Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2004-2008 > Camera Deputaților > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Hrebenciuc Viorel
din 30 mai 2005
PSD
2. Vicelideri Vasile Aurelia
din 1 feb. 2006
PSD
3.   Stanciu Anghel
din 4 sep. 2006
PSD 28 noi. 2005
4.   Mocioalcă Ion
din 3 sep. 2007
PSD
5.   Niță Constantin
din 1 feb. 2005
PSD
6. Secretari Mănăstireanu Vladimir Alexandru
din 1 feb. 2006
PSD
7. Purtător de cuvânt Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
din 4 feb. 2008
PSD
8. Membri Adam Ioan PSD 20 dec. 2007
9.   Adomnicăi Mirela Elena PSD
10.   Andea Petru PSD
11.   Andronescu Ecaterina PSD
12.   Apostolache Mihai Cristian PSD
13.   Bădălău Niculae PSD
14.   Băeșu George PSD
15.   Bălan Doru Geany PSD 16 sep. 2008
16.   Băluț Lucian PSD 5 feb. 2008
17.   Bănicioiu Nicolae PSD
18.   Bejinariu Eugen PSD 27 iun. 2006
19.   Bentu Dumitru PSD
20.   Bivolaru Ioan PSD
21.   Bleotu Vasile PSD 20 dec. 2007
22.   Bobeanu Răzvan-Petrică PSD
23.   Brînzan Ovidiu PSD
24.   Buda Ioan PSD
25.   Burnei Ion PSD 19 dec. 2007
26.   Butnaru Vasile PSD 20 dec. 2007
27.   Cazan Romeo Gheorghe Leonard PSD
28.   Călin Ion PSD
29.   Chiper Gheorghe PSD
30.   Chiș Filonaș PSD
31.   Cindrea Ioan PSD
32.   Cliveti Minodora PSD
33.   Coclici Radu Eugeniu PSD 13 aug. 2008
34.   Cutean Vasile Emilian PSD
35.   Diaconescu Renică PSD 9 sep. 2008
36.   Dorneanu Valer PSD
37.   Drețcanu Doina Micșunica PSD
38.   Dumitrescu Cristian-Sorin PSD
39.   Dumitriu Mihai PSD
40.   Dumitru Ion PSD
41.   Dușa Mircea PSD
42.   Ehling Elena Indep. 16 sep. 2008
43.   Găleteanu Monalisa PSD
44.   Georgescu Filip PSD
45.   Godja Petru PSD
46.   Gubandru Aurel PSD
47.   Iancu Iulian PSD
48.   Iordache Florin PSD
49.   Jipa Florina Ruxandra PSD 26 sep. 2008
50.   Macaleți Costică PSD
51.   Manda Iulian Claudiu PSD
52.   Marin Constantin PSD 25 iul. 2005
53.   Martin Eduard-Stelian PSD
54.   Matei Cătălin Lucian PSD
55.   Mazăre Alexandru PSD
56.   Mihalache Sorin Dan PSD
57.   Mitrea Manuela PSD
58.   Mocanu Vasile PSD
59.   Mohora Tudor PSD
60.   Moldovan Emil Radu PSD
61.   Munteanu Ioan PSD
62.   Mușetescu Tiberiu-Ovidiu PSD
63.   Nassar Rodica PSD
64.   Năstase Adrian PSD
65.   Nechita Aurel PSD
66.   Nedelcu Gabriela PSD
67.   Nica Dan PSD
68.   Nicolicea Eugen PSD
69.   Nicula Vasile Cosmin PSD
70.   Nosa Iuliu PSD
71.   Oprea Gabriel PSD
72.   Podgorean Radu PSD
73.   Ponta Victor-Viorel PSD
74.   Pop Claudiu Adrian PSD
75.   Pușcaș Vasile PSD
76.   Rusu Liviu Alin PSD 20 dec. 2007
77.   Rusu Mihaela Adriana PSD
78.   Sanda Victor PSD
79.   Săniuță Marian-Florian PSD
80.   Sârbu Marian PSD
81.   Sirețeanu Mihail PSD
82.   Soporan Vasile Filip PSD
83.   Stan Ioan PSD
84.   Stan Ion PSD
85.   Stativă Irinel Ioan PSD 5 iul. 2006
86.   Stănescu Alexandru-Octavi PSD 5 iun. 2007
87.   Stănescu Mircea PSD 27 noi. 2006
88.   Știreanu Octavian PSD
89.   Știucă Alecsandru PSD
90.   Tămagă Constantin PSD
91.   Tănăsescu Tudor PSD 19 dec. 2007
92.   Tărniceru Petru PSD
93.   Teodorescu George Alin PSD
94.   Timar Liviu PSD
95.   Todoran Pavel PSD
96.   Toma Florentina Marilena PSD
97.   Tudose Mihai PSD
98.   Ungureanu Valeriu Alexandru PSD
99.   Vasilescu Lia Olguța PSD 4 feb. 2008
100.   Vlase Petru Gabriel PSD
101.   Vlădoiu Aurel PSD
102.   Voicu Cătălin PSD
103.   Voicu Mădălin-Ștefan PSD 20 dec. 2007
104.   Voinea Florea PSD 30 mai 2005
105.   Zgonea Valeriu Ștefan PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Mitrea Miron Tudor
până în 30 mai 2005
2. Vicelideri Hrebenciuc Viorel
până în 30 mai 2005
3.   Munteanu Ioan
din 1 feb. 2006 - până în 4 sep. 2006
4.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
din 1 feb. 2005 - până în 1 feb. 2006
5.   Popescu Dan Ioan
până în 1 feb. 2006
6.   Pușcaș Vasile
din 1 feb. 2006 - până în 3 sep. 2007
7.   Zgonea Valeriu Ștefan
până în 1 feb. 2006
8. Purtător de cuvânt Dumitrescu Cristian-Sorin
până în 4 feb. 2008

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Amarie Constantin PD-L 22 mai 2007
2. Bejinariu Eugen PSD 23 mar. 2006
3. Buhăianu-Obuf Cătălin Ovidiu PD-L 5 iun. 2007
4. Constantinescu Viorel PD-L 18 mar. 2008
5. Corlățean Titus PSD 20 dec. 2007
6. Crețu Gabriela PSD 20 dec. 2007
7. Dan Iosif PSD 5 dec. 2007
8. Diaconescu Marin PRM 27 mar. 2006
9. Dida Corneliu Ioan PSD 15 ian. 2008
10. Dobre Traian PNL 30 mai 2005
11. Dumitrescu Zamfir Indep. 23 mar. 2006
12. Giurescu Ion PSD 28 iun. 2006
13. Ionescu Daniel PD-L 7 mar. 2006 26 iun. 2007
14. Lificiu Petru PD-L 7 iun. 2005
15. Mălaimare Mihai Adrian PNL 30 mai 2005
16. Mihăilescu Teodora Dorina PSD 29 iun. 2005
17. Mitrea Miron Tudor PSD 3 sep. 2008
18. Nițulescu Teodor PC 12 iun. 2006
19. Nițulescu Teodor PC 30 oct. 2006 3 sep. 2007
20. Pașcu Ioan Mircea PSD 20 dec. 2007
21. Plumb Rovana PSD 20 dec. 2007
22. Popescu Dan Ioan PC 4 sep. 2006
23. Pupeză Viorel PC 15 apr. 2008
24. Sasu Ion PRM 30 sep. 2008
25. Sârb Gheorghe PD-L 4 sep. 2006
26. Sârbu Mugurel Liviu PD-L 10 apr. 2006
27. Sârbu Daciana Octavia PSD 30 noi. 2007
28. Severin Adrian PSD 20 dec. 2007
29. Tănăsescu Mihai Nicolae PSD 29 mai 2007
30. Timiș Ioan PNL 28 iun. 2006
31. Tudor Constantin PD-L 1 feb. 2005

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 15 decembrie 2017, 10:00
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro