Stan
Ioan Stan
deputat PSD
Președinte
László Borbély Ionel Palăr
László Borbély
deputat UDMR
Vicepreședinte
din 9 sep. 2015
Ionel Palăr
deputat PNL
Vicepreședinte
Ion Cristinel Marian Dumitru Oprea
Ion Cristinel Marian
deputat UNPR
Secretar
din 17 sep. 2014
Dumitru Oprea
senator PNL
Secretar
Șerban Constantin Valeca
Șerban Constantin Valeca
senator PSD
Trezorier
Cătălin Boboc Liviu-Bogdan Ciucă Alexandru Cordoș Grațiela Leocadia Gavrilescu
Cătălin Boboc
senator PNL
membru
Liviu-Bogdan Ciucă
deputat ALDE
membru
Alexandru Cordoș
senator PSD
membru
din 1 apr. 2014
Grațiela Leocadia Gavrilescu
deputat ALDE
membru
Horia Grama Miron Ignat Iulian Claudiu Manda Manuela Mitrea
Horia Grama
deputat PSD
membru
Miron Ignat
deputat Minoritati
membru
Iulian Claudiu Manda
deputat PSD
membru
Manuela Mitrea
deputat PSD
membru
Augustin Constantin Mitu Neagu Murgu Mario-Ovidiu Oprea Dumitru-Dian Popescu
Augustin Constantin Mitu
senator PSD
membru
Neagu Murgu
deputat UNPR
membru
Mario-Ovidiu Oprea
senator PNL
membru
Dumitru-Dian Popescu
senator PLC
membru
Cristian-Constantin Roman Valeriu-Andrei Steriu Elena Cătălina Ștefănescu Raluca Turcan
Cristian-Constantin Roman
deputat PNL
membru
din 10 dec. 2013
Valeriu-Andrei Steriu
deputat UNPR
membru
Elena Cătălina Ștefănescu
deputat PSD
membru
Raluca Turcan
deputat PNL
membru

Fosti membri ai biroului

Hunor Kelemen
Hunor Kelemen
deputat UDMR
Vicepreședinte
până în 9 sep. 2015
Cornel-George Comșa
Cornel-George Comșa
deputat
Secretar
până în 17 sep. 2014

Fosti membri

Cornel-George Comșa
Cornel-George Comșa
deputat
Mihai-Aurel Donțu Gabriela Firea
Mihai-Aurel Donțu
deputat PNL
până în 7 iul. 2016
Gabriela Firea
senator PSD
până în 22 iun. 2016
Hunor Kelemen
Hunor Kelemen
deputat UDMR
Vasile Mocanu Clement Negruț Constantin Rădulescu Ștefan Stoica
Vasile Mocanu
deputat PSD
până în 20 apr. 2015
Clement Negruț
deputat UNPR
până în 10 dec. 2013
Constantin Rădulescu
deputat PSD
din 16 iun. 2015
până în 7 iul. 2016
Ștefan Stoica
senator
până în 4 feb. 2014

Adresa postala: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucuresti sâmbătă, 4 decembrie 2021, 17:05
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro