Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Camera Deputaților > Grupuri > UNPR Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Uniunii Naționale pentru Progresul României (Grupul Progresist)

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Răducanu Ion UNPR
2. Vicelideri Bogdănici Camelia-Margareta
din 1 sep. 2016
UNPR
3.   Negruț Clement
din 1 sep. 2016
Indep. 20 iul. 2016
4.   Popa Radu Mihai
din 1 sep. 2016
Indep. 13 iul. 2016
5.   Adam Luminița-Pachel UNPR
6. Secretari Niculescu Dumitru UNPR
7.   Nistor Marioara
din 1 sep. 2016
UNPR
8. Membri Burlacu Ștefan Indep. 13 iul. 2016
9.   Caloianu Mario-Ernest UNPR
10.   Chebac Eugen UNPR
11.   Condurățeanu Andrei-Răzvan Indep. 13 iul. 2016
12.   Emacu Gheorghe UNPR
13.   Fonta Nuțu UNPR
14.   Gurzău Adrian Indep. 20 iul. 2016
15.   Hulea Ioan UNPR
16.   Marian Ion Cristinel Indep. 13 iul. 2016
17.   Mazilu Constantin UNPR
18.   Melinte Ion Indep. 20 oct. 2016
19.   Mihăilă Ioan UNPR
20.   Mocanu Adrian Indep. 1 sep. 2016
21.   Moisii Constantin UNPR
22.   Movilă Petru Indep. 20 iul. 2016
23.   Murgu Neagu UNPR
24.   Popescu Dumitru-Iulian UNPR
25.   Rotaru Răzvan Indep. 28 iun. 2016
26.   Sămărtinean Cornel-Mircea Indep. 25 oct. 2016
27.   Sefer Cristian-George UNPR
28.   Steriu Valeriu-Andrei UNPR
29.   Tabugan Ion UNPR
30.   Tomac Eugen Indep. 20 iul. 2016
31.   Udriște Gheorghe Indep. 20 iul. 2016
32.   Vizitiu Sergiu-Constantin UNPR
33.   Vreme Valerian UNPR

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Vicelideri Chebac Eugen
până în 1 sep. 2016
2.   Fonta Nuțu
din 4 mai 2016 - până în 1 sep. 2016
3.   Gheorghe Florin
până în 4 apr. 2016
4.   Nicolicea Eugen
până în 3 mai 2016
5.   Niculae Aurel
din 4 mai 2016 - până în 29 aug. 2016
6. Secretari Caloianu Mario-Ernest
din 4 mai 2016 - până în 1 sep. 2016
7.   Niculae Aurel
până în 4 mai 2016

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Anton Marin PNL 26 apr. 2016
2. Blănariu Valentin PSD 28 iun. 2016
3. Bucur Constantin-Alin Indep. 1 noi. 2016
4. Chirvăsuță Laurențiu PSD 27 iun. 2016
5. Ciuhodaru Tudor PSD 9 mar. 2016
6. Codîrlă Liviu PSD 9 mar. 2016
7. Dalca Ștefan-Petru Indep. 9 mar. 2016
8. Diaconu Adrian-Nicolae PSD 9 mar. 2016
9. Dumitru Ioana-Jenica PSD 25 apr. 2016
10. Enache Marian Indep. 25 mar. 2016
11. Geantă Florian Daniel PSD 16 mar. 2016
12. Gheorghe Florin PSD 4 apr. 2016
13. Harbuz Liviu Indep. 18 iul. 2016 24 oct. 2016
14. Holban Titi PSD 27 iun. 2016
15. Mihai Aurelian Indep. 13 sep. 2016 11 oct. 2016
16. Mincă Liliana Indep. 9 mar. 2016
17. Nicolicea Eugen PSD 3 mai 2016
18. Niculae Aurel Indep. 29 aug. 2016
19. Pârgaru Ion PSD 9 mar. 2016
20. Petrea Dorin Silviu PSD 30 mar. 2016
21. Popeangă Vasile Indep. 1 sep. 2016 19 sep. 2016
22. Pușcaș Iacob Indep. 4 mai 2016
23. Stroe Radu PSD 14 mar. 2016
24. Teodorescu Ioan Viorel Indep. 1 sep. 2016
25. Țigăeru Roșca Laurențiu Indep. 10 aug. 2016

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București vineri, 20 octombrie 2017, 11:48
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro