Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Senatul > Grupuri > UDMR Versiunea pentru printare

Grupul Parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Functia Nume si prenume
1. Lider Fekete Szabó Andras Levente
din 1 feb. 2010
2. Membri Albert Álmos
3.   Cseke Attila-Zoltán
4.   Frunda György
5.   Günthner Tiberiu
6.   Markó Béla
7.   Verestóy Attila

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Markó Béla
până în 1 feb. 2010
2. Vicelideri Fekete Szabó Andras Levente
până în 1 feb. 2010
3.   Gyerkó László
din 1 feb. 2010 - până în 20 dec. 2011
4. Secretari Bokor Tiberiu
din 1 feb. 2010 - până în 5 iul. 2012
5.   Cseke Attila-Zoltán
până în 1 feb. 2010

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru pâna
1. Bokor Tiberiu UDMR 5 iul. 2012
2. Gyerkó László UDMR 20 dec. 2011

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 16 noiembrie 2018, 22:36
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro