Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Suciu Vasile-Daniel
din 1 feb. 2018
PSD
2. Vicelideri Babuș Radu
din 3 apr. 2018
PSD
3.   Bontea Vlad
din 6 feb. 2018
PSD
4.   Ciuhodaru Tudor
din 13 noi. 2017
PSD
5.   Dîrzu Ioan
din 1 feb. 2018
PSD
6.   Lupașcu Costel
din 1 feb. 2018
PSD
7.   Moagher Laura-Mihaela
din 3 apr. 2018
PSD
8.   Nasra Gabriel-Horia
din 1 feb. 2018
PSD
9.   Popa Florin
din 1 feb. 2018
PSD
10.   Simonis Alfred - Robert
din 1 feb. 2018
PSD
11.   Tudor Beatrice
din 24 apr. 2017
PSD
12. Secretari Căruceru Aida-Cristina
din 1 feb. 2018
PSD
13.   Cîtea Vasile PSD
14.   Cobuz Maricela
din 1 feb. 2018
PSD
15.   Păle Dănuț PSD
16. Membri Andrei Alexandru-Ioan PSD
17.   Andrușcă Dănuț PSD
18.   Axinte Vasile PSD
19.   Balint Liviu-Ioan PSD 1 sep. 2017
20.   Bălănescu Alexandru PSD
21.   Bănicioiu Nicolae PSD
22.   Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD
23.   Bejinariu Eugen PSD
24.   Birchall Ana PSD
25.   Boboc Tudorița-Rodica PSD
26.   Boboc Valentin Gabriel PSD
27.   Bogaciu Alexandra-Corina PSD
28.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
29.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD
30.   Bran Ioana PSD
31.   Bucura-Oprescu Simona PSD
32.   Budăi Marius-Constantin PSD
33.   Buicu Corneliu-Florin PSD
34.   Burciu Cristina PSD
35.   Căciulă Aurel PSD
36.   Călin Ion PSD
37.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD
38.   Chiriac Viorel PSD
39.   Ciocan Dan PSD
40.   Ciofu Tamara-Dorina PSD
41.   Ciolacu Ion-Marcel PSD
42.   Cocoș Vasile PSD
43.   Cosma Andreea PSD 16 ian. 2017
44.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD
45.   Dinu Cristina-Elena PSD
46.   Dobre Mircea-Titus PSD
47.   Dobrică Ionela Viorela PSD
48.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD
49.   Dragnea Nicolae-Liviu PSD
50.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD
51.   Dumitrache Ileana Cristina PSD
52.   Dunava Costel Neculai PSD
53.   Florea Damian PSD 12 mar. 2018
54.   Florea Oana-Consuela PSD
55.   Floroiu Ionel PSD
56.   Furtună Mirela PSD
57.   Gavrilă Camelia PSD
58.   Gavriliță Bianca - Miruna PSD
59.   Găină Mihăiță PSD
60.   Georgescu Nicolae PSD
61.   Gherman Dumitru PSD 4 sep. 2017
62.   Gilia Claudia PSD 4 sep. 2017
63.   Goga Octavian Indep. 18 iun. 2017
64.   Halici Nicușor PSD
65.   Havrici Emanuel-Iuliu PSD
66.   Holban Georgeta-Carmen PSD
67.   Huncă Mihaela PSD
68.   Iancu Iulian PSD
69.   Iancu Marius-Ionel PSD
70.   Iftimie Neculai PSD
71.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD
72.   Intotero Natalia-Elena PSD
73.   Iordache Florin PSD
74.   Itu Cornel PSD
75.   Jivan Luminița-Maria PSD
76.   Lazăr Sorin PSD
77.   Macovei Silviu Nicu PSD
78.   Manole Petre-Florin PSD
79.   Marica Petru-Sorin PSD
80.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD
81.   Mărgărit Mitică-Marius PSD
82.   Meiroșu Marilena-Emilia PSD
83.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD
84.   Mînzatu Roxana PSD
85.   Mocioalcă Ion PSD
86.   Mohaci Mihai PSD
87.   Mușoiu Ștefan PSD
88.   Neață Eugen PSD
89.   Nechifor Cătălin-Ioan PSD
90.   Nicolae Andrei PSD
91.   Nicolicea Eugen PSD
92.   Nistor Laurențiu PSD
93.   Niță Nicu PSD
94.   Nosa Iuliu PSD
95.   Oteșanu Daniela PSD
96.   Pană Adriana-Doina PSD
97.   Paraschiv Rodica PSD
98.   Pau Radu - Adrian PSD
99.   Petrea Gabriel PSD
100.   Petric Octavian PSD
101.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD
102.   Plumb Rovana PSD
103.   Podașcă Gabriela-Maria PSD 13 feb. 2018
104.   Pop Andrei PSD
105.   Pop Georgian PSD
106.   Popa Mihai Valentin PSD
107.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD
108.   Presură Alexandra PSD
109.   Radu Anișoara PSD 16 ian. 2017
110.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD
111.   Rădulescu Alexandru PSD
112.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD
113.   Răduț Violeta PSD 21 feb. 2017
114.   Roman Ioan Sorin PSD
115.   Roșca Lucreția PSD
116.   Rotaru Alexandru PSD
117.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD
118.   Simion Lucian-Eduard PSD
119.   Socotar Gheorghe-Dinu PSD
120.   Solomon Adrian PSD
121.   Spânu Ion PSD
122.   Stan Viorel PSD 13 feb. 2018
123.   Stancu Florinel PSD
124.   Stativă Irinel Ioan PSD
125.   Stănescu Alexandru PSD
126.   Suciu Matei PSD 16 ian. 2017
127.   Șarapatin Elvira PSD
128.   Șerban Ciprian-Constantin PSD
129.   Șimon Gheorghe PSD
130.   Șotcan Theodora PSD
131.   Șova Lucian PSD
132.   Ștefan Corneliu PSD
133.   Ștefan Viorel PSD
134.   Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD
135.   Tănăsescu Alina-Elena PSD
136.   Teiș Alina PSD 4 sep. 2017
137.   Terea Ioan PSD
138.   Tîlvăr Angel PSD
139.   Todor Adrian PSD
140.   Toma Ilie PSD
141.   Tripa Florin-Dan PSD
142.   Tudose Mihai PSD
143.   Tușa Adriana Diana PSD
144.   Ursu Răzvan-Ion PSD 16 ian. 2017
145.   Vasilescu Lia Olguța PSD
146.   Vasilică Radu Costin PSD
147.   Velcea Nicolae PSD
148.   Vișan George-Gabriel PSD
149.   Vîrză Mihăiță PSD
150.   Vlase Petru Gabriel PSD
151.   Vlăducă Oana-Silvia PSD
152.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 4 sep. 2017
153.   Weber Mihai PSD
154.   Zamfira Constantin-Cătălin PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Ciolacu Ion-Marcel
din 1 feb. 2017 - până în 29 iun. 2017
2.   Munteanu Ioan
din 29 iun. 2017 - până în 23 ian. 2018
3.   Nicolicea Eugen
până în 1 feb. 2017
4. Vicelideri Bucura-Oprescu Simona
până în 1 feb. 2018
5.   Budăi Marius-Constantin
din 24 apr. 2017 - până în 1 feb. 2018
6.   Călin Ion
până în 1 feb. 2018
7.   Chiriac Viorel
până în 3 apr. 2018
8.   Chiriță Dumitru
până în 13 noi. 2017
9.   Florea Oana-Consuela
din 13 noi. 2017 - până în 1 feb. 2018
10.   Furtună Mirela
din 1 feb. 2018 - până în 3 apr. 2018
11.   Intotero Natalia-Elena
până în 1 feb. 2018
12.   Munteanu Ioan
până în 29 iun. 2017
13.   Roșca Lucreția
până în 1 feb. 2018
14.   Suciu Vasile-Daniel
până în 1 feb. 2018
15. Secretari Simonis Alfred - Robert
până în 19 iun. 2017

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru pâna
1. Badea Leonardo PSD 4 iul. 2017
2. Chiriță Dumitru PSD 20 noi. 2017
3. Coste Marina-Adelina PSD 13 aug. 2017
4. Dobra Călin-Ionel PSD 4 ian. 2017
5. Gâdea Adrian-Ionuț PSD 27 ian. 2017
6. Iacomi Iulian PSD 4 iul. 2017
7. Luca Andaluzia PSD 4 ian. 2017
8. Munteanu Ioan PSD 23 ian. 2018
9. Ponta Victor-Viorel Indep. 5 sep. 2017
10. Sitterli Ovidiu-Ioan Indep. 9 oct. 2017
11. Trușcă Constantin PSD 17 iul. 2017
12. Văcaru Alin Vasile Indep. 5 sep. 2017