Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Turcan Raluca
2. Vicelideri Dobre Victor Paul
din 1 feb. 2017
3.   Gheorghe Andrei Daniel
4.   Neagu Nicolae
din 1 sep. 2017
5.   Popescu Virgil-Daniel
din 1 feb. 2018
6.   Vîlceanu Dan
din 1 feb. 2017
7. Secretari Cherecheș Florica
8. Membri Achiței Vasile-Cristian
9.   Alexe Costel
10.   Anastase Roberta Alma
11.   Andronache Gabriel
12.   Ardelean Ben-Oni
13.   Balan Ioan
14.   Bica Dănuț
15.   Bode Lucian Nicolae
16.   Bodea Marius
17.   Boroianu Aurel-Robert
18.   Buican Cristian
19.   Bumb Sorin-Ioan
20.   Calista Mara-Daniela
21.   Cherecheș Viorica
22.   Cozmanciuc Corneliu-Mugurel
23.   Culeafă Mihai
24.   Cupșa Ioan
25.   Fădor Angelica
26.   Gheorghe Tinel
27.   Gheorghiu Bogdan
28.   Ghilea Găvrilă
29.   Giugea Nicolae
30.   Gudu Vasile
31.   Heiuș Lucian-Ovidiu
32.   Huțucă Bogdan-Iulian
33.   Ionescu George
34.   Ioniță Antoneta
35.   Leoreanu Laurențiu-Dan
36.   Lungu Tudorița
37.   Mareș Mara
38.   Mihalescul Dumitru
39.   Moldovan Sorin-Dan
40.   Nicoară Romeo Florin
41.   Olar Corneliu
42.   Olteanu Daniel
43.   Oprea Dumitru
44.   Oprișcan Mihai Doru
45.   Oros Nechita-Adrian
46.   Palăr Ionel
47.   Pirtea Marilen - Gabriel
48.   Popescu Pavel
49.   Preda Cezar-Florin
50.   Predoiu Marian-Cătălin
51.   Prișcă Răzvan Sorin
52.   Raețchi Ovidiu Alexandru
53.   Răcuci Claudiu-Vasile
54.   Roman Florin-Claudiu
55.   Romanescu Cristinel
56.   Săftoiu Ana Adriana
57.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana
58.   Sighiartău Robert-Ionatan
59.   Stamatian Vasile-Florin
60.   Stroe Ionuț-Marian
61.   Șișcu George
62.   Șovăială Constantin
63.   Ștefan Ion
64.   Știrbu Gigel-Sorinel
65.   Trăilă Cristina 27 iun. 2017
66.   Varga Glad-Aurel
67.   Varga Vasile
68.   Voicu Mihai Alexandru

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Bode Lucian Nicolae
din 1 sep. 2017 - până în 1 feb. 2018
2.   Cupșa Ioan
din 1 sep. 2017 - până în 1 feb. 2018
3.   Ghilea Găvrilă
până în 1 feb. 2018
4.   Nicolăescu Gheorghe-Eugen
până în 1 iun. 2017
5.   Olar Corneliu
până în 1 feb. 2018
6.   Popescu Pavel
din 1 sep. 2017 - până în 1 feb. 2018
7.   Prișcă Răzvan Sorin
din 1 feb. 2017 - până în 1 sep. 2017
8.   Roman Florin-Claudiu
din 1 feb. 2017 - până în 1 sep. 2017
9.   Romanescu Cristinel
din 1 sep. 2017 - până în 1 feb. 2018
10.   Schelean-Șomfelean Valeria-Diana
până în 1 sep. 2017
11.   Ștefan Ion
până în 1 feb. 2018

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru pâna
1. Nicolăescu Gheorghe-Eugen PNL 1 iun. 2017
2. Pistru-Popa Eusebiu-Manea ALDE 6 dec. 2017