Parliamentary activity
1996-2000 (sen.)
speaches
 
You are here: Home page > Legislature 1996-2000 > Senate > Radu Boroianu Versiunea pentru printare

Radu BOROIANU
Parliamentary activity in legislature 1996-2000

SENATOR
Constituency no.42 ILFOV
end of the mandate: 12 june 1997 - resignation
replaced by: Emilian Branzan

Political party:
 
PNL-National Liberal Party 

Parliamentary group:
Parliamentary group National Liberal 

Standing committees
(until dec. 1996)

Parliamentary friendship groups:
 Friendship parliamentary group with French Republic - Senate - since feb. 1997
 - until jun. 1997

Postal address: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, Bucharest, Romania friday, 16 november 2018, 16:09
Telephone: +40213160300, +40214141111
E-mail: webmaster@cdep.ro