Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-prezent > Camera Deputaților > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Funcția Nume și prenumeMembru din
1. Lider Pâslaru Florin-Costin
din 1 feb. 2016
2. Vicelideri Gliga Vasile Ghiorghe
din 25 feb. 2015
3.   Itu Cornel
4.   Munteanu Ioan
din 2 sep. 2014
5.   Nicolicea Eugen
din 16 iun. 2016
3 mai 2016
6.   Rădulescu Constantin
din 1 feb. 2016
7.   Săvoiu Ionuț-Cristian
din 2 sep. 2014
8.   Stragea Sorin Constantin
9. Secretari Dobre Mircea-Titus
din 2 sep. 2013
10.   Drăghici Sonia-Maria
11.   Niță Emil
din 2 feb. 2015
12.   Smarandache Miron Alexandru
din 2 feb. 2015
21 oct. 2013
13. Purtător de cuvânt Bucura-Oprescu Simona
din 2 feb. 2015
14.   Nichita Cristina
din 2 feb. 2015
15.   Podașcă Gabriela-Maria
din 2 feb. 2015
16. Membri Andea Petru
17.   Arsene Ionel
18.   Avram Marian 2 feb. 2016
19.   Axente Ioan
20.   Babuș Radu
21.   Baltă Mihai
22.   Bălan Ion
23.   Bănicioiu Nicolae
24.   Bărbulescu Daniel-Ionuț
25.   Bejinariu Eugen
26.   Benga Ioan
27.   Birchall Ana
28.   Bîrsășteanu Florică 11 iun. 2014
29.   Boboc Valentin Gabriel
30.   Bogdan Gheorghe-Dănuț
31.   Bordeianu Dan 18 noi. 2014
32.   Buicu Corneliu-Florin
33.   Călin Ion
34.   Căprar Dorel-Gheorghe
35.   Chiriță Dumitru 21 sep. 2015
36.   Cioată Cezar 21 dec. 2015
37.   Ciocan Dan
38.   Ciofu Tamara-Dorina
39.   Ciolacu Ion-Marcel
40.   Ciuhodaru Tudor 9 mar. 2016
41.   Codîrlă Liviu 9 mar. 2016
42.   Cosma Vlad-Alexandru
43.   Covaci Dorel
44.   Cristea Aurelia
45.   Cristea Victor
46.   Daea Petre
47.   Dalca Ștefan-Petru 9 mar. 2016
48.   Diaconu Adrian-Nicolae 9 mar. 2016
49.   Dîrzu Ioan
50.   Dolineaschi Andrei
51.   Dragnea Nicolae-Liviu
52.   Drăghici Mircea-Gheorghe
53.   Dumitrache Ileana Cristina
54.   Dușa Mircea
55.   Enea Constantin-Cosmin 31 mar. 2014
56.   Eparu Ion
57.   Frăticiu Gheorghe
58.   Găină Mihăiță
59.   Geantă Florian Daniel 16 mar. 2016
60.   Gheorghe Florin 4 apr. 2016
61.   Ghiță Sebastian-Aurelian
62.   Grama Horia
63.   Grindeanu Sorin Mihai
64.   Harbuz Liviu
65.   Iacoban Sorin-Avram
66.   Iancu Iulian
67.   Iane Ovidiu-Cristian
68.   Intotero Natalia-Elena
69.   Iordache Florin
70.   Manda Iulian Claudiu
71.   Manolache Marius
72.   Marin Gheorghe
73.   Marin Laura 11 iun. 2014
74.   Martin Eduard-Stelian
75.   Matei Călin-Vasile-Andrei
76.   Măduța Flavius-Luigi
77.   Melinte Ion 18 sep. 2013
78.   Mihăilescu Ion-Bogdan
79.   Mincă Liliana 9 mar. 2016
80.   Mitrea Manuela
81.   Mîrza Gavril
82.   Mocioalcă Ion
83.   Moldovan Carmen Ileana
84.   Nassar Rodica
85.   Neacșu Marian
86.   Nica Nicolae-Ciprian
87.   Niculescu Duvăz Bogdan Nicolae
88.   Niță Constantin
89.   Nosa Iuliu
90.   Pană Adriana-Doina
91.   Pârgaru Ion 9 mar. 2016
92.   Peia Ninel
93.   Petrea Dorin Silviu 30 mar. 2016
94.   Petric Octavian
95.   Plumb Rovana
96.   Ponta Victor-Viorel
97.   Pop Georgian
98.   Potor Călin 18 mar. 2014
99.   Rădulescu Cătălin-Marian
100.   Rădulescu Romeo 18 feb. 2016
101.   Rizea Cristian
102.   Roman Ioan Sorin
103.   Roman Victor
104.   Roșca Lucreția
105.   Sava Andrei-Valentin
106.   Simionescu Adrian Constantin
107.   Solomon Adrian
108.   Stan Ioan
109.   Stanciu Anghel
110.   Stanciu Zisu
111.   Stativă Irinel Ioan
112.   Stănescu Alexandru
113.   Stroe Radu 14 mar. 2016
114.   Suciu Vasile-Daniel
115.   Șimon Gheorghe
116.   Șova Lucian
117.   Ștefan Viorel
118.   Ștefănescu Elena Cătălina
119.   Tătaru Florin-Cristian
120.   Tiuch Cătălin
121.   Tîlvăr Angel
122.   Traicu Rodin
123.   Tudorie Violeta
124.   Tudose Mihai
125.   Uricec Eugen Constantin
126.   Vasilică Radu Costin
127.   Vlase Petru Gabriel
128.   Voicu Mădălin-Ștefan
129.   Vulpescu Ioan
130.   Weber Mihai
131.   Zaharcu Neviser

Foști membri ai biroului grupului:

 Funcția Nume și prenumeMembru din
1. Lider Neacșu Marian
până în 1 feb. 2016
2. Vicelideri Chebac Eugen
din 25 feb. 2015 - până în 1 feb. 2016
30 sep. 2013
3.   Chirvăsuță Laurențiu
până în 2 feb. 2015
4.   Delureanu Virgil
din 2 sep. 2014 - până în 8 iul. 2016
5.   Diaconu Adrian-Nicolae
din 8 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
1 iun. 2014
6.   Dragomir Viorel Marian
din 2 feb. 2016 - până în 23 iun. 2016
7.   Grama Horia
din 2 feb. 2015 - până în 25 feb. 2015
8.   Grama Horia
până în 2 sep. 2014
9.   Manda Iulian Claudiu
până în 2 feb. 2015
10.   Moldovan Carmen Ileana
până în 2 sep. 2014
11.   Nosa Iuliu
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
12.   Pâslaru Florin-Costin
până în 1 feb. 2016
13.   Popeangă Vasile
până în 2 sep. 2014
14.   Stanciu Anghel
până în 2 sep. 2014
15.   Steriu Valeriu-Andrei
din 2 feb. 2015 - până în 1 feb. 2016
16.   Tudorache Daniel
din 2 sep. 2014 - până în 4 iul. 2016
17.   Tudorie Violeta
până în 2 sep. 2014
18. Secretari Birchall Ana
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
19.   Chiriță Dumitru
până în 2 feb. 2015
20.   Nichita Cristina
din 2 sep. 2013 - până în 2 sep. 2014
21.   Popeangă Vasile
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
22.   Stanciu Anghel
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
23.   Tudorie Violeta
din 2 sep. 2014 - până în 2 feb. 2015
24. Purtător de cuvânt Florea Daniel
din 2 feb. 2015 - până în 27 iun. 2016

Foști membri ai grupului:

  Nume și prenumePartidMembru dinMembru până
1. Adam Ioan PSD 19 ian. 2015
2. Adam Luminița-Pachel UNPR 18 iun. 2014 1 feb. 2016
3. Adăscăliței Constantin PSD 7 mar. 2016
4. Anton Marin PNL 9 mar. 2015 1 feb. 2016
5. Avram Marian PSD 24 iun. 2015
6. Blănariu Valentin UNPR 29 iun. 2015 1 feb. 2016
7. Bleotu Vasile PSD 11 mar. 2014
8. Bogdănici Camelia-Margareta UNPR 9 feb. 2015 1 feb. 2016
9. Bucur Constantin-Alin UNPR 7 oct. 2013 1 feb. 2016
10. Caloianu Mario-Ernest UNPR 11 iun. 2014 1 feb. 2016
11. Cernea Remus-Florinel Indep. 21 mai 2013
12. Chebac Eugen UNPR 30 sep. 2013 1 feb. 2016
13. Chiriță Dumitru PSD 2 feb. 2015
14. Chirvăsuță Laurențiu UNPR 1 feb. 2016
15. Ciobanu Gheorghe PSD 28 iul. 2015
16. Ciuhodaru Tudor PSD 29 apr. 2015 1 feb. 2016
17. Codîrlă Liviu PSD 17 dec. 2013 1 feb. 2016
18. Condurățeanu Andrei-Răzvan Indep. 17 dec. 2013 1 apr. 2015
19. Dalca Ștefan-Petru PSD 3 aug. 2015 1 feb. 2016
20. Delureanu Virgil PSD 8 iul. 2016
21. Diaconu Mihai-Bogdan Indep. 13 oct. 2014
22. Diaconu Adrian-Nicolae PSD 1 iun. 2014 1 feb. 2016
23. Dima Toader PSD 7 iul. 2016
24. Dragomir Viorel Marian PSD 23 iun. 2016
25. Dumitru Ioana-Jenica PSD 27 iun. 2014 1 feb. 2016
26. Dumitru Ioana-Jenica PSD 25 apr. 2016 1 iul. 2016
27. Emacu Gheorghe UNPR 1 feb. 2016
28. Enache Marian Indep. 1 feb. 2016
29. Florea Daniel PSD 27 iun. 2016
30. Fonta Nuțu UNPR 24 feb. 2014 1 feb. 2016
31. Geantă Florian Daniel PSD 20 apr. 2015 1 feb. 2016
32. Gheorghe Florin PSD 9 sep. 2014 1 feb. 2016
33. Ghiveciu Marian PSD 29 sep. 2015
34. Gust Băloșin Florentin Indep. 2 feb. 2015
35. Holban Titi UNPR 3 mar. 2014 1 feb. 2016
36. Hrebenciuc Viorel PSD 21 oct. 2014
37. Hulea Ioan UNPR 17 dec. 2013 1 feb. 2016
38. Iacob Ridzi Monica Maria UNPR 14 oct. 2014 16 feb. 2015
39. Iriza Scarlat Indep. 2 feb. 2015
40. Iriza Scarlat Indep. 2 oct. 2015 1 feb. 2016
41. Khraibani Camelia Indep. 22 mar. 2016
42. Marcoci Vlad PNL 20 apr. 2016
43. Marica Petru-Sorin PSD 11 iun. 2014 1 iul. 2016
44. Mazilu Constantin UNPR 1 feb. 2016
45. Mihăilă Ioan UNPR 24 mar. 2014 1 feb. 2016
46. Mincă Liliana PSD 3 aug. 2015 1 feb. 2016
47. Mitrea Miron Tudor PSD 2 feb. 2015
48. Mocanu Vasile PSD 20 apr. 2015
49. Mocanu Adrian Indep. 16 mar. 2016
50. Moisii Constantin UNPR 3 mar. 2014 1 feb. 2016
51. Moț Constantin-Stelian-Emil PSD 23 iun. 2016
52. Muntean Mircia PSD 2 iun. 2014 28 iun. 2016
53. Murgu Neagu UNPR 20 dec. 2013 1 feb. 2016
54. Nechita Aurel PSD 4 iun. 2013
55. Necula Cosmin PSD 22 iun. 2016
56. Nețoiu Gheorghe UNPR 21 iun. 2013 4 mar. 2014
57. Nica Dan PSD 23 iun. 2014
58. Nicolae Florian PNL 1 sep. 2015
59. Nicolicea Eugen PSD 1 feb. 2016
60. Niculae Aurel UNPR 1 aug. 2014 1 feb. 2016
61. Niculescu Dumitru UNPR 25 mai 2015 1 feb. 2016
62. Niculescu-Mizil Ștefănescu Oana PSD 12 mar. 2015
63. Nistor Marioara UNPR 28 mai 2014 1 feb. 2016
64. Nistor Laurențiu PSD 1 iul. 2016
65. Ochi Ion PSD 1 sep. 2015
66. Pârgaru Ion PSD 30 mar. 2015 1 feb. 2016
67. Petrache Adrian-Alin PSD 11 iun. 2014
68. Petrea Dorin Silviu PSD 1 feb. 2016
69. Petrescu Petre Indep. 2 feb. 2015
70. Popa Radu Mihai Indep. 18 sep. 2013 2 feb. 2015
71. Popeangă Vasile Indep. 9 mar. 2016
72. Popescu Dumitru-Iulian UNPR 1 feb. 2016
73. Pușcaș Iacob Indep. 17 dec. 2013 1 feb. 2016
74. Răducanu Ion UNPR 1 feb. 2016
75. Rățoi Neculai PSD 26 apr. 2016
76. Resmeriță Cornel-Cristian PSD 1 iul. 2016
77. Roman Gheorghe PSD 16 iun. 2015
78. Secară Florin Mihail PNL 20 aug. 2014 4 mar. 2015
79. Sefer Cristian-George UNPR 6 sep. 2014 1 feb. 2016
80. Silaghi Ovidiu Ioan Indep. 11 iun. 2014 1 sep. 2014
81. Stan Ion PSD 25 ian. 2016
82. Steriu Valeriu-Andrei UNPR 1 feb. 2016
83. Stroe Radu PSD 13 ian. 2015 1 feb. 2016
84. Sturzu Mihai-Răzvan Indep. 14 dec. 2015
85. Șcheau Ion PNL 21 oct. 2013 30 sep. 2014
86. Tabugan Ion UNPR 1 feb. 2016
87. Tănase Răzvan-Ionuț Indep. 7 oct. 2013 19 noi. 2014
88. Teodorescu Ioan Viorel UNPR 23 iul. 2014 1 feb. 2016
89. Tudorache Daniel PSD 4 iul. 2016
90. Țigăeru Roșca Laurențiu UNPR 11 aug. 2014 1 feb. 2016
91. Vasilescu Nicolae PSD 10 dec. 2013
92. Vizitiu Sergiu-Constantin UNPR 28 mai 2013 1 feb. 2016
93. Vlădoiu Aurel PSD 27 iul. 2015
94. Vreme Valerian UNPR 7 ian. 2015 1 feb. 2016
95. Zgonea Valeriu Ștefan Indep. 8 iun. 2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 1 iulie 2016, 7:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro