Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
inițiative legislative
luări de cuvânt în plen
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Florin Bogdan Versiunea pentru printare

Florin BOGDAN
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.17 DOLJ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în sep. 2000
 
independent  - din sep. 2000

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în sep. 2000
Senator neafiliat - din sep. 2000

Comisii permanente
Comisia pentru muncă, familie și protecție socială
Comisia pentru învățământ, știință, tineret și sport

Delegatii ale Parlamentului României la organizatii parlamentare internationale:
Comisia Interparlamentară București - Chișinău (partea română)  membru

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Regatul Belgiei - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu UNESCO - din mai 1998
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Cuba - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - din feb. 1997

Activitatea parlamentara în cifre:
Propuneri legislative initiate: 9, din care 2 promulgate legi

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București joi, 21 februarie 2019, 22:58
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro