Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Fifor Mihai-Viorel
din 21 oct. 2015
PSD
2. Vicelideri Chiriac Viorel
din 11 apr. 2016
PSD
3.   Coca Laurențiu Florian PSD
4.   Federovici Doina Elena
din 1 sep. 2015
PSD
5.   Pavel Marian
din 1 sep. 2014
PSD
6. Secretari Deneș Ioan
din 11 apr. 2016
PSD 3 mar. 2014
7. Membri Agrigoroaiei Ionel Indep. 28 iun. 2016
8.   Andronescu Ecaterina PSD
9.   Anghel Adrian PSD
10.   Arcaș Viorel PSD
11.   Badea Leonardo PSD
12.   Bădălău Niculae PSD
13.   Belacurencu Trifon PSD
14.   Bereanu Neculai PSD
15.   Bodog Florian Dorel PSD
16.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD
17.   Bujor Dumitru Marcel Indep. 28 iun. 2016
18.   Bumbu Octavian-Liviu UNPR 28 iun. 2016
19.   Burlea Marin Indep. 28 iun. 2016
20.   Butnaru Florinel Indep. 8 oct. 2013
21.   Butunoi Ionel Daniel PSD
22.   Cadăr Leonard Indep. 23 sep. 2013
23.   Calcan Valentin Gigel PSD
24.   Chelaru Ioan PSD
25.   Constantinescu Florin PSD
26.   Cordoș Alexandru PSD
27.   Corlățean Titus PSD
28.   Coste Marius Indep. 8 oct. 2013
29.   Costoiu Mihnea Cosmin PSD 11 iun. 2014
30.   Crețu Gabriela PSD
31.   Cristache Iulian Indep. 4 oct. 2016
32.   Croitoru Cătălin PSD 21 sep. 2015
33.   Donțu Ovidiu Liviu PSD
34.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD
35.   Dumitrescu Florinel Indep. 5 noi. 2013
36.   Duruț Aurel PSD
37.   Filip Petru PSD
38.   Frătean Petru Alexandru PSD
39.   Iliescu Lucian Indep. 28 iun. 2016
40.   Ilieșiu Sorin Indep. 1 apr. 2015
41.   Ioniță Dan Aurel Indep. 28 iun. 2016
42.   Iovescu Ioan Indep. 1 sep. 2016
43.   Jipa Florina Ruxandra Indep. 28 iun. 2016
44.   Lazăr Sorin Constantin PSD
45.   Marin Nicolae Indep. 1 oct. 2013
46.   Mazăre Alexandru PSD
47.   Mitu Augustin Constantin PSD
48.   Moga Nicolae PSD
49.   Mohanu Nicolae PSD
50.   Nicolae Șerban PSD
51.   Oprea Ștefan Radu PSD
52.   Pop Gheorghe PSD
53.   Pop Liviu-Marian PSD
54.   Popa Florian PSD
55.   Purec Ion Simeon Indep. 28 iun. 2016
56.   Rotaru Ion PSD
57.   Severin Georgică PSD
58.   Silistru Doina PSD
59.   Stuparu Timotei PSD
60.   Suciu Matei PSD
61.   Șova Dan Coman PSD
62.   Tămagă Constantin PSD
63.   Teodorovici Eugen Orlando PSD
64.   Valeca Șerban Constantin PSD
65.   Voinea Florea PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Sârbu Ilie
până în 20 oct. 2015
2. Vicelideri Arcaș Viorel
până în 17 sep. 2014
3.   Cordoș Alexandru
până în 1 sep. 2014
4.   Lazăr Sorin Constantin
până în 1 sep. 2014
5.   Mohanu Nicolae
din 17 sep. 2014 - până în 1 sep. 2015
6.   Silistru Doina
din 1 sep. 2014 - până în 11 apr. 2016
7.   Vochițoiu Haralambie
până în 1 feb. 2016
3 feb. 2014
8. Secretari Chiriac Viorel
din 1 sep. 2014 - până în 11 apr. 2016
9.   Suciu Matei
până în 1 sep. 2014

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Agrigoroaiei Ionel Indep. 12 dec. 2013 11 iun. 2014
2. Agrigoroaiei Ionel Indep. 24 feb. 2015 1 feb. 2016
3. Bujor Dumitru Marcel Indep. 3 feb. 2014 1 feb. 2016
4. Bumbu Octavian-Liviu UNPR 1 feb. 2016
5. Burlea Marin Indep. 17 noi. 2014 1 feb. 2016
6. Cristache Iulian Indep. 18 sep. 2013 1 feb. 2016
7. Croitoru Cătălin PSD 2 feb. 2015
8. Drăghici Damian UNPR 23 iun. 2014
9. Firea Gabriela PSD 22 iun. 2016
10. Geoană Mircea Dan Indep. 2 feb. 2015
11. Grapă Sebastian UNPR 1 iun. 2015 1 feb. 2016
12. Greblă Toni PSD 18 dec. 2013
13. Iliescu Lucian Indep. 1 sep. 2015 1 feb. 2016
14. Ioniță Dan Aurel Indep. 8 oct. 2013 2 feb. 2015
15. Iovescu Ioan Indep. 27 apr. 2015 1 feb. 2016
16. Isăilă Marius Ovidiu UNPR 24 feb. 2014 1 feb. 2016
17. Jipa Florina Ruxandra Indep. 11 dec. 2013 1 feb. 2016
18. Marian Valer Indep. 27 mai 2013
19. Mihai Neagu UNPR 11 mar. 2014 18 feb. 2015
20. Mihai Neagu UNPR 15 iun. 2015 1 feb. 2016
21. Mihăilescu Petru Șerban UNPR 1 feb. 2016
22. Mocanu Victor Indep. 8 mar. 2016
23. Mutu Gabriel PSD 22 iun. 2016
24. Năstase Ilie UNPR 1 sep. 2015 1 feb. 2016
25. Nicula Vasile Cosmin PSD 6 oct. 2014
26. Oprea Gabriel UNPR 1 feb. 2016
27. Păunescu Teiu Indep. 18 noi. 2014 1 feb. 2016
28. Popa Constantin UNPR 9 dec. 2013 1 feb. 2016
29. Purec Ion Simeon Indep. 3 feb. 2014 1 feb. 2016
30. Rogojan Mihai-Ciprian Indep. 18 noi. 2014 1 feb. 2016
31. Saghian Gheorghe Indep. 1 mar. 2016
32. Savu Daniel Indep. 5 apr. 2016
33. Sârbu Ilie PSD 20 oct. 2015
34. Stoica Ștefan Indep. 22 oct. 2013 4 feb. 2014
35. Tătaru Dan Indep. 2 feb. 2015
36. Toma Ion UNPR 1 feb. 2016
37. Vasiliev Marian UNPR 12 dec. 2013 1 feb. 2016
38. Vâlcov Darius Bogdan PSD 26 mai 2015
39. Vochițoiu Haralambie UNPR 3 feb. 2014 1 feb. 2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 27 aprilie 2017, 15:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro