Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Camera Deputaţilor > Grupuri > UDMR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Functia Nume si prenume
1. Lider Kelemen Atilla-Béla-László
din 9 sep. 1999
2. Vicelideri Pécsi Francisc
din 9 sep. 1999
3.   Ráduly Róbert Kálmán
din 9 sep. 1999
4. Secretari Szilágyi Zsolt
din 9 sep. 1999
5. Membri Antal István
6.   Asztalos Ferenc
7.   Bárány Francisc
8.   Becsek-Garda Dezső-Kálmán
9.   Birtalan Akos
10.   Böndi Gyöngyike
11.   Elek Matei Barna
12.   Kakasi Alexandru
13.   Kerekes Károly
14.   Kónya-Hamar Sándor
15.   Kovacs Csaba-Tiberiu
16.   Márton Árpád-Francisc
17.   Mátis Eugen
18.   Nagy Ştefan
19.   Rákóczi Ludovic
20.   Székely Ervin-Zoltan
21.   Tamás Sándor
22.   Tokay Gheorghe
23.   Vaida Francisc-Atila
24.   Varga Attila
25.   Vida Iuliu

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Varga Attila
din 3 feb. 1997 - până în 9 sep. 1999
2.   Vida Iuliu
până în 3 feb. 1997
3. Vicelideri Asztalos Ferenc
din 3 feb. 1997 - până în 3 feb. 1998
4.   Kovacs Csaba-Tiberiu
din 3 feb. 1997 - până în 2 sep. 1997
5.   Márton Árpád-Francisc
din 2 sep. 1997 - până în 9 sep. 1999
6.   Vaida Francisc-Atila
din 3 feb. 1998 - până în 9 sep. 1999
7. Secretari Böndi Gyöngyike
din 8 sep. 1998 - până în 9 sep. 1999
8.   Ráduly Róbert Kálmán
din 3 feb. 1997 - până în 3 feb. 1998
9.   Szilágyi Zsolt
din 3 feb. 1998 - până în 8 sep. 1998

Adresa poştală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucureşti vineri, 24 noiembrie 2017, 9:22
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro