Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
legislative initiatives
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Florin Bogdan Versiunea pentru printare

Florin BOGDAN
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.17 DOLJ

Political party:
 
PNTCD-National Peasant-Christian and Democratic Party - until sep. 2000
 
independent  - since sep. 2000

Parliamentary group:
Parliamentary group of the National Christian Democrat Party  - until sep. 2000
Senator non-attached - since sep. 2000

Standing committees

Parliamentary delegations:
Interparliamentary Committee Bucharest-Chisinau (Romanian side)  member

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with Belgium - since feb. 1997
 Parliamentary group for UNESCO - since may 1998
 Friendship parliamentary group with Republic of Cuba - since feb. 1997
 Friendship parliamentary group with Brazil - since feb. 1997

Parliamentary activity in figures:
Legislative initiatives: 9, din care 2 promulgate legi

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 19 april 2019, 23:38
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro