Ștefan-Mihail ANTONIE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2004-2008

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.28 MUREȘ
pe listele Alianței Dreptate și Adevăr PNL-PD
data validarii: 17 februarie 2004 - HS nr.57/2004

Formatiunea politica:
PNL-Partidul Național Liberal - până în dec. 2005
 
independent  - din dec. 2005

Grupul parlamentar:
Grupul Parlamentar Dreptate și Adevăr PNL-PD - până în apr. 2007
Grupul parlamentar al Partidului Democrat-Liberal - din apr. 2007

Comisii permanente
Comisia economică, industrii și servicii - Secretar (din sep. 2008)
Comisia pentru cercetarea abuzurilor, combaterea corupției și petiții (din sep. 2007) - Vicepreședinte
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului (sep. 2006 - feb. 2008) - Președinte
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în sep. 2007) - Secretar
Comisia economică, industrii și servicii (oct. 2005 - mar. 2007)
Comisia specială pentru modificarea și completarea Regulamentului Senatului (oct. 2005)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Parlamentului României la Inițiativa Central-Europeană - Dimensiunea Parlamentară - din apr. 2007 membru supleant

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Coasta de Fildeș  Președinte
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Populară Chineză 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Statele Unite Mexicane