Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2016-prezent > Camera Deputaților > Grupuri > PSD Versiunea pentru printare

Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat

 Functia Nume si prenumePartidMembru din
1. Lider Suciu Vasile-Daniel
din 1 feb. 2018
PSD
2. Vicelideri Babuș Radu
din 3 apr. 2018
PSD
3.   Bontea Vlad
din 6 feb. 2018
PSD
4.   Ciuhodaru Tudor
din 13 noi. 2017
PSD
5.   Dîrzu Ioan
din 1 feb. 2018
PSD
6.   Fulgeanu-Moagher Laura-Mihaela
din 3 apr. 2018
PSD
7.   Lupașcu Costel
din 1 feb. 2018
PSD
8.   Nasra Gabriel-Horia
din 1 feb. 2018
PSD
9.   Popa Florin
din 1 feb. 2018
PSD
10.   Simonis Alfred - Robert
din 1 feb. 2018
PSD
11.   Tudor Beatrice
din 24 apr. 2017
PSD
12. Secretari Căruceru Aida-Cristina
din 1 feb. 2018
PSD
13.   Cîtea Vasile PSD
14.   Cobuz Maricela
din 1 feb. 2018
PSD
15.   Păle Dănuț PSD
16. Membri Andrei Alexandru-Ioan PSD
17.   Andrușcă Dănuț PSD
18.   Axinte Vasile PSD
19.   Balint Liviu-Ioan PSD 1 sep. 2017
20.   Bălănescu Alexandru PSD
21.   Bârlădeanu Dragoș-Petruț PSD
22.   Bejinariu Eugen PSD
23.   Birchall Ana PSD
24.   Boboc Tudorița-Rodica PSD
25.   Boboc Valentin Gabriel PSD
26.   Bogdan Gheorghe-Dănuț PSD
27.   Bota Marius Sorin-Ovidiu PSD
28.   Bran Ioana PSD
29.   Bucura-Oprescu Simona PSD
30.   Budăi Marius-Constantin PSD
31.   Buicu Corneliu-Florin PSD
32.   Burciu Cristina PSD
33.   Căciulă Aurel PSD
34.   Călin Ion PSD
35.   Căprar Dorel-Gheorghe PSD
36.   Chiriac Viorel PSD
37.   Ciocan Dan PSD
38.   Ciofu Tamara-Dorina PSD
39.   Ciolacu Ion-Marcel PSD
40.   Cocoș Vasile PSD
41.   Cosma Andreea PSD 16 ian. 2017
42.   Cuc Alexandru-Răzvan PSD
43.   Dinu Cristina-Elena PSD
44.   Dobrică Ionela Viorela PSD
45.   Dobrovici-Bacalbașa Nicolae PSD
46.   Dragnea Nicolae-Liviu PSD
47.   Drăghici Mircea-Gheorghe PSD
48.   Dumitrache Ileana Cristina PSD
49.   Dunava Costel Neculai PSD
50.   Florea Damian PSD 12 mar. 2018
51.   Florea Oana-Consuela PSD
52.   Floroiu Ionel PSD
53.   Furtună Mirela PSD
54.   Gavrilă Camelia PSD
55.   Gavriliță Bianca - Miruna PSD
56.   Găină Mihăiță PSD
57.   Georgescu Nicolae PSD
58.   Gherman Dumitru PSD 4 sep. 2017
59.   Gilia Claudia PSD 4 sep. 2017
60.   Goga Octavian Indep. 18 iun. 2017
61.   Halici Nicușor PSD
62.   Havrici Emanuel-Iuliu PSD
63.   Hărătău Elena PSD 9 iul. 2018
64.   Holban Georgeta-Carmen PSD
65.   Iancu Iulian PSD
66.   Iancu Marius-Ionel PSD
67.   Iftimie Neculai PSD
68.   Ilișanu Claudiu-Augustin PSD
69.   Intotero Natalia-Elena PSD
70.   Iordache Florin PSD
71.   Itu Cornel PSD
72.   Jivan Luminița-Maria PSD
73.   Lazăr Sorin PSD
74.   Macovei Silviu Nicu PSD
75.   Manole Petre-Florin PSD
76.   Marica Petru-Sorin PSD
77.   Matei Călin-Vasile-Andrei PSD
78.   Mărgărit Mitică-Marius PSD
79.   Mihălcescu Carmen-Ileana PSD
80.   Mînzatu Roxana PSD
81.   Mocioalcă Ion PSD
82.   Mohaci Mihai PSD
83.   Mușoiu Ștefan PSD
84.   Neață Eugen PSD
85.   Nicolae Andrei PSD
86.   Nicolicea Eugen PSD
87.   Nistor Laurențiu PSD
88.   Niță Nicu PSD
89.   Nosa Iuliu PSD
90.   Oteșanu Daniela PSD
91.   Pană Adriana-Doina PSD
92.   Paraschiv Rodica PSD
93.   Pau Radu - Adrian PSD
94.   Petrea Gabriel PSD
95.   Petric Octavian PSD
96.   Peța-Ștefănescu Eliza-Mădălina PSD
97.   Pleșoianu Liviu Ioan Adrian PSD
98.   Plumb Rovana PSD
99.   Pop Andrei PSD
100.   Pop Georgian PSD
101.   Popa Mihai Valentin PSD
102.   Popa Ștefan-Ovidiu PSD
103.   Presură Alexandra PSD
104.   Radu Anișoara PSD 16 ian. 2017
105.   Radu Nicolaie-Sebastian-Valentin PSD
106.   Rădulescu Alexandru PSD
107.   Rădulescu Cătălin-Marian PSD
108.   Răduț Violeta PSD 21 feb. 2017
109.   Roman Ioan Sorin PSD
110.   Roșca Lucreția PSD
111.   Rotaru Alexandru PSD
112.   Rotaru Răzvan-Ilie PSD
113.   Sefer Cristian-George PSD 12 noi. 2018
114.   Simion Lucian-Eduard PSD
115.   Socotar Gheorghe-Dinu PSD
116.   Solomon Adrian PSD
117.   Spânu Ion PSD
118.   Stan Viorel PSD 13 feb. 2018
119.   Stancu Florinel PSD
120.   Stativă Irinel Ioan PSD
121.   Stănescu Alexandru PSD
122.   Steriu Valeriu-Andrei PSD 29 mai 2018
123.   Suciu Matei PSD 16 ian. 2017
124.   Șarapatin Elvira PSD
125.   Șerban Ciprian-Constantin PSD
126.   Șimon Gheorghe PSD
127.   Șotcan Theodora PSD
128.   Șova Lucian PSD
129.   Ștefan Corneliu PSD
130.   Ștefan Viorel PSD
131.   Tănăsescu Alina-Elena PSD
132.   Teiș Alina PSD 4 sep. 2017
133.   Terea Ioan PSD
134.   Tîlvăr Angel PSD
135.   Todor Adrian PSD
136.   Toma Ilie PSD
137.   Tripa Florin-Dan PSD
138.   Tudose Mihai PSD
139.   Tușa Adriana Diana PSD
140.   Ursu Răzvan-Ion PSD 16 ian. 2017
141.   Vasilescu Lia Olguța PSD
142.   Vasilică Radu Costin PSD
143.   Velcea Nicolae PSD
144.   Vișan George-Gabriel PSD
145.   Vîrză Mihăiță PSD
146.   Vlăducă Oana-Silvia PSD
147.   Vrăjitoru Sorinel-Marian PSD 4 sep. 2017
148.   Weber Mihai PSD

Fosti membri ai biroului grupului:

 Functia Nume si prenume
1. Lider Ciolacu Ion-Marcel
din 1 feb. 2017 - până în 29 iun. 2017
2.   Munteanu Ioan
din 29 iun. 2017 - până în 23 ian. 2018
3.   Nicolicea Eugen
până în 1 feb. 2017
4. Vicelideri Bucura-Oprescu Simona
până în 1 feb. 2018
5.   Budăi Marius-Constantin
din 24 apr. 2017 - până în 1 feb. 2018
6.   Călin Ion
până în 1 feb. 2018
7.   Chiriac Viorel
până în 3 apr. 2018
8.   Chiriță Dumitru
până în 13 noi. 2017
9.   Florea Oana-Consuela
din 13 noi. 2017 - până în 1 feb. 2018
10.   Furtună Mirela
din 1 feb. 2018 - până în 3 apr. 2018
11.   Intotero Natalia-Elena
până în 1 feb. 2018
12.   Munteanu Ioan
până în 29 iun. 2017
13.   Roșca Lucreția
până în 1 feb. 2018
14.   Suciu Vasile-Daniel
până în 1 feb. 2018
15. Secretari Simonis Alfred - Robert
până în 19 iun. 2017

Fosti membri ai grupului:

  Nume si prenumePartidMembru dinMembru pâna
1. Badea Leonardo PSD 4 iul. 2017
2. Bănicioiu Nicolae Indep. 29 mai 2018
3. Bogaciu Alexandra-Corina Indep. 14 noi. 2018
4. Chiriță Dumitru PSD 20 noi. 2017
5. Coste Marina-Adelina PSD 13 aug. 2017
6. Dobra Călin-Ionel PSD 4 ian. 2017
7. Dobre Mircea-Titus Indep. 24 mai 2018
8. Gâdea Adrian-Ionuț PSD 27 ian. 2017
9. Huncă Mihaela Indep. 5 sep. 2018
10. Iacomi Iulian PSD 4 iul. 2017
11. Luca Andaluzia PSD 4 ian. 2017
12. Meiroșu Marilena-Emilia Indep. 22 mai 2018
13. Munteanu Ioan PSD 23 ian. 2018
14. Nechifor Cătălin-Ioan Indep. 21 mai 2018
15. Podașcă Gabriela-Maria Indep. 13 feb. 2018 24 mai 2018
16. Ponta Victor-Viorel Indep. 5 sep. 2017
17. Sitterli Ovidiu-Ioan Indep. 9 oct. 2017
18. Trușcă Constantin PSD 17 iul. 2017
19. Văcaru Alin Vasile Indep. 5 sep. 2017
20. Vlase Petru Gabriel PSD 5 iul. 2018
21. Zamfira Constantin-Cătălin Indep. 14 noi. 2018

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București marți, 20 noiembrie 2018, 15:16
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro