Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Formatiuni politice > PNL Versiunea pentru printare

Partidul Național Liberal

Cristian Mihai Adomniței Marin Almăjanu Adrian Alui-Gheorghe George Crin Laurențiu Antonescu
Cristian Mihai Adomniței
IAȘI
Marin Almăjanu
TELEORMAN
Adrian Alui-Gheorghe
NEAMȚ
din 8 sep. 2008
George Crin Laurențiu Antonescu
BUCUREȘTI
Tiberiu Bărbulețiu Valeriu-Victor Boeriu Valentin Samuel Boșneac Mihăiță Calimente
Tiberiu Bărbulețiu
ALBA
Valeriu-Victor Boeriu
BIHOR
Valentin Samuel Boșneac
CARAȘ-SEVERIN
din 13 dec. 2006
Mihăiță Calimente
ARAD
Liviu Câmpanu Adrian Ciocănea-Teodorescu Mircea Ciopraga Ioan Cristea
Liviu Câmpanu
BOTOȘANI
Adrian Ciocănea-Teodorescu
BRAȘOV
din 13 aug. 2008
Mircea Ciopraga
BUCUREȘTI
Ioan Cristea
HUNEDOARA
din 19 dec. 2007
Traian Dobre Gheorghe Dragomir Constantin Faina Relu Fenechiu
Traian Dobre
IAȘI
din 27 mai 2005
Gheorghe Dragomir
CONSTANȚA
Constantin Faina
BRAȘOV
din 29 sep. 2008
Relu Fenechiu
IAȘI
Emilian Valentin Frâncu Gheorghe Gabor Grațiela Leocadia Gavrilescu Andrei Dominic Gerea
Emilian Valentin Frâncu
VÂLCEA
Gheorghe Gabor
BRAȘOV
Grațiela Leocadia Gavrilescu
PRAHOVA
din 19 dec. 2007
Andrei Dominic Gerea
ARGEȘ
Ioan Ghișe Eduard Raul Hellvig Ioan Hoban Mircea Ifrim
Ioan Ghișe
BRAȘOV
din 22 noi. 2006
Eduard Raul Hellvig
BIHOR
din 22 sep. 2008
Ioan Hoban
MARAMUREȘ
Mircea Ifrim
BACĂU
din 4 noi. 2008
Ioan-Silviu Lefter Ion Luchian Pantelimon Manta Dan Mihai Marian
Ioan-Silviu Lefter
BACĂU
din 19 dec. 2007
Ion Luchian
PRAHOVA
Pantelimon Manta
GORJ
din 3 sep. 2007
Dan Mihai Marian
VASLUI
Mihai Adrian Mălaimare Rareș Șerban Mănescu Ioan Radu Micle Cătălin Micula
Mihai Adrian Mălaimare
BOTOȘANI
din 29 mai 2005
Rareș Șerban Mănescu
BUCUREȘTI
Ioan Radu Micle
MARAMUREȘ
din 13 aug. 2008
Cătălin Micula
SĂLAJ
Andrian-Sirojea Mihei Gheorghe Adrian Miuțescu Dan-Ștefan Motreanu Alexandri Nicolae
Andrian-Sirojea Mihei
CONSTANȚA
din 11 sep. 2006
Gheorghe Adrian Miuțescu
ARGEȘ
Dan-Ștefan Motreanu
BUCUREȘTI
Alexandri Nicolae
PRAHOVA
din 13 aug. 2008
Gheorghe-Eugen Nicolăescu Bogdan Olteanu Gabriel Plăiașu Cornel Popa
Gheorghe-Eugen Nicolăescu
MUREȘ
Bogdan Olteanu
BUCUREȘTI
Gabriel Plăiașu
DÂMBOVIȚA
din 19 dec. 2007
Cornel Popa
BIHOR
Nicolae Popa Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu Mircea Valer Pușcă Dan Radu Rușanu
Nicolae Popa
ALBA
din 22 mai 2007
Călin Constantin Anton Popescu-Tăriceanu
BUCUREȘTI
Mircea Valer Pușcă
CLUJ
Dan Radu Rușanu
HUNEDOARA
Nini Săpunaru Adrian George Scutaru Ovidiu Ioan Silaghi Emil Strungă
Nini Săpunaru
VRANCEA
Adrian George Scutaru
BUZĂU
Ovidiu Ioan Silaghi
SATU-MARE
Emil Strungă
GALAȚI
Gheorghe-Mirel Taloș Ioan Timiș Horia-Victor Toma Ioan Turc
Gheorghe-Mirel Taloș
BUCUREȘTI
din 19 dec. 2007
Ioan Timiș
HUNEDOARA
din 4 sep. 2006
Horia-Victor Toma
PRAHOVA
Ioan Turc
BISTRIȚA-NĂSĂUD
din 19 dec. 2007
Horea-Dorin Uioreanu Dragoș Ujeniuc Dorinel Ursărescu Mihail Vlasov
Horea-Dorin Uioreanu
CLUJ
Dragoș Ujeniuc
GIURGIU
din 5 feb. 2008
Dorinel Ursărescu
NEAMȚ
Mihail Vlasov
IAȘI
din 13 aug. 2008
Mihai Alexandru Voicu Gabriel Sorin Zamfir
Mihai Alexandru Voicu
DOLJ
Gabriel Sorin Zamfir
ILFOV
din 3 feb. 2005

Au mai fost deputati PNL
Orest Onofrei Marian Petrache Ioan Ghișe Monica Octavia Muscă
Orest Onofrei
SUCEAVA
până în 3 feb. 2005
Marian Petrache
ILFOV
până în 3 feb. 2005
Ioan Ghișe
BRAȘOV
până în 2 sep. 2006
Monica Octavia Muscă
BUCUREȘTI
până în 2 sep. 2006
Cristian Alexandru Boureanu Raluca Turcan Romică Andreica Dan Horațiu Buzatu
Cristian Alexandru Boureanu
ARGEȘ
până în 30 sep. 2006
Raluca Turcan
SIBIU
până în 30 sep. 2006
Romică Andreica
SUCEAVA
din 3 feb. 2005
până în 19 dec. 2006
Dan Horațiu Buzatu
DOLJ
până în 19 dec. 2006
Marian Hoinaru Mircea Teodor Iustian Corneliu Momanu Viorel Oancea
Marian Hoinaru
IALOMIȚA
până în 19 dec. 2006
Mircea Teodor Iustian
CONSTANȚA
până în 19 dec. 2006
Corneliu Momanu
VRANCEA
până în 19 dec. 2006
Viorel Oancea
TIMIȘ
până în 19 dec. 2006
Dumitru Pardău Marian Sorin Paveliu Florin Aurelian Popescu Vasile Pruteanu
Dumitru Pardău
SUCEAVA
până în 19 dec. 2006
Marian Sorin Paveliu
GORJ
până în 19 dec. 2006
Florin Aurelian Popescu
DÂMBOVIȚA
până în 19 dec. 2006
Vasile Pruteanu
NEAMȚ
până în 19 dec. 2006
Gabriel Sandu Cornel Știrbeț Dragoș Ujeniuc Petre Ungureanu
Gabriel Sandu
BRĂILA
până în 19 dec. 2006
Cornel Știrbeț
SIBIU
până în 19 dec. 2006
Dragoș Ujeniuc
GIURGIU
până în 19 dec. 2006
Petre Ungureanu
VÂLCEA
până în 19 dec. 2006
Claudius Mihail Zaharia Monica-Mihaela Știrbu Ion Preda Valeriu Gheorghe
Claudius Mihail Zaharia
BUCUREȘTI
până în 19 dec. 2006
Monica-Mihaela Știrbu
DÂMBOVIȚA
din 29 iun. 2005
până în 6 feb. 2007
Ion Preda
PRAHOVA
până în 8 apr. 2007
Valeriu Gheorghe
BACĂU
până în 6 noi. 2007
Cristian Silviu Bușoi Adina Ioana Vălean Liviu Almășan Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
Cristian Silviu Bușoi
TIMIȘ
până în 29 noi. 2007
Adina Ioana Vălean
CĂLĂRAȘI
până în 30 noi. 2007
Liviu Almășan
HUNEDOARA
din 10 apr. 2007
până în 3 dec. 2007
Dumitru Gheorghe Mircea Coșea
OLT
până în 11 feb. 2008
Titu Nicolae Gheorghiof Grigore Crăciunescu Adrian Emanuil Semcu Ionel Palăr
Titu Nicolae Gheorghiof
ARAD
până în 25 mar. 2008
Grigore Crăciunescu
IAȘI
până în 30 iun. 2008
Adrian Emanuil Semcu
PRAHOVA
până în 8 iul. 2008
Ionel Palăr
BACĂU
până în 24 iul. 2008
Renică Diaconescu Mihai Sandu-Capră
Renică Diaconescu
OLT
din 26 iun. 2007
până în 9 sep. 2008
Mihai Sandu-Capră
SUCEAVA
până în 13 noi. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 24 octombrie 2017, 3:37
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro