Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Parlamentul României > Delegatii parlamentare > APNATO Versiunea pentru printare

Delegația Parlamentului României la Adunarea Parlamentară a NATO

 Functia Nume si prenume Grupul
parlamentar
din data
1. Președinte Chițac Vergil senator Neafiliați
2. Membri Ardelean Ben-Oni deputat PNL
3.   Bădălău Niculae senator PSD
4.   Băsescu Traian senator Neafiliați
5.   Cupă Ion deputat ALDE 13.09.2017
6.   Fălcoi Nicu senator USR
7.   Lupașcu Costel deputat PSD 14.11.2018
8.   Mocioalcă Ion deputat PSD
9.   Tîlvăr Angel deputat PSD
10. Supleanți Dumitrescu Iulian senator PNL
11.   Gavriliță Bianca - Miruna
din 14 noi. 2018
deputat PSD
12.   Gerea Andrei Dominic
din 13 sep. 2017
deputat ALDE
13.   László Attila senator UDMR
14.   Marussi George-Nicolae senator USR
15.   Orțan Ovidiu-Florin senator PSD
16.   Pop Andrei deputat PSD
17.   Popa Mihai Valentin deputat Neafiliați
18.   Popescu Pavel deputat PNL 26.04.2017
19.   Salan Viorel senator PSD

Fosti membri

  Nume si prenume Grupul
parlamentar
pâna în data
1. Borza Remus-Adrian deputat Neafiliați 13.09.2017
2. Predoiu Marian-Cătălin deputat PNL 26.04.2017
3. Verestóy Attila senator UDMR 24.01.2018
4. Vlase Petru Gabriel deputat PSD 5.07.2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 13 decembrie 2018, 13:38
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro