Activitate parlamentară
2016-prezent (sen.)
2012-2016 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
luări de cuvânt în ședințele Biroului permanent
2008-2012 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 2012-2016 > Senatul > Nicolae Moga Versiunea pentru printare

Nicolae MOGA
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2012-2016

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.14 CONSTANȚA, colegiul uninominal nr.2

Membru al Biroului Permanent
în sesiunea parlamentara:sep. 2013 - feb. 2014 - Vicepreședinte
 feb. - sep. 2013 
 dec. 2012 - feb. 2013 
 feb. - sep. 2015 - Chestor
 sep. 2014 - feb. 2015 
 feb. - sep. 2014 

Formatiunea politica:
PSD-Partidul Social Democrat

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Social Democrat 

Comisii permanente
Comisia pentru egalitatea de șanse (din mar. 2014)
Comisia pentru administrație publică, organizarea teritoriului și protecția mediului (până în mar. 2014)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Islamică Iran - din iun. 2015
 Grupul parlamentar de prietenie cu Federația Rusă 

Activitatea parlamentara în cifre:
Luari de cuvânt:10 (în 3 sedinte)
Propuneri legislative initiate: 54, din care 19 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București luni, 23 octombrie 2017, 1:52
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro