Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2000-2004 > Camera Deputaţilor > Grupuri > UDMR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Uniunii Democrate Maghiare din România

 Functia Nume si prenumeMembru din
1. Lider Kelemen Atilla-Béla-László
2. Vicelideri Márton Árpád-Francisc
3.   Varga Attila
din 4 feb. 2002
4. Secretari Pataki Iulia
din 4 feb. 2002
5. Membri Antal István
6.   Asztalos Ferenc
7.   Becsek-Garda Dezső-Kálmán
8.   Birtalan Akos
9.   Böndi Gyöngyike
10.   Borbély László
11.   Erdei Dolóczki István
12.   Kedves Emeric 29 iun. 2004
13.   Kelemen Hunor
14.   Kerekes Károly
15.   Kónya-Hamar Sándor
16.   Makkai Grigore
17.   Nádudvary Gheorghe Augustin Eugen 15 noi. 2004
18.   Pécsi Francisc
19.   Sarkady Zsolt Csaba 29 iun. 2004
20.   Székely Ervin-Zoltan
21.   Tamás Sándor
22.   Tokay Gheorghe
23.   Toró Tiberiu
24.   Vekov Károly-János
25.   Vida Iuliu
26.   Winkler Iuliu

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Ráduly Róbert Kálmán
până în 4 feb. 2002
2. Secretari Szilágyi Zsolt
până în 4 feb. 2002

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Fazakaş Laszlo UDMR 18 dec. 2000
2. Kovacs Zoltan UDMR 28 dec. 2000 28 iun. 2004
3. Kovacs Csaba-Tiberiu UDMR 11 noi. 2004
4. Ráduly Róbert Kálmán UDMR 27 iun. 2004
5. Szilágyi Zsolt Indep. 28 iun. 2004

Adresa poştală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucureşti joi, 15 noiembrie 2018, 3:39
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro