Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaților > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Hrebenciuc Viorel PSD
2. Vicelideri Afrăsinei Viorica PSD
3.   Lăpușan Alexandru
din 3 feb. 2003
PSD
4.   Sassu Alexandru PSD 3 feb. 2003
5.   Suciu Vasile
din 1 sep. 2003
PSD
6. Membri Andea Petru PSD
7.   Andrei Ioan PSD
8.   Andronescu Ecaterina PSD
9.   Antonescu Niculae Napoleon PSD
10.   Armaș Iosif PSD
11.   Arnăutu Eugenu PSD
12.   Bahrin Dorel PSD 2 dec. 2003
13.   Baltă Mihai PSD
14.   Baltă Tudor PSD
15.   Bar Mihai PSD
16.   Bartoș Daniela PSD
17.   Bădoiu Cornel PSD
18.   Bălășoiu Amalia PSD 4 dec. 2003
19.   Bentu Dumitru PSD
20.   Bercăroiu Victor PSD
21.   Bereczki Endre PSD
22.   Bivolaru Ioan PSD
23.   Bleotu Vasile PSD
24.   Boabeș Dumitru PSD
25.   Boajă Minică PSD
26.   Bozgă Ion PSD 6 feb. 2001
27.   Brînzan Ovidiu PSD
28.   Bucur Mircea PSD 3 sep. 2001
29.   Burnei Ion PSD
30.   Calcan Valentin Gigel PSD
31.   Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD
32.   Cazimir Ștefan PSD 6 feb. 2001
33.   Cășunean-Vlad Adrian PSD
34.   Chelbea Aurel PSD 1 sep. 2004
35.   Cliveti Minodora PSD
36.   Crăciun Dorel Petru PSD
37.   Creț Nicoară PSD 27 feb. 2002
38.   Cristea Marin PSD
39.   Dan Matei-Agathon PSD
40.   Dăianu Dorin PSD 24 iun. 2003
41.   Delureanu Virgil PSD 18 oct. 2004
42.   Dobre Traian PSD
43.   Dobrescu Smaranda PSD
44.   Dorneanu Valer PSD
45.   Dragu George PSD
46.   Drețcanu Doina Micșunica PSD 6 feb. 2001
47.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD 3 sep. 2001
48.   Dumitriu Carmen PSD
49.   Duțu Gheorghe PSD
50.   Fâcă Mihail PSD
51.   Florescu Ion PSD
52.   Georgescu Filip PSD
53.   Gheorghiu Adrian PSD
54.   Gheorghiu Viorel PSD
55.   Gingaraș Georgiu PSD
56.   Giuglea Ștefan PSD
57.   Godja Petru PSD
58.   Grigoraș Neculai PSD
59.   Gubandru Aurel PSD
60.   Hossu Valentin Tiberiu PSD 1 sep. 2004
61.   Ianculescu Marian PSD
62.   Ionel Adrian PSD
63.   Ionescu Cornelia PSD 1 sep. 2004
64.   Ionescu Dan PSD 16 mai 2001
65.   Ionescu Răzvan PSD
66.   Iordache Florin PSD
67.   Iriza Scarlat PSD
68.   Lazăr Maria PSD
69.   Lepădatu Lucia Cornelia PSD
70.   Maior Dorin Lazăr PSD 3 sep. 2001
71.   Marcu Gheorghe PSD
72.   Marcu Grigore PSD 30 iun. 2004
73.   Marin Gheorghe PSD
74.   Marineci Ionel PSD
75.   Mălaimare Mihai Adrian PSD
76.   Mândrea-Muraru Mihaela PSD
77.   Mihăilescu Petru Șerban PSD
78.   Miron Vasile PSD
79.   Mitrea Manuela PSD
80.   Mitrea Miron Tudor PSD
81.   Mitu Octavian PSD
82.   Mițaru Anton PSD
83.   Mocioalcă Ion PSD 6 feb. 2001
84.   Mohora Tudor PSD
85.   Moldovan Carmen Ileana PSD
86.   Moldovan Petre PSD
87.   Moldoveanu Eugenia PSD
88.   Moș Augusta-Maria PSD 20 sep. 2004
89.   Motoc Marian-Adrian PSD 6 feb. 2001
90.   Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD
91.   Nassar Rodica PSD
92.   Naum Liana Elena PSD
93.   Năstase Adrian PSD
94.   Neacșu Ilie Indep. 27 feb. 2002
95.   Neagu Ion PSD
96.   Neagu Victor PSD
97.   Neamțu Horia Ion PSD
98.   Neamțu Tiberiu Paul PSD
99.   Nechifor Cristian PSD
100.   Nica Dan PSD
101.   Nicolescu Mihai PSD
102.   Nicolicea Eugen PSD
103.   Niculescu Constantin PSD
104.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae PSD 3 feb. 2003
105.   Niță Constantin PSD
106.   Olteanu Ionel PSD
107.   Oltei Ion PSD
108.   Pașcu Ioan Mircea PSD
109.   Păduroiu Valentin PSD 3 sep. 2001
110.   Petrescu Ovidiu Cameliu PSD
111.   Podgorean Radu PSD
112.   Popa Virgil PSD
113.   Popescu Dan Ioan PSD
114.   Popescu Gheorghe PSD
115.   Popescu Kanty Cătălin PSD
116.   Popescu Virgil PSD
117.   Posea Petre PSD
118.   Priboi Ristea PSD
119.   Pușcaș Vasile PSD
120.   Puwak Hildegard-Carola PSD
121.   Rasovan Dan Grigore PSD
122.   Rădoi Ion PSD
123.   Rădulescu Vasile-Relu PSD 15 iun. 2004
124.   Roșculeț Gheorghe PSD 5 mar. 2001
125.   Rus Ioan PSD
126.   Sandache Cristian PSD
127.   Sandu Alecu PSD 27 noi. 2002
128.   Sandu Ion Florentin PSD
129.   Sârbu Marian PSD
130.   Sbârcea Tiberiu Sergius PSD 26 mar. 2001
131.   Selagea Constantin PSD
132.   Sersea Nicolae PSD
133.   Severin Adrian PSD
134.   Simion Sebastian PSD 30 iun. 2004
135.   Sirețeanu Mihail PSD
136.   Spiridon Nicu PSD
137.   Stan Ioan PSD
138.   Stan Ion PSD
139.   Stanciu Zisu PSD 3 sep. 2001
140.   Stănescu Alexandru-Octavi PSD
141.   Stuparu Timotei PSD
142.   Suditu Gheorghe PSD 6 feb. 2001
143.   Ștefan Ion PSD
144.   Ștefănescu Codrin PSD 3 sep. 2001
145.   Ștefănoiu Luca PSD 3 sep. 2001
146.   Tămagă Constantin PSD 8 noi. 2004
147.   Tărâță Culiță PSD
148.   Târpescu Pavel PSD
149.   Timiș Ioan PSD
150.   Todoran Pavel PSD
151.   Tudose Mihai PSD
152.   Țibulcă Alexandru PSD
153.   Țocu Iulian Costel PSD
154.   Vasile Aurelia PSD
155.   Verbina Dan PSD
156.   Voicu Mădălin-Ștefan PSD
157.   Zăvoianu Ioan Dorel PSD
158.   Zgonea Valeriu Ștefan PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Suciu Vasile
până în 3 feb. 2003
2.   Voinea Florea
până în 1 sep. 2003

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Ana Gheorghe PSD 10 iul. 2004
2. Baciu Mihai PSD 2 feb. 2004 22 noi. 2004
3. Bahrin Dorel PSD 1 sep. 2003
4. Bara Radu Liviu PSD 1 dec. 2004
5. Bălan Marian PDSR 16 ian. 2001
6. Bălan Gheorghe Pavel PDSR 17 ian. 2001
7. Bălășoiu Amalia PSD 1 sep. 2003
8. Băncescu Ioan PRM 3 dec. 2002
9. Buzatu Dumitru PSD 30 iun. 2004
10. Cherescu Pavel PUR-SL 12 feb. 2002 1 sep. 2003
11. Chiriță Dumitru PSD 1 noi. 2004
12. Chirobocea Petre PDSR 5 feb. 2001
13. Cindrea Ioan PDSR 12 ian. 2001
14. Ciupercă Vasile Silvian PSD 18 ian. 2001 13 iul. 2004
15. Cojocaru Nicu Indep. 4 dec. 2001 1 sep. 2003
16. Crețu Corina PDSR 10 ian. 2001
17. Cucu Aurel PDSR 10 ian. 2001
18. Daraban Aurel PSD 18 ian. 2001 30 oct. 2004
19. Diaconescu Marin PDSR 5 feb. 2001
20. Fulga Gheorghe PDSR 20 feb. 2001
21. Gaspar Acsinte PSD 14 iun. 2004
22. Georgescu Florin PSD 11 oct. 2004
23. Grădinaru Nicolae PRM 1 sep. 2003
24. Ilie Aurel-Constantin PSD 11 mar. 2002
25. Iliescu Valentin Adrian PD 1 oct. 2003
26. Macaleți Costică PDSR 5 feb. 2001
27. Meșca Sever Indep. 27 feb. 2002 1 dec. 2004
28. Mihalachi Vasile PSD 30 iun. 2004
29. Moraru Constantin Florentin Indep. 7 feb. 2002 1 sep. 2003
30. Naidin Petre PUR-SL 1 sep. 2003
31. Natea Ovidiu PDSR 12 mar. 2001
32. Nădejde Vlad-George PRM 2 feb. 2004
33. Năstase Ioan Mihai Indep. 4 dec. 2001 1 sep. 2003
34. Nicolae Ion PSD 6 feb. 2001 10 iul. 2004
35. Petruș Octavian Constantin PRM 1 sep. 2003
36. Predică Vasile Indep. 12 feb. 2002 19 noi. 2002
37. Roșca Radu-Vasile PSD 7 oct. 2003 23 iul. 2004
38. Știreanu Octavian PDSR 10 ian. 2001
39. Teculescu Constantin PSD 9 iun. 2003
40. Tunaru Raj-Alexandru Indep. 10 sep. 2002 21 sep. 2004
41. Voinea Florea PUR-SL 1 sep. 2003
42. Voinea Olga Lucheria PUR-SL 1 sep. 2003

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 octombrie 2017, 0:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro