Matei-Adrian DOBROVIE
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 2016-prezent

DEPUTAT
ales deputat în circumscriptia electorala nr.42 BUCUREȘTI
data validarii: 21 decembrie 2016 - HCD nr.122/2016

Formatiunea politica:
USR-Uniunea Salvați România - până în oct. 2018
 
independent  - din oct. 2018

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Uniunii Salvați România - până în oct. 2018 Vicelider - din sep. 2017
 - până în sep. 2018
Deputați neafiliați - din oct. 2018

Comisii permanente
Comisia pentru politică externă
Comisia pentru comunitățile de români din afara granițelor țării - Vicepreședinte (până în oct. 2018)

Comisii speciale comune
Comisia specială comună a Camerei Deputaților și Senatului pentru coordonarea activităților parlamentare necesare pregătirii Președinției Consiliului Uniunii Europene din primul semestru al anului 2019 (din oct. 2017)

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Delegația Camerei Deputaților la Adunarea Interparlamentară a Ortodoxiei - până în noi. 2018 Președinte

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul Parlamentar de prietenie cu Republica Tunisiană 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Austria 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania 
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Turcia 

Biroul parlamentar:
  • București, str. Știrbei Vodă, nr. 2, bl. 1, sc. 3, parter, ap. 74, sector 1