Curriculum Vitae
Parliamentary activity
2008-2012 (dep.)
2004-2008 (dep.)
2000-2004 (dep.)
1996-2000 (dep.)
1992-1996 (dep.)
speaches
1990-1992 (dep.)
 
You are here: Home page > Legislature 1992-1996 > Chamber of Deputies > Adrian Năstase Versiunea pentru printare

Adrian NĂSTASE
Parliamentary activity in legislature 1992-1996

DEPUTY - President of the Chamber of Deputies
Constituency no.41 BUCURESTI

Member of the Standing Bureau
parliamentary session:sep. - nov. 1996 - Chairman
 feb. - jun. 1996 
 sep. - dec. 1995 
 feb. - jun. 1995 
 sep. - dec. 1994 
 feb. - jun. 1994 
 sep. - dec. 1993 
 feb. - jun. 1993 
 oct. - dec. 1992 

Political party:
 
PDSR-Social Democracy Party of Romania

Parliamentary group:
Parliamentary group of the Social Democracy Party from Romania 

Parliamentary activity in figures:
Speaches:343 (in 44 plenary sittings)

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania thursday, 20 june 2019, 20:53
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro