You are here: Home page > Legislature 2016-present > Chamber of Deputies > Political parties > Indep. Versiunea pentru printare

Independents

Liviu-Ioan Balint Mircea Marius Banias Nicolae Bănicioiu Oana-Mioara Bîzgan-Gayral
Liviu-Ioan Balint
SĂLAJ
PSD
since 26 jun. 2017
Mircea Marius Banias
CONSTANȚA
Neafiliați
since 8 may 2017
Nicolae Bănicioiu
IAȘI
Neafiliați
since 29 may 2018
Oana-Mioara Bîzgan-Gayral
BUCUREȘTI
Neafiliați
since 20 nov. 2017
Alexandra-Corina Bogaciu Remus-Adrian Borza Sorin Mihai Cîmpeanu Daniel Constantin
Alexandra-Corina Bogaciu
ILFOV
Neafiliați
since 14 nov. 2018
Remus-Adrian Borza
BRAȘOV
Neafiliați
since 4 sep. 2017
Sorin Mihai Cîmpeanu
BUCUREȘTI
Neafiliați
since 20 jun. 2017
Daniel Constantin
BUCUREȘTI
Neafiliați
since 8 may 2017
Mircea-Titus Dobre Matei-Adrian Dobrovie Adrian-Octavian Dohotaru Eugen Durbacă
Mircea-Titus Dobre
CONSTANȚA
Neafiliați
since 24 may 2018
Matei-Adrian Dobrovie
BUCUREȘTI
PNL
since 15 oct. 2018
Adrian-Octavian Dohotaru
CLUJ
Neafiliați
since 13 nov. 2017
Eugen Durbacă
GALAȚI
Neafiliați
since 8 may 2017
Octavian Goga Mihaela Huncă Marilena-Emilia Meiroșu Mihai Mohaci
Octavian Goga
COVASNA
PSD
Mihaela Huncă
BOTOȘANI
Neafiliați
since 5 sep. 2018
Marilena-Emilia Meiroșu
BRĂILA
Neafiliați
since 22 may 2018
Mihai Mohaci
BRAȘOV
Neafiliați
since 10 dec. 2018
Cătălin-Ioan Nechifor Gabriela-Maria Podașcă Victor-Viorel Ponta Mihai Valentin Popa
Cătălin-Ioan Nechifor
SUCEAVA
Neafiliați
since 21 may 2018
Gabriela-Maria Podașcă
BUCUREȘTI
Neafiliați
since 24 may 2018
Victor-Viorel Ponta
GORJ
Neafiliați
since 5 sep. 2017
Mihai Valentin Popa
BRAȘOV
Neafiliați
since 10 dec. 2018
Ovidiu-Ioan Sitterli Ion Spânu Alin Vasile Văcaru Constantin-Cătălin Zamfira
Ovidiu-Ioan Sitterli
SIBIU
PNL
since 9 oct. 2017
Ion Spânu
CARAȘ-SEVERIN
Neafiliați
since 10 dec. 2018
Alin Vasile Văcaru
GORJ
Neafiliați
since 5 sep. 2017
Constantin-Cătălin Zamfira
ILFOV
Neafiliați
since 14 nov. 2018

Former members of independents
Damian Florea Mihai Doru Oprișcan Ion Tabugan Daniel Olteanu
Damian Florea
BUCUREȘTI
since 20 jun. 2017
until 11 mar. 2018
Mihai Doru Oprișcan
MUREȘ
since 28 mar. 2018
until 4 jun. 2018
Ion Tabugan
CARAȘ-SEVERIN
since 22 may 2018
until 4 jun. 2018
Daniel Olteanu
VASLUI
since 23 may 2018
until 27 jun. 2018

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 14 december 2018, 12:46
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro