Activitate parlamentară
1996-2000 (sen.)
luări de cuvânt în plen
1992-1996 (sen.)
 
Sunteti în sectiunea: Prima pagina > Legislatura 1996-2000 > Senatul > Florin Buruiană Versiunea pentru printare

Florin BURUIANĂ
Sinteza activitatii parlamentare în legislatura 1996-2000

SENATOR
ales senator în circumscriptia electorala nr.28 NEAMȚ
pe listele Convenției Democrate Române

Formatiunea politica:
 
PNTCD-Partidul Național Țărănesc Creștin Democrat - până în apr. 1999
 
independent  - din apr. 1999

Grupul parlamentar:
Grupul parlamentar al Partidului Național Creștin Democrat - până în apr. 1999
Senator neafiliat - din apr. 1999

Comisii permanente
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (din feb. 1998)
Comisia economică, industrii și servicii (până în dec. 1996)
Comisia pentru privatizare și administrarea activelor statului (până în dec. 1996)

Grupuri de prietenie cu Parlamentele altor state:
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federală Germania - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Indonezia - din feb. 1997
 Grupul parlamentar de prietenie cu Republica Federativă a Braziliei - din feb. 1997

Adresa poștală: Palatul Parlamentului, str.Izvor nr.2-4, sect.5, București duminică, 22 septembrie 2019, 23:27
Telefoane (centrala): (021)3160300, (021)4141111
E-mail: webmaster@cdep.ro