You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Chamber of Deputies > Political parties > Indep. Versiunea pentru printare

Independents

Victor-Ștefan Achimescu Aurelian Paul Alecu Constantin-Gheorghe Avramescu Victor Babiuc
Victor-Ștefan Achimescu
OLT
since 3 jul. 1997
Aurelian Paul Alecu
BRĂILA
since 1 feb. 2000
Constantin-Gheorghe Avramescu
PRAHOVA
PNL
since 17 may 1999
Victor Babiuc
BRAȘOV
PNL
Anamaria Mihaela Biriș Iosif Boda Iosif Boda Iosif Boda
Anamaria Mihaela Biriș
SATU-MARE
since 15 apr. 2000
Iosif Boda
BUCUREȘTI
since 1 sep. 1999
Iosif Boda
BUCUREȘTI
since 24 jun. 1997
Iosif Boda
BUCUREȘTI
since 9 dec. 1997
Octavian Bot Nicolae Bud Mihăiță Calimente Vasile-Mircea Cazacu
Octavian Bot
BIHOR
Nicolae Bud
MARAMUREȘ
Mihăiță Calimente
ARAD
since 1 feb. 2000
Vasile-Mircea Cazacu
DOLJ
since 23 feb. 1999
Ioan Cezar Corâci Dumitru Gheorghe Mircea Coșea Gheorghe Cristea Nicolae Octavian Dărămuș
Ioan Cezar Corâci
BRĂILA
since 29 apr. 1999
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
CONSTANȚA
since 24 jun. 1997
Gheorghe Cristea
IALOMIȚA
PNL
Nicolae Octavian Dărămuș
ALBA
since 27 apr. 1998
Dorin Dîrstaru Constantin Drumen Marian Enache Lia-Andreia Galic
Dorin Dîrstaru
DÂMBOVIȚA
since 1 feb. 2000
Constantin Drumen
GORJ
since 8 mar. 1999
Marian Enache
IAȘI
since 24 jun. 1997
Lia-Andreia Galic
SIBIU
since 24 feb. 2000
Radu-Sever-Cristian Gheciu Nicolae Grădinaru Nicolae Groza Ștefan Ignat
Radu-Sever-Cristian Gheciu
GALAȚI
PNL
Nicolae Grădinaru
OLT
PDSR
Nicolae Groza
OLT
since 11 jul. 1997
Ștefan Ignat
VASLUI
since 11 jul. 1997
Valentin Adrian Iliescu Bogdan Ionescu Ion Lazia
Valentin Adrian Iliescu
BUCUREȘTI
PDSR
Bogdan Ionescu
DOLJ
since 1 feb. 2000
Ion Lazia
TULCEA
PNL
Mihai Leca
CONSTANȚA
PNL
since 28 jun. 2000
Victor Sorin Lepșa Odisei Manole Vasile Matei Romeo Nanu
Victor Sorin Lepșa
BRAȘOV
since 1 feb. 2000
Odisei Manole
GALAȚI
since 1 feb. 2000
Vasile Matei
CLUJ
PDSR
Romeo Nanu
ARGEȘ
since 1 feb. 2000
Liviu Gheorghe Negoiță Aurel Constantin Papuc Silviu Petrescu Ioan Pintea
Liviu Gheorghe Negoiță
BUCUREȘTI
USD-PD
Aurel Constantin Papuc
BUZĂU
since 14 jun. 1999
Silviu Petrescu
BUCUREȘTI
since 1 feb. 2000
Ioan Pintea
BISTRIȚA-NĂSĂUD
USD-PD
Viorel Pop Aron Ioan Popa Daniela Popa Nicolae Popa
Viorel Pop
SATU-MARE
since 11 jul. 1997
Aron Ioan Popa
BACĂU
since 11 jul. 1997
Daniela Popa
DÂMBOVIȚA
since 11 jul. 1997
Nicolae Popa
ALBA
since 11 jul. 1997
Romulus Raicu Aureliu Emil Săndulescu Adrian Severin Ioan Sonea
Romulus Raicu
MEHEDINȚI
PDSR
Aureliu Emil Săndulescu
BISTRIȚA-NĂSĂUD
since 23 may 2000
Adrian Severin
BUCUREȘTI
since 7 apr. 1999
Ioan Sonea
BISTRIȚA-NĂSĂUD
PRM
Liviu Spătaru George Șerban Romeo-Marius Trifu Nicolae-Florin Tudose
Liviu Spătaru
CARAȘ-SEVERIN
since 20 oct. 1999
George Șerban
BRĂILA
PNL
Romeo-Marius Trifu
SIBIU
since 11 oct. 1999
Nicolae-Florin Tudose
BRAȘOV
since 1 feb. 2000
Florian Udrea Vasile Vetișanu Ioan Adrian Vilău Dumitru Mugurel Vintilă
Florian Udrea
VRANCEA
since 11 jul. 1997
Vasile Vetișanu
SĂLAJ
since 1 sep. 2000
Ioan Adrian Vilău
CARAȘ-SEVERIN
PDSR
Dumitru Mugurel Vintilă
IAȘI
since 24 jun. 1997

Former members of independents
Radu Ștefan Mazăre
Radu Ștefan Mazăre
CONSTANȚA
since 10 sep. 1997
until 27 jun. 2000

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania sunday, 28 november 2021, 13:05
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro