Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1992-1996 > Camera Deputaţilor > Grupuri > UDMR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Vida Iuliu
din 1 ian. 1996
2. Membri András Imre
3.   Antal István
4.   Asztalos Ferenc
5.   Bárány Francisc 2 noi. 1992
6.   Birtalan Akos
7.   Bitay Levente-Ladislau 10 sep. 1996
8.   Borbély Emeric Dumitru 28 oct. 1992
9.   Borbély László
10.   Elek Matei Barna
11.   Fekete Jolt Zoltan 14 mar. 1994
12.   Kerekes Károly
13.   Kónya-Hamar Sándor 26 oct. 1992
14.   Márton Árpád-Francisc
15.   Mátis Eugen
16.   Mazalik Iosif Alfréd
17.   Nagy Benedek
18.   Németh Ioan
19.   Pécsi Francisc
20.   Rákóczi Ludovic
21.   Székely Ervin-Zoltan
22.   Szilágyi Zoltan
23.   Szilágyi Zsolt
24.   Tokay Gheorghe 26 oct. 1992
25.   Török Ernest 25 iun. 1996
26.   Varga Attila
27.   Zsigmond László

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Bárány Francisc
din 1 sep. 1995 - până în 31 dec. 1995
2 noi. 1992
2.   Tokay Gheorghe
până în 31 aug. 1994
26 oct. 1992
3.   Tokay Gheorghe
din 1 ian. 1995 - până în 31 aug. 1995
26 oct. 1992
4.   Vida Iuliu
din 1 sep. 1994 - până în 31 dec. 1994

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Madaras Lázár UDMR 24 iun. 1996
2. Nemenyi Iozsef - Nandor UDMR 26 apr. 1995 5 sep. 1996
3. Sinkó Stefan UDMR 7 apr. 1995
4. Takács Albert Csaba UDMR 26 oct. 1992 14 mar. 1994

Adresa poştală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucureşti miercuri, 19 septembrie 2018, 17:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro