Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-prezent > Camera Deputaților > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Funcția Nume și prenumePartidMembru din
1. Lider Pâslaru Florin-Costin
din 1 feb. 2016
PSD
2. Vicelideri Călin Ion
din 1 sep. 2016
PSD
3.   Dobre Mircea-Titus
din 1 sep. 2016
PSD
4.   Gliga Vasile Ghiorghe
din 25 feb. 2015
PSD
5.   Intotero Natalia-Elena
din 1 sep. 2016
PSD
6.   Itu Cornel PSD
7.   Munteanu Ioan
din 2 sep. 2014
PSD
8.   Nicolicea Eugen
din 16 iun. 2016
PSD 3 mai 2016
9.   Podașcă Gabriela-Maria
din 1 sep. 2016
PSD
10.   Săvoiu Ionuț-Cristian
din 2 sep. 2014
PSD
11. Secretari Niță Emil
din 2 feb. 2015
PSD
12.   Smarandache Miron Alexandru
din 2 feb. 2015
PSD 21 oct. 2013
13.   Suciu Vasile-Daniel
din 1 sep. 2016
PSD
14. Purtător de cuvânt Bucura-Oprescu Simona
din 2 feb. 2015
PSD
15.   Nichita Cristina
din 2 feb. 2015
PSD
16. Membri Andea Petru PSD
17.   Avram Marian PSD 2 feb. 2016
18.   Babuș Radu PSD
19.   Baltă Mihai PSD
20.   Bălan Ion PSD
21.   Bănicioiu Nicolae PSD
22.   Bărbulescu Daniel-Ionuț PSD
23.   Bejinariu Eugen PSD
24.   Benga Ioan PSD
25.   Birchall Ana PSD
26.   Bîrsășteanu Florică PSD 11 iun. 2014
27.   Blănariu Valentin PSD 28 iun. 2016
28.   Boboc Valentin Gabriel PSD
29.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
30.   Bordeianu Dan PSD 18 noi. 2014
31.   Buicu Corneliu-Florin PSD
32.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD
33.   Chiriță Dumitru PSD 21 sep. 2015
34.   Chirvăsuță Laurențiu PSD 27 iun. 2016
35.   Cioată Cezar PSD 21 dec. 2015
36.   Ciocan Dan PSD
37.   Ciofu Tamara-Dorina PSD
38.   Ciolacu Ion-Marcel PSD
39.   Ciuhodaru Tudor PSD 9 mar. 2016
40.   Codîrlă Liviu PSD 9 mar. 2016
41.   Cosma Vlad-Alexandru PSD
42.   Covaci Dorel PSD
43.   Cristea Aurelia PSD
44.   Cristea Victor PSD
45.   Daea Petre PSD
46.   Diaconu Adrian-Nicolae PSD 9 mar. 2016
47.   Dîrzu Ioan PSD
48.   Dolineaschi Andrei PSD
49.   Dragnea Nicolae-Liviu PSD
50.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD
51.   Dumitrache Ileana Cristina PSD
52.   Dușa Mircea PSD
53.   Enea Constantin-Cosmin PSD 31 mar. 2014
54.   Găină Mihăiță PSD
55.   Geantă Florian Daniel PSD 16 mar. 2016
56.   Gheorghe Florin PSD 4 apr. 2016
57.   Ghiță Sebastian-Aurelian PSD
58.   Grama Horia PSD
59.   Holban Titi PSD 27 iun. 2016
60.   Iacoban Sorin-Avram PSD
61.   Iancu Iulian PSD
62.   Iane Ovidiu-Cristian PSD
63.   Iordache Florin PSD
64.   Laza-Matiuța Liviu Indep. 10 oct. 2016
65.   Manda Iulian Claudiu PSD
66.   Marin Gheorghe PSD
67.   Marin Laura PSD 11 iun. 2014
68.   Martin Eduard-Stelian PSD
69.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD
70.   Măduța Flavius-Luigi PSD
71.   Mitrea Manuela PSD
72.   Mîrza Gavril PSD
73.   Mocioalcă Ion PSD
74.   Moldovan Carmen Ileana PSD
75.   Nassar Rodica PSD
76.   Neacșu Marian PSD
77.   Nica Nicolae-Ciprian PSD
78.   Nicolae Florian Indep. 10 oct. 2016
79.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD
80.   Niță Constantin PSD
81.   Nosa Iuliu PSD
82.   Pană Adriana-Doina PSD
83.   Pârgaru Ion PSD 9 mar. 2016
84.   Peia Ninel PSD
85.   Petrea Dorin Silviu PSD 30 mar. 2016
86.   Petric Octavian PSD
87.   Plumb Rovana PSD
88.   Ponta Victor-Viorel PSD
89.   Pop Georgian PSD
90.   Potor Călin PSD 18 mar. 2014
91.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD
92.   Rizea Cristian PSD
93.   Roșca Lucreția PSD
94.   Sava Andrei-Valentin PSD
95.   Simionescu Adrian Constantin PSD
96.   Solomon Adrian PSD
97.   Stan Ioan PSD
98.   Stanciu Anghel PSD
99.   Stanciu Zisu PSD
100.   Stativă Irinel Ioan PSD
101.   Stănescu Alexandru PSD
102.   Stragea Sorin Constantin PSD
103.   Stroe Radu PSD 14 mar. 2016
104.   Șimon Gheorghe PSD
105.   Șova Lucian PSD
106.   Ștefan Viorel PSD
107.   Ștefănescu Elena Cătălina PSD
108.   Tătaru Florin-Cristian PSD
109.   Tiuch Cătălin PSD
110.   Tîlvăr Angel PSD
111.   Traicu Rodin PSD
112.   Tudorie Violeta PSD
113.   Tudose Mihai PSD
114.   Uricec Eugen Constantin PSD
115.   Vasilică Radu Costin PSD
116.   Vlase Petru Gabriel PSD
117.   Voicu Mădălin-Ștefan PSD
118.   Vulpescu Ioan PSD
119.   Weber Mihai PSD

Foști membri ai biroului grupului:

 Funcția Nume și prenumeMembru din
1. Lider Neacșu Marian
până în 1 feb. 2016
2. Vicelideri Chebac Eugen
din 25 feb. 2015 - până în 1 feb. 2016
30 sep. 2013
3.   Chirvăsuță Laurențiu
până în 2 feb. 2015
4.   Delureanu Virgil
din 2 sep. 2014 - până în 8 iul. 2016
5.   Diaconu Adrian-Nicolae
din 8 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
1 iun. 2014
6.   Dragomir Viorel Marian
din 2 feb. 2016 - până în 23 iun. 2016
7.   Grama Horia
până în 2 sep. 2014
8.   Grama Horia
din 2 feb. 2015 - până în 25 feb. 2015
9.   Manda Iulian Claudiu
până în 2 feb. 2015
10.   Moldovan Carmen Ileana
până în 2 sep. 2014
11.   Nosa Iuliu
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
12.   Pâslaru Florin-Costin
până în 1 feb. 2016
13.   Popeangă Vasile
până în 2 sep. 2014
14.   Rădulescu Constantin
din 1 feb. 2016 - până în 7 iul. 2016
15.   Stanciu Anghel
până în 2 sep. 2014
16.   Steriu Valeriu-Andrei
din 2 feb. 2015 - până în 1 feb. 2016
17.   Stragea Sorin Constantin
până în 1 sep. 2016
18.   Tudorache Daniel
din 2 sep. 2014 - până în 4 iul. 2016
19.   Tudorie Violeta
până în 2 sep. 2014
20. Secretari Birchall Ana
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
21.   Chiriță Dumitru
până în 2 feb. 2015
22.   Dobre Mircea-Titus
din 2 sep. 2013 - până în 1 sep. 2016
23.   Drăghici Sonia-Maria
până în 28 iul. 2016
24.   Nichita Cristina
din 2 sep. 2013 - până în 2 sep. 2014
25.   Popeangă Vasile
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
26.   Stanciu Anghel
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
27.   Tudorie Violeta
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
28. Purtător de cuvânt Florea Daniel
din 2 feb. 2015 - până în 27 iun. 2016
29.   Podașcă Gabriela-Maria
din 2 feb. 2015 - până în 1 sep. 2016

Foști membri ai grupului:

  Nume și prenumePartidMembru dinMembru până
1. Adam Ioan PSD 19 ian. 2015
2. Adam Luminița-Pachel UNPR 18 iun. 2014 1 feb. 2016
3. Adăscăliței Constantin PSD 7 mar. 2016
4. Anton Marin PNL 9 mar. 2015 1 feb. 2016
5. Arsene Ionel PSD 11 iul. 2016
6. Avram Marian PSD 24 iun. 2015
7. Axente Ioan Indep. 18 oct. 2016
8. Blăjuț Viorel-Ionel Indep. 27 iun. 2016 10 oct. 2016
9. Blănariu Valentin PSD 29 iun. 2015 1 feb. 2016
10. Bleotu Vasile PSD 11 mar. 2014
11. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR 9 feb. 2015 1 feb. 2016
12. Bucur Constantin-Alin Indep. 7 oct. 2013 1 feb. 2016
13. Caloianu Mario-Ernest UNPR 11 iun. 2014 1 feb. 2016
14. Cernea Remus-Florinel Indep. 21 mai 2013
15. Chebac Eugen UNPR 30 sep. 2013 1 feb. 2016
16. Chiriță Dumitru PSD 2 feb. 2015
17. Chirvăsuță Laurențiu PSD 1 feb. 2016
18. Ciobanu Gheorghe PSD 28 iul. 2015
19. Ciuhodaru Tudor PSD 29 apr. 2015 1 feb. 2016
20. Codîrlă Liviu PSD 17 dec. 2013 1 feb. 2016
21. Condurățeanu Andrei-Răzvan Indep. 17 dec. 2013 1 apr. 2015
22. Dalca Ștefan-Petru Indep. 3 aug. 2015 1 feb. 2016
23. Dalca Ștefan-Petru Indep. 9 mar. 2016 24 oct. 2016
24. Delureanu Virgil PSD 8 iul. 2016
25. Diaconu Mihai-Bogdan Indep. 13 oct. 2014
26. Diaconu Adrian-Nicolae PSD 1 iun. 2014 1 feb. 2016
27. Dima Toader PSD 7 iul. 2016
28. Dragomir Viorel Marian PSD 23 iun. 2016
29. Drăghici Sonia-Maria PSD 28 iul. 2016
30. Dumitru Ioana-Jenica PSD 27 iun. 2014 1 feb. 2016
31. Dumitru Ioana-Jenica PSD 25 apr. 2016 1 iul. 2016
32. Emacu Gheorghe UNPR 1 feb. 2016
33. Enache Marian Indep. 1 feb. 2016
34. Eparu Ion Indep. 1 sep. 2016
35. Florea Daniel PSD 27 iun. 2016
36. Fonta Nuțu UNPR 24 feb. 2014 1 feb. 2016
37. Frăticiu Gheorghe Indep. 21 sep. 2016
38. Geantă Florian Daniel PSD 20 apr. 2015 1 feb. 2016
39. Gheorghe Florin PSD 9 sep. 2014 1 feb. 2016
40. Ghiveciu Marian PSD 29 sep. 2015
41. Grindeanu Sorin Mihai PSD 29 iun. 2016
42. Gust Băloșin Florentin Indep. 2 feb. 2015
43. Harbuz Liviu Indep. 18 iul. 2016
44. Holban Titi PSD 3 mar. 2014 1 feb. 2016
45. Hrebenciuc Viorel PSD 21 oct. 2014
46. Hulea Ioan UNPR 17 dec. 2013 1 feb. 2016
47. Iacob Ridzi Monica Maria UNPR 14 oct. 2014 16 feb. 2015
48. Iriza Scarlat Indep. 2 feb. 2015
49. Iriza Scarlat Indep. 2 oct. 2015 1 feb. 2016
50. Khraibani Camelia Indep. 22 mar. 2016
51. Manolache Marius Indep. 24 aug. 2016
52. Marcoci Vlad PNL 20 apr. 2016
53. Marica Petru-Sorin PSD 11 iun. 2014 1 iul. 2016
54. Mazilu Constantin UNPR 1 feb. 2016
55. Melinte Ion Indep. 18 sep. 2013 20 oct. 2016
56. Mihăilă Ioan UNPR 24 mar. 2014 1 feb. 2016
57. Mihăilescu Ion-Bogdan PSD 11 noi. 2016
58. Mincă Liliana Indep. 3 aug. 2015 1 feb. 2016
59. Mincă Liliana Indep. 9 mar. 2016 5 oct. 2016
60. Mitrea Miron Tudor PSD 2 feb. 2015
61. Mocanu Vasile PSD 20 apr. 2015
62. Mocanu Adrian Indep. 16 mar. 2016
63. Moisii Constantin UNPR 3 mar. 2014 1 feb. 2016
64. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD 23 iun. 2016
65. Muntean Mircia PSD 2 iun. 2014 28 iun. 2016
66. Murgu Neagu UNPR 20 dec. 2013 1 feb. 2016
67. Nechita Aurel PSD 4 iun. 2013
68. Necula Cosmin PSD 22 iun. 2016
69. Nețoiu Gheorghe UNPR 21 iun. 2013 4 mar. 2014
70. Nica Dan PSD 23 iun. 2014
71. Nicolae Florian Indep. 1 sep. 2015
72. Nicolicea Eugen PSD 1 feb. 2016
73. Niculae Aurel Indep. 1 aug. 2014 1 feb. 2016
74. Niculescu Dumitru UNPR 25 mai 2015 1 feb. 2016
75. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD 12 mar. 2015
76. Nistor Marioara UNPR 28 mai 2014 1 feb. 2016
77. Nistor Laurențiu PSD 1 iul. 2016
78. Ochi Ion PSD 1 sep. 2015
79. Pârgaru Ion PSD 30 mar. 2015 1 feb. 2016
80. Petrache Adrian-Alin PSD 11 iun. 2014
81. Petrea Dorin Silviu PSD 1 feb. 2016
82. Petrescu Petre Indep. 2 feb. 2015
83. Popa Radu Mihai Indep. 18 sep. 2013 2 feb. 2015
84. Popeangă Vasile Indep. 9 mar. 2016
85. Popescu Dumitru-Iulian UNPR 1 feb. 2016
86. Pușcaș Iacob Indep. 17 dec. 2013 1 feb. 2016
87. Răducanu Ion UNPR 1 feb. 2016
88. Rădulescu Constantin PSD 7 iul. 2016
89. Rădulescu Romeo Indep. 18 feb. 2016 17 oct. 2016
90. Rățoi Neculai PSD 26 apr. 2016
91. Resmeriță Cornel-Cristian PSD 1 iul. 2016
92. Roman Gheorghe PSD 16 iun. 2015
93. Roman Victor PSD 11 oct. 2016
94. Roman Ioan Sorin PSD 28 noi. 2016
95. Secară Florin Mihail PNL 20 aug. 2014 4 mar. 2015
96. Sefer Cristian-George UNPR 6 sep. 2014 1 feb. 2016
97. Silaghi Ovidiu Ioan Indep. 11 iun. 2014 1 sep. 2014
98. Stan Ion PSD 25 ian. 2016
99. Steriu Valeriu-Andrei UNPR 1 feb. 2016
100. Stroe Radu PSD 13 ian. 2015 1 feb. 2016
101. Sturzu Mihai-Răzvan Indep. 14 dec. 2015
102. Șcheau Ion PNL 21 oct. 2013 30 sep. 2014
103. Tabugan Ion UNPR 1 feb. 2016
104. Tănase Răzvan-Ionuț Indep. 7 oct. 2013 19 noi. 2014
105. Teodorescu Ioan Viorel Indep. 23 iul. 2014 1 feb. 2016
106. Tudorache Daniel PSD 4 iul. 2016
107. Țigăeru Roșca Laurențiu Indep. 11 aug. 2014 1 feb. 2016
108. Vasilescu Nicolae PSD 10 dec. 2013
109. Vizitiu Sergiu-Constantin UNPR 28 mai 2013 1 feb. 2016
110. Vlădoiu Aurel PSD 27 iul. 2015
111. Vreme Valerian UNPR 7 ian. 2015 1 feb. 2016
112. Zaharcu Neviser Indep. 7 noi. 2016
113. Zgonea Valeriu Ștefan Indep. 8 iun. 2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 5 decembrie 2016, 6:25
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro