Curriculum Vitae
Activitate parlamentară
2008-2012 (dep.)
inițiative legislative
întrebări și interpelări
moțiuni
luări de cuvânt în plen
votul electronic
declarație de avere
declarație de interese
www.georgedumitrica.blogspot.com
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2008-2012 > Camera Deputaților > George Ionuț Dumitrică Versiunea pentru printare

George Ionuț DUMITRICĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2008-2012

DEPUTAT
ales deputat în circumscripția electorală nr.36 TELEORMAN, colegiul uninominal nr.5

Formațiunea politică:
PNL-Partidul Național Liberal

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Liberal  Secretar - din feb. 2010
 - până în sep. 2010
   Vicelider - din sep. 2010
 - până în feb. 2011
   Secretar - din feb. 2011

Comisii permanente
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Comisii de ancheta
Comisia parlamentară de anchetă pentru verificarea modului în care a fost atribuit de către Ministerul Mediului contractul privind «Campania de promovare a Programului Operațional Sectorial Mediu, Lot II - Difuzare/Publicare» la data de 28 aprilie 2009, prin negociere fără anunț de participare

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovenia - din mar. 2010 Secretar
  Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Algeriană Democratică și Populară - din mar. 2010
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Slovacă - din mar. 2010

Activitatea parlamentara în cifre:
Luări de cuvânt:80 (în 76 ședințe)
Declarații politice:75 (din care 75 consemnate conform materialului depus la secretariatul de sedință)
Propuneri legislative initiate: 27, din care 2 promulgate legi
Întrebari și interpelari: 25
Motiuni: 20

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București miercuri, 31 august 2016, 9:02
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro