Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Formatiuni politice > PSD Versiunea pentru printare

Partidul Social Democrat

Ioan Adam Mirela Elena Adomnicăi Petru Andea Ecaterina Andronescu
Ioan Adam
BRAȘOV
din 20 dec. 2007
Mirela Elena Adomnicăi
SUCEAVA
Petru Andea
TIMIȘ
Ecaterina Andronescu
BUCUREȘTI
Mihai Cristian Apostolache Niculae Bădălău George Băeșu Doru Geany Bălan
Mihai Cristian Apostolache
PRAHOVA
Niculae Bădălău
GIURGIU
George Băeșu
VRANCEA
Doru Geany Bălan
VRANCEA
din 16 sep. 2008
Lucian Băluț Nicolae Bănicioiu Eugen Bejinariu Dumitru Bentu
Lucian Băluț
CONSTANȚA
din 5 feb. 2008
Nicolae Bănicioiu
BACĂU
Eugen Bejinariu
SUCEAVA
din 27 iun. 2006
Dumitru Bentu
VASLUI
Ioan Bivolaru Vasile Bleotu Răzvan-Petrică Bobeanu Ovidiu Brînzan
Ioan Bivolaru
NEAMȚ
Vasile Bleotu
VÂLCEA
din 20 dec. 2007
Răzvan-Petrică Bobeanu
NEAMȚ
Ovidiu Brînzan
TIMIȘ
Ioan Buda Ion Burnei Vasile Butnaru Romeo Gheorghe Leonard Cazan
Ioan Buda
MARAMUREȘ
Ion Burnei
ARGEȘ
din 19 dec. 2007
Vasile Butnaru
VASLUI
din 20 dec. 2007
Romeo Gheorghe Leonard Cazan
IAȘI
Ion Călin Gheorghe Chiper Filonaș Chiș Ioan Cindrea
Ion Călin
DOLJ
Gheorghe Chiper
ARAD
Filonaș Chiș
SĂLAJ
Ioan Cindrea
SIBIU
Minodora Cliveti Radu Eugeniu Coclici Vasile Emilian Cutean Renică Diaconescu
Minodora Cliveti
BACĂU
Radu Eugeniu Coclici
ALBA
din 13 aug. 2008
Vasile Emilian Cutean
ALBA
Renică Diaconescu
OLT
din 9 sep. 2008
Valer Dorneanu Doina Micșunica Drețcanu Cristian-Sorin Dumitrescu Mihai Dumitriu
Valer Dorneanu
IAȘI
Doina Micșunica Drețcanu
BOTOȘANI
Cristian-Sorin Dumitrescu
VRANCEA
Mihai Dumitriu
IAȘI
Ion Dumitru Mircea Dușa Monalisa Găleteanu Filip Georgescu
Ion Dumitru
DÂMBOVIȚA
Mircea Dușa
HARGHITA
Monalisa Găleteanu
DOLJ
Filip Georgescu
ARGEȘ
Petru Godja Aurel Gubandru Viorel Hrebenciuc Iulian Iancu
Petru Godja
MARAMUREȘ
Aurel Gubandru
BUZĂU
Viorel Hrebenciuc
BACĂU
Iulian Iancu
NEAMȚ
Florin Iordache Florina Ruxandra Jipa Costică Macaleți Iulian Claudiu Manda
Florin Iordache
OLT
Florina Ruxandra Jipa
SIBIU
din 26 sep. 2008
Costică Macaleți
BOTOȘANI
Iulian Claudiu Manda
DOLJ
Constantin Marin Eduard-Stelian Martin Cătălin Lucian Matei Alexandru Mazăre
Constantin Marin
PRAHOVA
din 25 iul. 2005
Eduard-Stelian Martin
CONSTANȚA
Cătălin Lucian Matei
OLT
Alexandru Mazăre
CONSTANȚA
Vladimir Alexandru Mănăstireanu Sorin Dan Mihalache Manuela Mitrea Vasile Mocanu
Vladimir Alexandru Mănăstireanu
TULCEA
Sorin Dan Mihalache
MARAMUREȘ
Manuela Mitrea
MEHEDINȚI
Vasile Mocanu
IAȘI
Ion Mocioalcă Tudor Mohora Emil Radu Moldovan Ioan Munteanu
Ion Mocioalcă
CARAȘ-SEVERIN
Tudor Mohora
SUCEAVA
Emil Radu Moldovan
BISTRIȚA-NĂSĂUD
Ioan Munteanu
NEAMȚ
Tiberiu-Ovidiu Mușetescu Rodica Nassar Adrian Năstase Aurel Nechita
Tiberiu-Ovidiu Mușetescu
TELEORMAN
Rodica Nassar
BUCUREȘTI
Adrian Năstase
BUCUREȘTI
Aurel Nechita
GALAȚI
Gabriela Nedelcu Dan Nica Eugen Nicolicea Vasile Cosmin Nicula
Gabriela Nedelcu
IAȘI
Dan Nica
GALAȚI
Eugen Nicolicea
MEHEDINȚI
Vasile Cosmin Nicula
HUNEDOARA
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz Constantin Niță Iuliu Nosa Gabriel Oprea
Bogdan Nicolae Niculescu Duvăz
TULCEA
Constantin Niță
BRAȘOV
Iuliu Nosa
SĂLAJ
Gabriel Oprea
ILFOV
Radu Podgorean Victor-Viorel Ponta Claudiu Adrian Pop Vasile Pușcaș
Radu Podgorean
SIBIU
Victor-Viorel Ponta
GORJ
Claudiu Adrian Pop
BIHOR
Vasile Pușcaș
CLUJ
Liviu Alin Rusu Mihaela Adriana Rusu Victor Sanda Marian-Florian Săniuță
Liviu Alin Rusu
SATU-MARE
din 20 dec. 2007
Mihaela Adriana Rusu
SATU-MARE
Victor Sanda
DÂMBOVIȚA
Marian-Florian Săniuță
PRAHOVA
Marian Sârbu Mihail Sirețeanu Vasile Filip Soporan Ioan Stan
Marian Sârbu
CĂLĂRAȘI
Mihail Sirețeanu
PRAHOVA
Vasile Filip Soporan
CLUJ
Ioan Stan
SUCEAVA
Ion Stan Anghel Stanciu Irinel Ioan Stativă Alexandru-Octavi Stănescu
Ion Stan
DÂMBOVIȚA
Anghel Stanciu
IAȘI
din 26 noi. 2005
Irinel Ioan Stativă
VASLUI
din 5 iul. 2006
Alexandru-Octavi Stănescu
ARGEȘ
din 5 iun. 2007
Mircea Stănescu Octavian Știreanu Alecsandru Știucă Constantin Tămagă
Mircea Stănescu
TULCEA
din 27 noi. 2006
Octavian Știreanu
BUZĂU
Alecsandru Știucă
IALOMIȚA
Constantin Tămagă
ARGEȘ
Tudor Tănăsescu Petru Tărniceru George Alin Teodorescu Liviu Timar
Tudor Tănăsescu
GIURGIU
din 19 dec. 2007
Petru Tărniceru
SUCEAVA
George Alin Teodorescu
BRĂILA
Liviu Timar
MUREȘ
Pavel Todoran Florentina Marilena Toma Mihai Tudose Valeriu Alexandru Ungureanu
Pavel Todoran
MUREȘ
Florentina Marilena Toma
ILFOV
Mihai Tudose
BRĂILA
Valeriu Alexandru Ungureanu
BUZĂU
Aurelia Vasile Lia Olguța Vasilescu Petru Gabriel Vlase Aurel Vlădoiu
Aurelia Vasile
BUCUREȘTI
Lia Olguța Vasilescu
DOLJ
din 19 dec. 2007
Petru Gabriel Vlase
BACĂU
Aurel Vlădoiu
VÂLCEA
Cătălin Voicu Mădălin-Ștefan Voicu Florea Voinea Valeriu Ștefan Zgonea
Cătălin Voicu
BACĂU
Mădălin-Ștefan Voicu
BUCUREȘTI
din 20 dec. 2007
Florea Voinea
VASLUI
din 3 mai 2005
Valeriu Ștefan Zgonea
DOLJ

Au mai fost deputati PSD
Constantin Tudor Mihai Adrian Mălaimare Traian Dobre Petru Lificiu
Constantin Tudor
CĂLĂRAȘI
până în 1 feb. 2005
Mihai Adrian Mălaimare
BOTOȘANI
până în 25 mai 2005
Traian Dobre
IAȘI
până în 27 mai 2005
Petru Lificiu
GALAȚI
până în 7 iun. 2005
Teodora Dorina Mihăilescu Eugen Bejinariu Zamfir Dumitrescu Marin Diaconescu
Teodora Dorina Mihăilescu
PRAHOVA
până în 29 iun. 2005
Eugen Bejinariu
SUCEAVA
până în 23 mar. 2006
Zamfir Dumitrescu
BUCUREȘTI
până în 23 mar. 2006
Marin Diaconescu
OLT
până în 27 mar. 2006
Mugurel Liviu Sârbu Teodor Nițulescu Ion Giurescu Ioan Timiș
Mugurel Liviu Sârbu
ALBA
până în 10 apr. 2006
Teodor Nițulescu
TELEORMAN
până în 12 iun. 2006
Ion Giurescu
VASLUI
până în 28 iun. 2006
Ioan Timiș
HUNEDOARA
până în 28 iun. 2006
Dan Ioan Popescu Gheorghe Sârb Constantin Amarie Mihai Nicolae Tănăsescu
Dan Ioan Popescu
BUCUREȘTI
până în 4 sep. 2006
Gheorghe Sârb
BIHOR
până în 4 sep. 2006
Constantin Amarie
TELEORMAN
până în 22 mai 2007
Mihai Nicolae Tănăsescu
ARGEȘ
până în 29 mai 2007
Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf Daniel Ionescu Teodor Nițulescu Daciana Octavia Sârbu
Cătălin Ovidiu Buhăianu-Obuf
BOTOȘANI
până în 5 iun. 2007
Daniel Ionescu
VRANCEA
din 7 mar. 2006
până în 26 iun. 2007
Teodor Nițulescu
TELEORMAN
din 30 oct. 2006
până în 3 sep. 2007
Daciana Octavia Sârbu
ARGEȘ
până în 30 noi. 2007
Iosif Dan Titus Corlățean Gabriela Crețu Ioan Mircea Pașcu
Iosif Dan
GIURGIU
până în 5 dec. 2007
Titus Corlățean
BRAȘOV
până în 20 dec. 2007
Gabriela Crețu
VASLUI
până în 20 dec. 2007
Ioan Mircea Pașcu
SATU-MARE
până în 20 dec. 2007
Rovana Plumb Adrian Severin Corneliu Ioan Dida Viorel Constantinescu
Rovana Plumb
VÂLCEA
până în 20 dec. 2007
Adrian Severin
BUCUREȘTI
până în 20 dec. 2007
Corneliu Ioan Dida
CONSTANȚA
până în 15 ian. 2008
Viorel Constantinescu
BUZĂU
până în 14 mar. 2008
Viorel Pupeză Miron Tudor Mitrea Ion Sasu
Viorel Pupeză
BISTRIȚA-NĂSĂUD
până în 15 apr. 2008
Miron Tudor Mitrea
VRANCEA
până în 3 sep. 2008
Ion Sasu
DOLJ
până în 30 sep. 2008

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 2:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro