Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Matei Boilă Versiunea pentru printare

Matei BOILĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.13 CLUJ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în apr. 1999
 
independent  - din apr. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în apr. 1999
Senator neafiliat - din apr. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru drepturile omului, culte și minorități
Comisia pentru buget, finanțe, activitate bancară și piață de capital (până în feb. 1998)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Portugheză - din feb. 1997 Președinte

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 2

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 25 februarie 2018, 19:24
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro