Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Formatiuni politice > Indep. Versiunea pentru printare

Independenți

Gabriela-Lola Anghel Ioan Axente Ștefan-Alexandru Băișanu Constantin-Alin Bucur
Gabriela-Lola Anghel
PRAHOVA
PNL
din 29 iun. 2015
Ioan Axente
SIBIU
din 18 oct. 2016
Ștefan-Alexandru Băișanu
SUCEAVA
ALDE
din 29 feb. 2016
Constantin-Alin Bucur
TELEORMAN
ALDE
din 1 noi. 2016
Daniel-Stamate Budurescu Ștefan Burlacu Mihăiță Calimente Florică Ică Calotă
Daniel-Stamate Budurescu
BUCUREȘTI
ALDE
din 7 noi. 2016
Ștefan Burlacu
ILFOV
UNPR
din 29 iun. 2015
Mihăiță Calimente
ARAD
ALDE
din 1 sep. 2016
Florică Ică Calotă
TELEORMAN
ALDE
din 1 sep. 2014
Steluța-Gustica Cătăniciu Remus-Florinel Cernea Daniel Chițoiu Liliana Ciobanu
Steluța-Gustica Cătăniciu
CLUJ
ALDE
din 1 sep. 2014
Remus-Florinel Cernea
CONSTANȚA
Daniel Chițoiu
GIURGIU
ALDE
din 2 iul. 2014
Liliana Ciobanu
GIURGIU
din 9 dec. 2014
Cornel-George Comșa Andrei-Răzvan Condurățeanu Ion Cupă Ștefan-Petru Dalca
Cornel-George Comșa
ALBA
din 31 mar. 2014
Andrei-Răzvan Condurățeanu
CONSTANȚA
UNPR
din 1 apr. 2015
Ion Cupă
GORJ
ALDE
din 2 iul. 2014
Ștefan-Petru Dalca
ARAD
ALDE
din 24 oct. 2016
Mihai Deaconu Mihai-Bogdan Diaconu Maria Dragomir Vasile-Cătălin Drăgușanu
Mihai Deaconu
ARGEȘ
PNL
din 29 iun. 2015
Mihai-Bogdan Diaconu
BUCUREȘTI
din 13 oct. 2014
Maria Dragomir
CĂLĂRAȘI
PNL
din 9 dec. 2014
Vasile-Cătălin Drăgușanu
NEAMȚ
PNL
din 10 oct. 2016
Ovidiu-Ioan Dumitru Ion Eparu Cătălin-Daniel Fenechiu Gheorghe Frăticiu
Ovidiu-Ioan Dumitru
BUCUREȘTI
PNL
din 21 mai 2013
Ion Eparu
PRAHOVA
din 1 sep. 2016
Cătălin-Daniel Fenechiu
BUCUREȘTI
PNL
din 29 iun. 2015
Gheorghe Frăticiu
SIBIU
din 21 sep. 2016
Grațiela Leocadia Gavrilescu Andrei Dominic Gerea Dragoș-Ionel Gunia Adrian Gurzău
Grațiela Leocadia Gavrilescu
PRAHOVA
ALDE
din 2 iul. 2014
Andrei Dominic Gerea
ARGEȘ
ALDE
din 2 iul. 2014
Dragoș-Ionel Gunia
PRAHOVA
PNL
din 3 feb. 2014
Adrian Gurzău
CLUJ
UNPR
din 3 feb. 2014
Florentin Gust Băloșin Liviu Harbuz Scarlat Iriza Camelia Khraibani
Florentin Gust Băloșin
DOLJ
din 2 feb. 2015
Liviu Harbuz
NEAMȚ
din 18 iul. 2016
Scarlat Iriza
GORJ
ALDE
din 1 feb. 2016
Camelia Khraibani
GORJ
din 22 mar. 2016
Liviu Laza-Matiuța Marius Manolache Ion Cristinel Marian Ion Melinte
Liviu Laza-Matiuța
BIHOR
PSD
din 10 oct. 2016
Marius Manolache
MEHEDINȚI
din 24 aug. 2016
Ion Cristinel Marian
VÂLCEA
UNPR
din 29 iun. 2015
Ion Melinte
BACĂU
UNPR
din 20 oct. 2016
Aurelian Mihai Liliana Mincă Adrian Mocanu Petru Movilă
Aurelian Mihai
DIASPORA
ALDE
din 21 mai 2013
Liliana Mincă
BOTOȘANI
ALDE
din 5 oct. 2016
Adrian Mocanu
BUZĂU
UNPR
din 16 mar. 2016
Petru Movilă
IAȘI
UNPR
din 3 feb. 2014
Clement Negruț Alexandri Nicolae Florian Nicolae Aurel Niculae
Clement Negruț
ALBA
UNPR
din 2 sep. 2013
Alexandri Nicolae
PRAHOVA
PNL
din 2 iul. 2014
Florian Nicolae
GIURGIU
PSD
din 10 oct. 2016
Aurel Niculae
CĂLĂRAȘI
PNL
din 29 aug. 2016
Daniel Vasile Oajdea Viorel Palașcă Theodor Paleologu Petre Petrescu
Daniel Vasile Oajdea
IAȘI
din 29 iun. 2015
Viorel Palașcă
MEHEDINȚI
ALDE
din 2 iul. 2014
Theodor Paleologu
BUCUREȘTI
PNL
din 3 feb. 2014
Petre Petrescu
DOLJ
din 2 feb. 2015
Octavian-Marius Popa Radu Mihai Popa Vasile Popeangă Iacob Pușcaș
Octavian-Marius Popa
TULCEA
ALDE
din 6 iun. 2016
Radu Mihai Popa
DÂMBOVIȚA
UNPR
din 2 feb. 2015
Vasile Popeangă
GORJ
PNL
din 9 mar. 2016
Iacob Pușcaș
SIBIU
din 4 mai 2016
Romeo Rădulescu Răzvan Rotaru Cornel-Mircea Sămărtinean Ovidiu Ioan Silaghi
Romeo Rădulescu
VÂLCEA
din 22 sep. 2014
Răzvan Rotaru
GORJ
UNPR
din 23 iun. 2014
Cornel-Mircea Sămărtinean
TIMIȘ
UNPR
din 25 oct. 2016
Ovidiu Ioan Silaghi
SATU-MARE
ALDE
din 11 iun. 2014
Mihaela Stoica Mihai-Răzvan Sturzu Gheorghe-Mirel Taloș Mihai Tararache
Mihaela Stoica
NEAMȚ
din 22 apr. 2013
Mihai-Răzvan Sturzu
BUCUREȘTI
din 14 dec. 2015
Gheorghe-Mirel Taloș
SĂLAJ
ALDE
din 2 iul. 2014
Mihai Tararache
CONSTANȚA
PNL
din 22 apr. 2013
Răzvan-Ionuț Tănase Sorin Teju Ioan Viorel Teodorescu Dan-Laurențiu Tocuț
Răzvan-Ionuț Tănase
PRAHOVA
din 19 noi. 2014
Sorin Teju
PRAHOVA
din 2 iul. 2014
Ioan Viorel Teodorescu
GIURGIU
PNL
din 1 sep. 2016
Dan-Laurențiu Tocuț
CARAȘ-SEVERIN
ALDE
din 1 sep. 2014
Eugen Tomac Adriana Diana Tușa Laurențiu Țigăeru Roșca Elena Gabriela Udrea
Eugen Tomac
DIASPORA
UNPR
din 2 sep. 2013
Adriana Diana Tușa
BUCUREȘTI
din 5 sep. 2016
Laurențiu Țigăeru Roșca
VRANCEA
din 10 aug. 2016
Elena Gabriela Udrea
NEAMȚ
din 3 feb. 2014
Gheorghe Udriște Dorinel Ursărescu Neviser Zaharcu Valeriu Ștefan Zgonea
Gheorghe Udriște
BUCUREȘTI
UNPR
din 1 feb. 2016
Dorinel Ursărescu
NEAMȚ
ALDE
din 1 sep. 2014
Neviser Zaharcu
TULCEA
din 7 noi. 2016
Valeriu Ștefan Zgonea
DOLJ
din 8 iun. 2016

Au mai fost deputati independenti
George Becali Radu Mihai Popa Constantin-Alin Bucur Răzvan-Ionuț Tănase
George Becali
BUCUREȘTI
din 18 feb. 2013
până în 20 mai 2013
Radu Mihai Popa
DÂMBOVIȚA
din 14 mai 2013
până în 18 sep. 2013
Constantin-Alin Bucur
TELEORMAN
din 15 apr. 2013
până în 7 oct. 2013
Răzvan-Ionuț Tănase
PRAHOVA
din 17 iun. 2013
până în 7 oct. 2013
Ion Șcheau Ion Cristinel Marian Iacob Pușcaș Adriana Diana Tușa
Ion Șcheau
ARAD
din 21 mai 2013
până în 21 oct. 2013
Ion Cristinel Marian
VÂLCEA
din 21 mai 2013
până în 2 dec. 2013
Iacob Pușcaș
SIBIU
din 28 mai 2013
până în 17 dec. 2013
Adriana Diana Tușa
BUCUREȘTI
din 4 iun. 2013
până în 17 iun. 2014
Ioan Viorel Teodorescu Aurel Niculae Florin Mihail Secară Niculina Mocioi
Ioan Viorel Teodorescu
GIURGIU
din 2 iul. 2014
până în 23 iul. 2014
Aurel Niculae
CĂLĂRAȘI
din 7 apr. 2014
până în 1 aug. 2014
Florin Mihail Secară
VRANCEA
din 3 feb. 2014
până în 20 aug. 2014
Niculina Mocioi
GORJ
din 23 iun. 2014
până în 8 sep. 2014
Florin Gheorghe Valerian Vreme Radu Stroe Camelia-Margareta Bogdănici
Florin Gheorghe
CONSTANȚA
din 3 feb. 2014
până în 9 sep. 2014
Valerian Vreme
BACĂU
din 14 mai 2013
până în 7 ian. 2015
Radu Stroe
ILFOV
din 2 iul. 2014
până în 13 ian. 2015
Camelia-Margareta Bogdănici
IAȘI
din 3 feb. 2014
până în 9 feb. 2015
Nicu Marcu Marin Anton Ion Pârgaru Florian Daniel Geantă
Nicu Marcu
BACĂU
din 2 iul. 2014
până în 10 feb. 2015
Marin Anton
GIURGIU
din 3 mar. 2014
până în 9 mar. 2015
Ion Pârgaru
DÂMBOVIȚA
din 1 sep. 2014
până în 30 mar. 2015
Florian Daniel Geantă
BUCUREȘTI
din 3 feb. 2014
până în 20 apr. 2015
Mihai Stănișoară Dumitru Niculescu Valentin Blănariu Octavian Bot
Mihai Stănișoară
MEHEDINȚI
din 2 iul. 2014
până în 29 apr. 2015
Dumitru Niculescu
OLT
din 9 dec. 2014
până în 25 mai 2015
Valentin Blănariu
CARAȘ-SEVERIN
din 9 dec. 2014
până în 29 iun. 2015
Octavian Bot
BUCUREȘTI
din 1 sep. 2014
până în 18 iul. 2015
Paul Dumbrăvanu Dumitru Chiriță Virgil Guran Scarlat Iriza
Paul Dumbrăvanu
PRAHOVA
din 1 sep. 2014
până în 1 sep. 2015
Dumitru Chiriță
BUCUREȘTI
din 2 feb. 2015
până în 21 sep. 2015
Virgil Guran
PRAHOVA
din 1 sep. 2014
până în 23 sep. 2015
Scarlat Iriza
GORJ
din 2 feb. 2015
până în 2 oct. 2015
Cezar Cioată Marian Avram Florin Aurelian Popescu Constantin Galan
Cezar Cioată
SUCEAVA
din 7 mai 2013
până în 21 dec. 2015
Marian Avram
TULCEA
din 24 iun. 2015
până în 2 feb. 2016
Florin Aurelian Popescu
DÂMBOVIȚA
din 3 feb. 2014
până în 2 mar. 2016
Constantin Galan
SUCEAVA
din 1 sep. 2014
până în 16 mar. 2016
Marian Enache Viorel-Ionel Blăjuț
Marian Enache
NEAMȚ
din 25 mar. 2016
până în 12 iul. 2016
Viorel-Ionel Blăjuț
IAȘI
din 29 iun. 2015
până în 28 noi. 2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 25 septembrie 2018, 12:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro